Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Žádost o úvěr online: transparentnost a úspora času

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Úvěr online si získává stále větší oblibu. Podle statistik společnosti Cofidis tvořil v loňském roce podíl žádosti o úvěr přes internet více než dvě třetiny všech žádostí. Důvod zájmu o úvěr online mezi žadateli je zřejmý - úspora času, rychlost a vyřízení z pohodlí domova.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Cofidis – úvěr online | foto: Cofidis

Navíc se finanční instituce stále snaží vylepšovat své služby tak, aby žadatelé získali ihned maximální množství informací o úvěru.

Jak začít?

Než vůbec začnete o nabídce spotřebitelských úvěrů vážně uvažovat, porovnejte si své příjmy a výdaje. Pokud si nejste jisti, zda skutečně budete moci úvěr splácet, popřípadě jakou výši měsíční splátky váš rodinný rozpočet unese, je možné na webu společnosti Cofidis využít služby "rozpočtové" kalkulačky.

"Kalkulačka vám po zadání vstupních hodnot týkajících se vašich příjmů a výdajů ukáže, jakou maximální výši splátky si můžete v současné době dovolit," říká Marie Slepánková, marketingový specialista společnosti Cofidis.

"Zároveň by měla tato služba klientovi nabídnout takové řešení, u kterého nebude hrozit jeho předlužení," dodává.

Úvěrová kalkulačka spočítá výši splátek i dobu splácení

Pokud zjistíte, že si úvěr můžete s klidným svědomím dopřát, je dobré ujasnit si, co od úvěru očekáváte. Jde vám o nízké splátky? Nízký úrok? Krátkou dobu splácení?

Většina seriózních finančních institucí nabízí na svých webech jednoduché úvěrové kalkulačky. Po nastavení požadované výše úvěru a preferencí by měla kalkulačka spočítat nejen výši měsíční splátky, dobu splácení a kolik klient za úvěr celkem zaplatí, ale také výši roční úrokové sazby a výši RPSN (průměrných ročních nákladů na úvěr).

S žádostí pomůže finanční poradce

Dalším krokem je již samotná žádost o úvěr. Do formuláře se obvykle zadávají osobní údaje, adresa bydliště, korespondenční adresa, bankovní údaje, údaje o zaměstnání a finanční situace žadatele.

"Pokud si klient neví rady s vyplňováním žádosti o úvěr online, může využít služby finančního poradce. Většina úvěrových společností má na webu telefonní kontakt na informační linku, kde speciálně vyškolení pracovníci klientovi poradí, jak při vyplňování dále postupovat. Některé společnosti také nabízí službu, kdy klient vyplní svoje telefonní číslo a finanční poradce mu poté zavolá. Pokud klient nechce řešit problém telefonicky, má například naše společnost pro zvyšování komfortu připravený i jiný nástroj komunikace, a to online chat s poradcem," radí Marie Slepánková z Cofidisu.

Ověření vyplněných údajů

Po úspěšném vyplnění a odeslání žádosti se klient ihned dozví, zda byl jeho úvěr předschválen, a v pozitivním případě je obvykle klientovi doručena zásilka, která obsahuje potřebnou dokumentaci a instrukce o zaslání kopií dokladů, které jsou nezbytné pro schválení žádosti o úvěr.

"Samozřejmostí pro každou splátkovou společnost by mělo být potvrzení o příjmech," říká Marie Slepánková.

K ověřování dalších údajů o finanční situaci využívají společnosti mimo jiné tzv. klientské registry a veřejně dostupné databáze, kde se zaznamenávají jednak negativní data (dluhy, které klienti řádně a včas nespláceli), tak i pozitivní data (závazky, které klienti v současné době splácí řádně a včas různým společnostem).

Po podpisu smluv a odeslání všech potřebných dokumentů zpět si finanční společnost ověří pravdivost informací a pokud je vše v pořádku, úvěr finálně schválí a odešle klientovi finance na jeho účet.

Úvěr online jen s férovou společností

Pokud se rozhodnete zažádat si o úvěr prostřednictvím internetu, je velmi důležité pozorně sledovat, ze které webové stránky je provedena žádost o úvěr. Na internetu existují firmy, zpravidla pod nekonkrétním názvem, které působí dojmem, že se uživatel dostal na jím vyhledaného poskytovatele úvěrů. Realita je ale jiná.

"Za těmito praktikami stojí finanční společnosti, které využívají neopatrnosti uživatelů internetu a inkasují od nich nemalé částky za tzv. "zprostředkování" půjčky. Férové společnosti si za online žádost o úvěr online nic neúčtují," uzavírá Marie Slepánková z Cofidisu.

Chcete úvěr online? Navštivte naše webové stránky www.cofidis.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Jak vypadají vítězné návrhy ve studentské architektonické soutěži?

Ceny ve studentské architektonické soutěži Central Group byly rozdány. Vyhlášení výsledků proběhlo v Centru...

Najdete na iDNES.cz