Zahradní altánek: oáza klidu z kvalitně zpracovaného dřeva

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Za okny se objevilo letní počasí. Slunce se opírá do skel vašeho domu a zahřívá vzduch. Napadne vás jediné - nový zahradní altánek, ve kterém grilujete s rodinou a přáteli.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zahradní altánek: oáza klidu z kvalitně zpracovaného dřeva | foto: MARUŠÍK HOLZ s.r.o.

Sníte o vlastní pergole či zastřešeném altánku?

Sny jsou od toho, aby se realizovaly. Pár základních rad vám pomůže splnit váš sen o příjemném posezení v zahradním altánku, či pergole. Jaký má mít nový zahradní altánek tvar? Čtvercový, obdélníkový, nebo šesti a víceboký? V návaznosti na tvaru konstrukce se provádí různá zastřešení. Typ střechy může být klasický, sedlový, nebo valbový, popřípadě stanový. Který si vyberete? Návrh je klíčový pro vaši spokojenost. Myslete na to.

Experimentování u stavebního dřeva se nemusí vyplatit. Proč?

Základem každé dřevostavby je kvalitní dřevo, nejlépe stavební řezivo z pily. Pokud si nevíte rady, není nic jednoduššího než se zastavit u odborníka, který vám poradí s výběrem nejvhodnějšího stavebního materiálu pro zahradní altánek, včetně tloušťky s přihlédnutím ke sklonu střechy. Individuální přístup a doporučení materiálů i služeb ocení i lidé bez větších zkušeností se stavbou zahradních altánků.

K čemu nám je vlastně impregnace dřeva?

Na trhu máte na výběr hranoly i fošny různého profilu a délky, prkna první i druhé třídy, prismovaná i boční a další produkty z masivu. Neprohloupíte, když si produkt z velkoobchodu dřeva necháte správně ošetřit: investujte do impregnace vybraného produktů, déle vydrží. Nezapomeňte se poradit s odborníkem, který vám ukáže možnosti, o nichž jste třeba neuvažovali. Jiný náhled vám pomůže váš sen o klidném odpočinku dovést k dokonalosti.

Jak zahradní altánek postavit

Volba materiálu závisí na vašem prvotním výběru, zda se tedy jedná o klasickou otevřenou pergolu nebo zastřešené posezení, zahradní altánek. Výrobce doporučuje zhotovit betonové patky, které mají být 80 - 100 cm hluboko zapuštěny do země, aby nedošlo k promrznutí základů. Patky jsou v osové vzdálenosti maximálně 4 m, protože při větším rozpětí by muselo dojít ke zvýšení průřezu stavebního materiálu (v tomto případě hranolů - sloupů).

Zahradní altánek: oáza klidu z kvalitně zpracovaného dřeva1

Výrobce doporučuje profily 120 X 120 mm, nebo 140 X 140 mm pro tvorbu nosného rámu a 80 X 140 mm pro krokve střechy. Samotná konstrukce bývá nejčastěji provedena z hraněného řeziva různého průřezu podle statických výpočtů a měla by splňovat předepsané normy.

Veškeré vzpěry, pásky, sloupky by měly být začepovány a čepy zajištěny dřevěnými kolíky. Odvedenou tesařskou práci z kvalitního dřeva ocení všichni návštěvníci, kteří zahradní altánek využijí k posezení. Zhotovený krov podle vašeho návrhu se pobije palubkami zpravidla tloušťky 19 mm pohledovou stranou dolů, na které se pokládá podstřešní difusní folie a následně se pokládá střešní krytina. Povrchová úprava řeziva hoblováním hran lze provést různě tvarovanými frézkami.

Firma Marušík Holz s. r. o., největší prodejce kvalitního řeziva přímo z pily v Moravskoslezském kraji, nabízí svým klientům dlouholetou tradici ve zpracování stavebního dřeva. Zabývá se velkoobchodem i maloobchodem stavebního řeziva. Společnost vychází vstříc svým zákazníkům špičkovým servisem a maximální péči o klienta: úprava hranolů a krovů, provedení impregnace, ohoblování dřeva nebo odvoz výrobků, a to vše na míru a dle požadavků kupujícího.

Podrobné informace o firmě Marušík Holz s. r. o. naleznete na internetových stranách www.marusik.cz. Zde se můžete seznámit i s fotografiemi produktů, s aktuálním ceníkem a kontaktem na vstřícné odborníky, kteří vám pomohou s výběrem kvalitního dřeva pro zahradní altánek snů.

Autor:

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP...

Další z rubriky

Unikátní developerský projekt Jinonický dvůr

Jinonice

Sen bydlet na zámku se mění v realitu. V hlavním městě neustále vyrůstají developerské projekty, přičemž další se začne...

Plastové tašky nahradily papírové. Upřednostněte raději tašky látkové

Plastové tašky nahradily papírové. Upřednostněte raději tašky látkové

Době, ve které nyní žijeme, se často říká „doba plastová“. Protože si už většina populace začala uvědomovat problémy,...

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Jak prodat nemovitost s pomocí realitní kanceláře?

Chystáte se prodat svou nemovitost, ale nevíte si rady? Celý proces může být poměrně náročný, zejména v případě, že...

Najdete na iDNES.cz