Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Zabíjačka, průvod v maskách či večerní zábava? Navštivte masopust

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pojďme si znovu připomenout staré tradice masopustního veselí do Dolních Kounic na Brněnsku. Masopust započne tradiční moravská zabíjačka, následovat bude průvod v maskách a chybět nebude ani večerní zábava s "pochováváním bas".

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

VINUM COELI, s.r.o. - Masopust na Moravě | foto: VINUM COELI, s.r.o.

V návaznosti na nově obnovenou tradici z roku 2009 proběhne dne 26. února 2011 v Dolních Kounicích na Brněnsku opět masopustního veselí.

Celodenní program zahájí tradiční moravská zabíjačka. Pak bude následovat masopustní průvod městem, kterého se v minulém roce zúčastnilo neuvěřitelných 196 masek. Celý masopust bude zakončen zábavou, kterou ukončí "pochovávání basy", což dříve symbolizovalo, že příštích 40 dní, tedy po období půstu, si muzikanti nezahrají..

Pravá moravská zabíjačka na masopustním veselí nesmí chybět

Lidé, kteří masopust navštíví, se budou moci těšit na bohatý doprovodný program, který byl připraven organizátory akce ve spolupráci s městem Dolní Kounice. Celým dnem bude provázet populární rádiový moderátor Blažmen. K celodenní zábavě zahraje Národní masopustní orchestr.

Masopust, fašank, ostatky či šibřinky, to byly v minulosti svátky hodování, tedy období, kdy se máme dobře najíst před čtyřicetidenním postěním. Proto zde nebude chybět pravá zabíjačka, takže například jitrnice, jelítka, ovar, klobásy, tlačenka, škvarky nebo guláš. Pro zahřátí nabídne masopust svařené víno nebo ovocné pálenky.

Zabíjačka a pochoutky z ní budou pro lidi připraveny k zakoupení přímo na náměstí. Pro hosty, kteří si budou chtít masopust užít od brzkého rána, až do noci nabízí hotel Vinum Coeli exkluzivní nabídku VIP vstupného za výhodnou cenu na celý den.

Host obdrží ve VIP balíčku neomezenou konzumaci všech specialit, které pravá moravská zabíjačka nabízí, a nápojů po celý den i večer. Vstupné zahrnuje také večerní zábavu, která se koná od 19:00 hodin ve společenském sále hotelu Vinum Coeli v Dolních Kounicích.

Masopust, to jsou pochoutky, masky a zábava

Pro všechny, kteří chtějí masopust navštívit, je připravena sleva na ubytování ve výši 20 % v hotelu Vinum Coeli. Sleva se vztahuje i na noc z pátku na sobotu - přijďte a prožijte si zabíjačkovou noc od samého rána.

Masopust v dnešním podání je vlastně jen masopustní veselí, to znamená oslava posledních dní tohoto karnevalového období. Původně hlavní zábava začínala masopustní nedělí a pokračovala až do úterý, kdy chodil průvod masek.

Dnes je často vše shrnuto do jediného dne, a tím bývá obvykle sobota. Průvod masek samozřejmě byl zachován a je hlaví "atrakcí" masopustu. Buďme rádi, že se tradice stále uchovávají a je co předávat mladším generacím.

VINUM COELI, s.r.o. - Příjemné ubytování

VINUM COELI, s.r.o. - Příjemné ubytování

Více informací o masopustním programu naleznete na webových stránkách hlavního organizátora akce www.vinumcoeli.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Tři výhody, které dostanete od T-Mobile. Stačí být v Magentě 1

3 výhody, které dostanete od T-Mobile - stačí být v Magentě 1

Parádních výhod vás u T-Mobile čeká mnohem víc, tady jsme jich vybrali jen pár. U nás prostě platí: čím víc služeb si...

Jarní Zemědělec 2018: plato třiceti českých vajec za 70 Kč

Plato 30ks českých vajec za 70 Kč! Jarní Zemědělec 2018  21.–25.3 2018

První jarní den oslavíme zahájením výstavy na Výstavišti Lysá nad Labem! Již čtyřicáté osmé pokračování této největší...

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Co ukázala chřipková epidemie? Češi v očkování zaostávají za Evropou

Chřipka je časté virové onemocnění, které postihuje každý rok mezi 5 a 15 % obyvatel Evropy. V regionu Evropy se...

Najdete na iDNES.cz