Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za vínem a burčákem nejen na kole

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Začalo to vcelku nenápadně mým koníčkem. Rád jezdím na kole a když se to spojí ještě s vínem nebo s burčákem je vyhráno. O tom jsem se mile přesvědčil, když jsme s manželkou osedlali své nemotorové šlapací oře a zúčastnili jsme se uzavírání vinařských stezek na Moravě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

VO - Karbula s.r.o. | foto: aje

Cestou z Uherského Hradiště jsme po krásné cyklo stezce přijeli až do Ostrožské Nové Vsi a zastavili jsme se ve vinotéce U svatého Vavřinca, neboť i tady jsou cyklisté vítání. Příjemný personál nám ukázal zajímavé prostory této vinotéky a také rozmanitý a velký sortiment 1600 značek vín nás více než nadchnul.

Samos Grand CruVelkoobchod Karbula s.r.o ze Bzence, provozovatel této vinotéky, působí již řadu let na trhu s víny. Neřeší však v nabídce cenu, ale především kvalitu. Podporuje řadu vinařství, které objemem patří mezi "malé výrobce" a nepodporují silné chemické zákroky ve výrobě.

A právě takové vína neustále podporují v ochutnávkách . Vlastní také vinotéku U svatého Vavřinca ve Vracově, která se od vinotéky v Ostrožské liší jen tím, že se v ní vaří jako v restaurantu.

S manželkou jsme si přechutnali skvělý bílý i červený burčák a se skleničkou jsme procházeli zajímavosti a perličky ve vinotéce. V nabídce mají zvláštnosti ze světa neboť dovoz vín k nám je nutný, jelikož samoprodukce v ČR by stačila jen z 50% .

Jestliže dovážet vína, tak zajímavosti a hlavně kvalitu neb svatý Vavřinec je patronem právě moravských vinařů a kuchařů. Kombinace jídel s danými víny je pak předností těchto vinoték . Kombinační večery nevyhledávají jen labužníci z dalekého okolí, ale i firmy pro své přátele a klienty.

Perličky v nabídce zahraničních vín jsou určitě Ecclesiastical, Nectar či Grand cru z ostrova Samos. Jsou to vína, která objevíte ve Vatikánu či v pravoslavném obřadu přijímání. Samos Grand cru se řadí mezi rarity sladkých vín pro svou netradiční výrobu.

Když Zeus popíjel lahodný božský nektar pravděpodobně netušil, že se jedná o odrůdu Muscat blanc á Petits Grains, ze kterého se dnes na Samosu dělají velká sladká vína obdivované celým vinařským světem.

Dalším příjemným překvapením pro nás byly sekty Pálffy z Víno Nitra. Tyto sekty jsou vyráběny jak tradiční metodou z odrůd Rulanské šedé a Chardonnay, tak i metodou charmat pro "běžné pití" z odrůd Ryzlink vlašský a Veltlínské zelené. Chuť byla výtečná - řada ocenění ze světa mluví za vše.

Sekty

Dvířka

S příjemnými vzpomínkami na krásně prožitý den, s batohy plnými lahvemi vína a burčáku jsme se vypravili k domovu a i když jsme toho moc na kole neujeli, byli jsme spokojení. Vždyť i se skleničkou vína v ruce je mnohem pěknější pohled na svět. Zkuste se tam také vypravit…

Více na stránkách VO-Karbula s.r.o. – www.karbula.cz.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz