Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zahradní jezírka s vodou, která jiskří

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Bazény a zahradní jezírka jsou u nás populární, v přepočtu na obyvatele jsme prý dokonce na jednom z čelních míst. Voda se nám líbí, vždyť mít alespoň malý kousek vlastní vodní plochy je krásné. Kdo kouzlu zahradního jezírka již podlehl, jistě nám dá za pravdu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Proxim s.r.o. - Výroba přípravků pro úpravu vody v bazénech, vířivkách a jezírkách - enzymy, bazénová chemie. | foto: Proxim s.r.o.

Ne všechna domácí zahradní jezírka ale splňují představy svých majitelů. Je potřeba vědět, jak a s jakými přípravky udržet v jezírku křišťálově čistou vodu. Výbornou zprávou je, že dnes již existují přípravky na bázi bakterií a enzymů, které jsou přírodní, skvěle fungují a přitom jsou šetrné k životnímu prostředí i zdraví lidí.

Krásné a zdravé zahradní jezírko

V první řadě je důležité mít zahradní jezírko dobře postavené - nejlépe odborníky - aby dobře fungovalo. Je nutné zohlednit poměr koupací a břehové čistící zóny, osadit vše správnými rostlinami, zajistit dostatečné provzdušnění, používat vhodný podklad na dno – různé frakce kačírků atd. Firmy, které se na stavění jezírek specializují, se sdružují do Svazu zakládání a údržby zeleně - Sekce biobazénů, koupacích a okrasných jezírek.

Zahradní jezírko – s jakými problémy se setkáte

Proxim s.r.o. - ph MINUS (2)Obvyklým problémem zahradního jezírka je vyšší hodnota pH vody. Ta se proto musí snižovat. Při tom je ale nutné vzít v úvahu hodnotu uhličitanové tvrdosti vody – pokud je nízká, pH se po aplikaci tekutého přípravku pH MÍNUS mění velmi rychle, pokud je vysoká, je nutné naopak zvýšit dávkování. Při regulaci pH vody v jezírku se doporučuje s ohledem na vodní organismy neměnit pH v průběhu 24 hodin o více než 1,0.

Proxim s.r.o. - čistič Bio jezírek (2)Jako podpůrný prostředek zajišťující správnou funkci jezírka se používají bakterie. Po napuštění vody do jezírka se urychluje nastavení biologické rovnováhy právě díky nim. Pokud je voda v jezírku starší, bakterie "zleniví" a je doporučeno neustále doplňovat nové "hladové", které zajistí správnou funkci jezírka a podpoří samočisticí biologickou rovnováhu vody. Na trhu nejdostupnější bakteriální přípravek je ČISTIČ BIO JEZÍREK z řady Proximbio®, jehož zemí původu je Kanada.

Proxim s.r.o. - Flokulant (2)Pokud něco není v pořádku, voda zezelená nebo přebují řasy, pak je vhodné sáhnout jednorázově po přípravku, který z vody vysráží fosfor – živiny pro řasy – tím řasy uhynou a sedají ke dnu. Poté se odfiltrují, odsají nebo seberou ze dna a voda je opět průzračná. Vhodným přípravkem je FLOKULANT tekutý pro jezírka.

Proxim s.r.o. - Sorbent CFH (2)Pro jezírka s vysokým vnosem fosforu, např. poblíž hnojených trávníků nebo s vysokým rizikem náletů organiky ve formě listí ze stromů nebo pylu, se jako prevence před růstem řas používá SORBENT CFH PROTI FOSFÁTŮM ve formě polštářků, který je umístěn ve filtraci a průběžně z vody fosfor vychytává. Takovou funkci také dobře vykoná v době, kdy ještě vodní rostliny nejsou ve vegetačním období a kdy jejich spotřeba fosforu není vysoká.

Zahradní jezírko – nechte si poradit od odborníků

Když budete vědět, jak na to, bude káva u vašeho jezírka chutnat opravdu skvěle.

Další informace na téma zahradní jezírka vám přinese tým internetového obchodu www.bakterie-enzymy.cz a výrobce prostředků pro zdravá jezírka, společnost PROXIM s.r.o., www.proxim-pu.cz.

Kontakt

Proxim s.r.o. logoProxim s.r.o.

Palackého 578
530 02 Pardubice
www.proxim-pu.cz
mail: proxim@proxim-pu.cz

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Dáváme lesu více prostoru

Dáváme lesu více prostoru

Že lesy nejsou jen na houby, ví lidstvo po tisíciletí. Dřevo se v lesích těžilo od nepaměti a jen díky lesníkům na...

Obložte stěnu kamenem

Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou...

Vše pro kutily a řemeslníky na jednom místě

Vše pro kutily a řemeslníky na jednom místě

Spolehlivé nářadí je základem pro dobře odvedenou práci nejen v případě řemeslníků a dalších profesionálů, ale také v...

Najdete na iDNES.cz