Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Bezpečí, zdraví, práce, zábava. Co teprve ochrana zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Každý člověk zde pracující musí dodržovat bezpečnost práce a ochranu zdraví svého i svých kolegů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

IHAS s.r.o. | foto: IHAS s.r.o.

Co si představit pod takovým prostředím? Pracoviště – místnost, halu nebo sklad, kde se může vyskytnout výbušná atmosféra složená ze směsi vzduchu a hořlavých látek ve formě plynu, páry nebo mlhy. Ovšem také to může být i hořlavý prach – například sklady mouky, kávy. Nejjednodušším příkladem může být sklad barev nebo autolakovna.

Výbušná atmosféra může vzniknout jen na krátký časový okamžik, nebo může být přítomna delší dobu, například po dobu práce nějakého stroje. A tady se musí dodržovat zásady bezpečnosti práce v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Určitě sami najdete další množství pracovních prostředí, kde by bez dodržování zásad bezpečnosti práce došlo ke katastrofě nejen na jedinci, ale celé skupině obyvatel.

 IHAS s.r.o. - Atex 137A zde vstupuje do procesu také firma IHAS, která zajišťuje bezpečnost a ochranu zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Seznamte se s používanými technologiemi v pracovním prostředí firmy, IHAS zjistí stav připravenosti zákazníka na případné nebezpečí a připraví návrh optimálního postupu prací při zajištění bezpečnosti práce.

Dodržujeme ATEX 137, což je nařízení vlády z roku 2004, které stanovuje bližší požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Firma IHAS s.r.o. postupuje v několika krocích

Posoudí vlastnosti látek, které se vyskytují v používaných technologiích a mohou mít vliv na tvorbu potenciální výbušné atmosféry. Také zhodnotí vztah těchto látek k použité technologii.

IHAS s.r.o. - značka EXUrčí pravděpodobnost výskytu nebezpečných koncentrací výbušných látek. Na tomto základě roztřídí pracovní prostory do bezpečnostních zón.

Veškerá zařízení, vyskytující se v prostředí s nebezpečím výbuchu, posoudí z hlediska možného působení jako zdroje výbuchu. Experti z IHAS provedou inspekci provozu a zjistí, zda používaná zařízení jsou navržena, vyrobena a instalována, udržována a provozována tak, aby bylo minimalizováno riziko výbuchu.

Na základně těchto zjištěných skutečností zpracuje návrh technických a organizačních opatření, která naplňují minimální požadavky na zvýšení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci zaměstnanců vystavených riziku výbušného prostředí. Tam, kde takové prostředí je, naleznete následující značku.

info

IHAS s. r. o.
Stodolní 1785/31
702 00 Moravská Ostrava

www.ihas.cz

Nakonec zpracuje DOPV – dokumentaci o ochraně před výbuchem. Tuto dokumentaci si může taktéž zpracovat sám zákazník, přičemž mu firma IHAS poskytne veškerou technickou pomoc. Nedílnou součástí a také logickým krokem celé práce firmy IHAS je proškolení odpovědných pracovníků zákazníka v dané problematice ochraně zdraví při práci.

Jen kvalitně proškolený a znalý pracovník může splnit všechny předpoklady kvalitní a bezpečné práce ve výbušném prostředí.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

ČAObH na konferenci Předcházení vzniku odpadů 2017.
ČAObH se představí na konferenci Předcházení vzniku odpadů

Oběhové hospodářství šetří primární zdroje, předchází odpadům a znovu je využívá. Jedním z hlavních řečníků na konferenci Předcházení vzniku odpadů a lídrů...  celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.