Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bezpečí, zdraví, práce, zábava. Co teprve ochrana zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Každý člověk zde pracující musí dodržovat bezpečnost práce a ochranu zdraví svého i svých kolegů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

IHAS s.r.o. | foto: IHAS s.r.o.

Co si představit pod takovým prostředím? Pracoviště – místnost, halu nebo sklad, kde se může vyskytnout výbušná atmosféra složená ze směsi vzduchu a hořlavých látek ve formě plynu, páry nebo mlhy. Ovšem také to může být i hořlavý prach – například sklady mouky, kávy. Nejjednodušším příkladem může být sklad barev nebo autolakovna.

Výbušná atmosféra může vzniknout jen na krátký časový okamžik, nebo může být přítomna delší dobu, například po dobu práce nějakého stroje. A tady se musí dodržovat zásady bezpečnosti práce v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Určitě sami najdete další množství pracovních prostředí, kde by bez dodržování zásad bezpečnosti práce došlo ke katastrofě nejen na jedinci, ale celé skupině obyvatel.

 IHAS s.r.o. - Atex 137A zde vstupuje do procesu také firma IHAS, která zajišťuje bezpečnost a ochranu zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Seznamte se s používanými technologiemi v pracovním prostředí firmy, IHAS zjistí stav připravenosti zákazníka na případné nebezpečí a připraví návrh optimálního postupu prací při zajištění bezpečnosti práce.

Dodržujeme ATEX 137, což je nařízení vlády z roku 2004, které stanovuje bližší požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Firma IHAS s.r.o. postupuje v několika krocích

Posoudí vlastnosti látek, které se vyskytují v používaných technologiích a mohou mít vliv na tvorbu potenciální výbušné atmosféry. Také zhodnotí vztah těchto látek k použité technologii.

IHAS s.r.o. - značka EXUrčí pravděpodobnost výskytu nebezpečných koncentrací výbušných látek. Na tomto základě roztřídí pracovní prostory do bezpečnostních zón.

Veškerá zařízení, vyskytující se v prostředí s nebezpečím výbuchu, posoudí z hlediska možného působení jako zdroje výbuchu. Experti z IHAS provedou inspekci provozu a zjistí, zda používaná zařízení jsou navržena, vyrobena a instalována, udržována a provozována tak, aby bylo minimalizováno riziko výbuchu.

Na základně těchto zjištěných skutečností zpracuje návrh technických a organizačních opatření, která naplňují minimální požadavky na zvýšení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci zaměstnanců vystavených riziku výbušného prostředí. Tam, kde takové prostředí je, naleznete následující značku.

info

IHAS s. r. o.
Stodolní 1785/31
702 00 Moravská Ostrava

www.ihas.cz

Nakonec zpracuje DOPV – dokumentaci o ochraně před výbuchem. Tuto dokumentaci si může taktéž zpracovat sám zákazník, přičemž mu firma IHAS poskytne veškerou technickou pomoc. Nedílnou součástí a také logickým krokem celé práce firmy IHAS je proškolení odpovědných pracovníků zákazníka v dané problematice ochraně zdraví při práci.

Jen kvalitně proškolený a znalý pracovník může splnit všechny předpoklady kvalitní a bezpečné práce ve výbušném prostředí.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Co se děje s radioaktivními odpady v Česku?

Úložiště radioaktivních odpadů Richard u Litoměřic

Správa úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO) řeší otázku uložení radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva....

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Najdete na iDNES.cz