Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zahradní skleník či pařeniště ušetří peníze a zkvalitní vaši zeleninu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zahradní skleník a pařeniště vám pomohou ušetřit dnes tolik potřebné finance. Kupte si zahradní skleník nebo pařeniště a nepodporujte drahou dováženou a méně kvalitní zeleninu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zahradní skleník M32 | foto: Zemědělské družstvo Dolní Újezd

Pokud se rozhodnete pro vlastní zahradní skleník či pařeniště, vypěstujete kvalitní zeleninu dle své chuti. Ano, musíte sice jednorázově investovat větší obnos peněz do skleníku, ale je statisticky dokázáno, že návratnost této investice v podobě své vlastní vypěstované zeleniny je 3 až 5 let. Vždyť ve skleníku můžete pěstovat různé odrůdy zeleniny minimálně od března až do listopadu.

Sečtěte si výdaje za zeleninu v tomto období a uvidíte sami jaká suma vám vyjde. Poté zvažte, zda-li tato investice do skleníku nebude výhodnější. Navíc ta radost a požitek, že si sami vypěstujete zeleninu, je nepopsatelný a ještě k tomu v nesrovnatelné kvalitě, oproti kvalitě, která vám je nabízena v jednotlivých hypermarketech nebo zelinářstvích.

Drtivá většina našich hypermarketů má navíc zahraniční majitele, takže nepodporujete žádné tuzemské obchodníky, ale naopak. O to je vše ještě horší.

Podpořte kvalitní a tradiční české firmy, které skleníky či pařeniště nejen vyrábí a prodávají, ale také rozváží přímo k zákazníkům. Pro takové firmy není ani problém zahradní skleník či pařeniště přímo na zákazníkově zahradě namontovat. Pozor však na sice levné, ale nekvalitní skleníky vyrobené z hliníku a podobných lehkých kovů.

Pařeniště

Pařeniště

Zahradní skleník vyrobený ze zmíněných nevhodných materiálů nesnese poryvy větru, natož vrstvu sněhu. Nakonec takový zahradní skleník spadne jak domeček z karet. Nejvíce vydrží konstrukce skleníku z pozinkovaných plechových profilů o tloušťce 1 mm a více - podle jeho nosných částí.

A ještě jedna rada: nekupujte zahradní skleník s čirým sklem nebo tenkým polykarbonátem. Dnes je nejpoužívanější matné sklo Hélios, které již nemusíte dále barvit abyste předešli popálení rostlin. Pokud volíte raději polykarbonát, tak se doporučuje jeho  minimální tloušťka alespoň 6 mm. U tenčích polykarbonátů hrozí obrovské riziko jeho zborcení.

Zahradní skleník

Zahradní skleník

Dalším diskutovaným bodem je těsnění výplně na konstrukci pro zahradní skleník. Od mnoha výrobců skleníků musíte danou výplň na konstrukci pracně tmelit a navíc po čase zjistíte, že vlivem povětrnostních a slunečních vlivů tmel stejně ztratí svoji kvalitu a v nejhorším případě opadá.

Jako nejjednodušší a nejúčinnější se v tomto směru jeví tzv. guma lemovka. Ta má kruhový průřez s drážkou do 2/3 průměru, kterou jednoduše navléknete na konstrukci a výplň na ni pomocí příchytek namontujete. Tato lemovka přečká všechny vlivy počasí a plně nahradí všelijaké tmely.

Pokud máte zájem o zahradní skleník či pařeniště, navštivte stránky www.skleniky.eu, kde naleznete vše, co potřebujete.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot v pražských Kbelích

V projektu Bleriot v pražských Kbelích skupina T.E postaví do první poloviny roku 2020 více než 150 nových bytů....

Další z rubriky

Zastiňte okno markýzou

Zastiňte okno markýzou.

Zastíní nejen okna, ale i posezení u domu či jeho část. Pomůže okennímu zastínění v ochraně před přímými slunečními...

Postavte dřevěný plot s brankou

Postavte dřevěný plot s brankou

Plot nejen chrání majetek a soukromí. Má také dekorativní funkci, dotváří vzhled domu a zahrady. Chcete-li se pustit do...

Dáváme životu více prostoru

Dáváme životu více prostoru

Co les, to unikátní ekosystém. Sídliště milionů symbioticky provázaných živočišných a rostlinných organismů. Od velkých...

Najdete na iDNES.cz