Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žádost o úvěr online: transparentnost a úspora času

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Úvěr online si získává stále větší oblibu. Podle statistik společnosti Cofidis tvořil v loňském roce podíl žádosti o úvěr přes internet více než dvě třetiny všech žádostí. Důvod zájmu o úvěr online mezi žadateli je zřejmý - úspora času, rychlost a vyřízení z pohodlí domova.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cofidis – úvěr online | foto: Cofidis

Navíc se finanční instituce stále snaží vylepšovat své služby tak, aby žadatelé získali ihned maximální množství informací o úvěru.

Jak začít?

Než vůbec začnete o nabídce spotřebitelských úvěrů vážně uvažovat, porovnejte si své příjmy a výdaje. Pokud si nejste jisti, zda skutečně budete moci úvěr splácet, popřípadě jakou výši měsíční splátky váš rodinný rozpočet unese, je možné na webu společnosti Cofidis využít služby "rozpočtové" kalkulačky.

"Kalkulačka vám po zadání vstupních hodnot týkajících se vašich příjmů a výdajů ukáže, jakou maximální výši splátky si můžete v současné době dovolit," říká Marie Slepánková, marketingový specialista společnosti Cofidis.

"Zároveň by měla tato služba klientovi nabídnout takové řešení, u kterého nebude hrozit jeho předlužení," dodává.

Úvěrová kalkulačka spočítá výši splátek i dobu splácení

Pokud zjistíte, že si úvěr můžete s klidným svědomím dopřát, je dobré ujasnit si, co od úvěru očekáváte. Jde vám o nízké splátky? Nízký úrok? Krátkou dobu splácení?

Většina seriózních finančních institucí nabízí na svých webech jednoduché úvěrové kalkulačky. Po nastavení požadované výše úvěru a preferencí by měla kalkulačka spočítat nejen výši měsíční splátky, dobu splácení a kolik klient za úvěr celkem zaplatí, ale také výši roční úrokové sazby a výši RPSN (průměrných ročních nákladů na úvěr).

S žádostí pomůže finanční poradce

Dalším krokem je již samotná žádost o úvěr. Do formuláře se obvykle zadávají osobní údaje, adresa bydliště, korespondenční adresa, bankovní údaje, údaje o zaměstnání a finanční situace žadatele.

"Pokud si klient neví rady s vyplňováním žádosti o úvěr online, může využít služby finančního poradce. Většina úvěrových společností má na webu telefonní kontakt na informační linku, kde speciálně vyškolení pracovníci klientovi poradí, jak při vyplňování dále postupovat. Některé společnosti také nabízí službu, kdy klient vyplní svoje telefonní číslo a finanční poradce mu poté zavolá. Pokud klient nechce řešit problém telefonicky, má například naše společnost pro zvyšování komfortu připravený i jiný nástroj komunikace, a to online chat s poradcem," radí Marie Slepánková z Cofidisu.

Ověření vyplněných údajů

Po úspěšném vyplnění a odeslání žádosti se klient ihned dozví, zda byl jeho úvěr předschválen, a v pozitivním případě je obvykle klientovi doručena zásilka, která obsahuje potřebnou dokumentaci a instrukce o zaslání kopií dokladů, které jsou nezbytné pro schválení žádosti o úvěr.

"Samozřejmostí pro každou splátkovou společnost by mělo být potvrzení o příjmech," říká Marie Slepánková.

K ověřování dalších údajů o finanční situaci využívají společnosti mimo jiné tzv. klientské registry a veřejně dostupné databáze, kde se zaznamenávají jednak negativní data (dluhy, které klienti řádně a včas nespláceli), tak i pozitivní data (závazky, které klienti v současné době splácí řádně a včas různým společnostem).

Po podpisu smluv a odeslání všech potřebných dokumentů zpět si finanční společnost ověří pravdivost informací a pokud je vše v pořádku, úvěr finálně schválí a odešle klientovi finance na jeho účet.

Úvěr online jen s férovou společností

Pokud se rozhodnete zažádat si o úvěr prostřednictvím internetu, je velmi důležité pozorně sledovat, ze které webové stránky je provedena žádost o úvěr. Na internetu existují firmy, zpravidla pod nekonkrétním názvem, které působí dojmem, že se uživatel dostal na jím vyhledaného poskytovatele úvěrů. Realita je ale jiná.

"Za těmito praktikami stojí finanční společnosti, které využívají neopatrnosti uživatelů internetu a inkasují od nich nemalé částky za tzv. "zprostředkování" půjčky. Férové společnosti si za online žádost o úvěr online nic neúčtují," uzavírá Marie Slepánková z Cofidisu.

Chcete úvěr online? Navštivte naše webové stránky www.cofidis.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague.
Sparta získala nového oficiálního partnera University of New York in Prague

Sparta získala nového partnera, kterého jste mohli zaregistrovat na dresech mužského „A“ týmu. To však není vše, vedení University of New York in Prague se...  celý článek

Siegmar Lengauer, pracovník firmy PORR, v roli včelaře: při práci se svými...
bee@PORR: projekt, který dává včelám domov

Pod heslem „Sledovat včely. Formovat budoucnost.“ podniká koncern PORR spolu se svými dceřinými společnostmi aktivní kroky proti zvýšenému úhynu včel. Díky...  celý článek

Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu.
Vysavač Miele opět zvítězil v dTestu

Spotřebiče Miele jsou pověstné svou špičkovou kvalitou, a proto se pravidelně objevují nejvyšších příčkách nejrůznějších testů po celém světě. Dalším z řady...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.