Zacíleno na praxi aneb vše podstatné o studiu MBA

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Postgraduální studijní program, který pomůže k získání manažerských dovedností. Tak bychom mohli ve zkratce charakterizovat MBA (Master of Business Administration). Nejedná se sice o levnou investici, získáním titulu ale výrazně zvýšíte své šance na karierní posun a zvýšení platu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Zacíleno na praxi aneb vše podstatné o studiu MBA | foto: Cambridge Business School

Studium MBA je vhodné pro podnikatele, právníky, manažery soukromých firem, státních podniků i neziskových institucí a všechny zájemce, kteří aspirují na pozice ve vrcholovém managementu.

Díky studiu MBA si rozšíříte obzory – výuka je zaměřená prakticky a lektoři přednášenou problematiku průběžně demonstrují na konkrétních příkladech z praxe. Ve studijní skupině se navíc setkáte se studenty – kolegy z vašeho i příbuzných oborů. Nad problémy se diskutuje, potažmo tak získáváte znalosti napříč obory, čímž zlepšujete svou konkurenceschopnost oproti ostatním uchazečům o povýšení či pracovní pozici.

Praktické případy a užitečné kontakty

Pokud se pro studium MBA rozhodnete, je potřeba mít ukončené vysokoškolské vzdělání minimálně na bakalářském stupni, příp. v rámci programu BBA, nebo prokazatelnou několikaletou praxi v oboru. Od té se odvíjí samotná výuka. 

Pod vedením kvalifikovaných lektorů z nejvyšších manažerských pozic probíráte témata a příklady, s nimiž jste se osobně v praxi setkali. Společně pak hledáte a nacházíte ta nejlepší možná řešení. Mezi studenty získáte nové kontakty, které se mohou hodit v budoucnu ať už v rámci stávající firmy nebo při podnikání.

Od leadershipu po soft skills

Předpokladem pro získání kvalitního vzdělání, na které personalisté rozhodně nahlížejí, je správný výběr školy. Určitě je dobré sledovat, kteří přednášející na dané škole působí a jaké obory se vyučují. Například na Cambridge Business School s.r.o. (dále CBS) lze studovat obecněji zaměřené programy, jmenovitě mj. Strategický management, nebo Management a leadership, který se dotýká všech oblastí potřebných pro byznys od ekonomického přes krizové, finanční až po personální řízení. 

Studovat lze i specificky zacílené programy zahrnující management se zaměřením na obchod či personalistiku, management v orgánech veřejné správy, nebo tzv. měkké dovednosti (soft skills), které by měl každý manažer zvládat.

Na CBS je na výběr z celkem dvanácti programů MBA, jednoho DBA (Doctor of Business Administration), jednoho programu LLM (Master of Laws) a jednoho BBA (Bachelor of Business Administration).

Prezenčně i online

Ačkoliv název školy může evokovat britské prostředí, CBS sídlí v Praze a výuka probíhá v češtině (závěrečné práce jsou akceptovány také ve slovenštině).

Výuku lze tak uzpůsobit flexibilně vašim časovým možnostem. Studovat lze také pouze online. Na konci studia je nutno odevzdat závěrečnou práci.

Titul MBA vám povýšení ani vyšší plat automaticky samozřejmě nezajistí. Pro stávajícího či potencionálního zaměstnavatele se však stává jasným signálem, že jste ochotni na sobě pracovat, rozvíjet své znalosti a mezioborové dovednosti. Pokud podnikáte, jistě uvítáte praktické případové studie a nové kontakty z oboru, které vám pomohou dále rozvíjet váš byznys.

Nejbližší ročník začíná na Cambridge Business School 20. října 2018 a ke studiu se můžete přihlásit online.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP...

Další z rubriky

Pojištění schopnosti splácet: Jak funguje a na co si dát pozor?

Pojištění schopnosti splácet: Jak funguje a na co si dát pozor?

Pojištění schopnosti splácet. Pro někoho geniální doplňkový produkt, bez kterého se hypotéka neobjede, pro jiného zcela...

Sbírka Srdce dětem. Loňských 25 milionů pomohlo více než 700 rodinám

Sbírka Srdce dětem. Loňských 25 milionů pomohlo více než 700 rodinám

Od pondělí 5. do neděle 18. listopadu probíhá už osmý ročník celorepublikové sbírky Srdce dětem. Ta se zaměřuje na...

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Užívejte si oblíbené aplikace bez čerpání dat

Sedíte v dálkovém autobuse z Ostravy do Prahy. Vlak má zase zpoždění. Potřebujete zabavit děti při čekání u lékaře nebo...

Najdete na iDNES.cz