Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bezpečí, zdraví, práce, zábava. Co teprve ochrana zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Každý člověk zde pracující musí dodržovat bezpečnost práce a ochranu zdraví svého i svých kolegů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

IHAS s.r.o. | foto: IHAS s.r.o.

Co si představit pod takovým prostředím? Pracoviště – místnost, halu nebo sklad, kde se může vyskytnout výbušná atmosféra složená ze směsi vzduchu a hořlavých látek ve formě plynu, páry nebo mlhy. Ovšem také to může být i hořlavý prach – například sklady mouky, kávy. Nejjednodušším příkladem může být sklad barev nebo autolakovna.

Výbušná atmosféra může vzniknout jen na krátký časový okamžik, nebo může být přítomna delší dobu, například po dobu práce nějakého stroje. A tady se musí dodržovat zásady bezpečnosti práce v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Určitě sami najdete další množství pracovních prostředí, kde by bez dodržování zásad bezpečnosti práce došlo ke katastrofě nejen na jedinci, ale celé skupině obyvatel.

 IHAS s.r.o. - Atex 137A zde vstupuje do procesu také firma IHAS, která zajišťuje bezpečnost a ochranu zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu. Seznamte se s používanými technologiemi v pracovním prostředí firmy, IHAS zjistí stav připravenosti zákazníka na případné nebezpečí a připraví návrh optimálního postupu prací při zajištění bezpečnosti práce.

Dodržujeme ATEX 137, což je nařízení vlády z roku 2004, které stanovuje bližší požadavky na zajištění bezpečnosti a ochrany zdraví při práci v prostředí s nebezpečím výbuchu.

Firma IHAS s.r.o. postupuje v několika krocích

Posoudí vlastnosti látek, které se vyskytují v používaných technologiích a mohou mít vliv na tvorbu potenciální výbušné atmosféry. Také zhodnotí vztah těchto látek k použité technologii.

IHAS s.r.o. - značka EXUrčí pravděpodobnost výskytu nebezpečných koncentrací výbušných látek. Na tomto základě roztřídí pracovní prostory do bezpečnostních zón.

Veškerá zařízení, vyskytující se v prostředí s nebezpečím výbuchu, posoudí z hlediska možného působení jako zdroje výbuchu. Experti z IHAS provedou inspekci provozu a zjistí, zda používaná zařízení jsou navržena, vyrobena a instalována, udržována a provozována tak, aby bylo minimalizováno riziko výbuchu.

Na základně těchto zjištěných skutečností zpracuje návrh technických a organizačních opatření, která naplňují minimální požadavky na zvýšení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci zaměstnanců vystavených riziku výbušného prostředí. Tam, kde takové prostředí je, naleznete následující značku.

info

IHAS s. r. o.
Stodolní 1785/31
702 00 Moravská Ostrava

www.ihas.cz

Nakonec zpracuje DOPV – dokumentaci o ochraně před výbuchem. Tuto dokumentaci si může taktéž zpracovat sám zákazník, přičemž mu firma IHAS poskytne veškerou technickou pomoc. Nedílnou součástí a také logickým krokem celé práce firmy IHAS je proškolení odpovědných pracovníků zákazníka v dané problematice ochraně zdraví při práci.

Jen kvalitně proškolený a znalý pracovník může splnit všechny předpoklady kvalitní a bezpečné práce ve výbušném prostředí.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Pokročilou Business Intelligence zvládnete i v MS Excel, stačí když…

Až dva miliardy řádků dat, možnost pokročilého vyhodnocování dat v čase z různých zdrojů, snadná vizualizace do všech...

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Najdete na iDNES.cz