Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Za podpory Unipetrolu vysadili rybáři do Bíliny 20 000 jelců jesenů

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pracovníci Českého rybářského svazu vysadili na konci října do řeky Bíliny přibližně 20 000 jelců jesenů. Ryby byly vypuštěny na třech místech Želenicích, v Hostomicích a ve Stadicích. Šlo o třetí podobnou akci, kterou financoval Unipetrol v rámci spolupráce s ČRS zahájené v roce 2010.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů | foto: UNIPETROL, a.s.

"V létě letošního roku byl proveden průzkum rybí obsádky na několika úsecích řeky Bíliny. Právě jelec jesen, vysazovaný na jaře letošního roku, hojně osídlil tůně i proudná místa toku. S největší pravděpodobností se jednalo o dospělé jelce jeseny z jarního vysazování podpořené právě společností Unipetrol," uvedl Václav Jelínek, technik Severočeského územního svazu ČRS.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů2

Pro příští rok připravuje Unipetrol ve spolupráci s rybáři výsadek mladých úhořů (monté). Z historických záznamů je patrné, že se dříve v Bílině hojně úhoř vyskytoval a dokonce byl jednou z klíčových ryb povodí Bíliny.

"V letech 2010 až 2012 věnujeme celkem na vysazování ryb 250 tisíc korun a s touto aktivitou počítáme i v dlouhodobém výhledu. Je to jeden ze způsobů, kterými se snažíme přispět regionu ke zlepšení životního prostředí," uvedl za Unipetrol Pavel Sláma, ředitel úseku pro zdraví, bezpečnost, životní prostředí a kvalitu.

Podpora Ekologického centra Most

Společnost Unipetrol dlouhodobě spolupracuje také s Ekologickým centrem Most (ECM) a mimo jiné finančně podpořila realizaci speciálních výukových programů pro žáky základních a středních škol. Výukové programy vycházejí z výukového CD-ROM "Chemie a životní " a na něj navazujících edukačních aktivit.

Jak CD-ROM, tak výukové programy již byly v minulosti podpořeny společností Unipetrol RPA.  Ekologické centrum Most pro Krušnohoří (ECM) je otevřeným informačním střediskem o životním prostředí, které funguje již od roku 2000.
Činnost ECM se opírá především o aktivní informování veřejnosti, zajištění efektivní komunikace s průmyslovými podniky, veřejnou správou a veřejností a hledání společných řešení environmentálních problémů v regionu.

Jako jediné v republice disponuje bezplatným Zeleným telefonem, jehož prostřednictvím bylo zodpovězeno již více než 9 000 dotazů. Na podpoře ECM   se již od jeho založení významně podílí společnosti UNIPETROL RPA , s.r.o. a ČESKÁ RAFINÉRSKÁ a.s.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů1

Unipetrol se může pyšnit odpovědným podnikáním

Skupina Unipetrol považuje za svou prioritu vyvíjet, vyrábět a přepravovat výrobky s minimálními riziky nepříznivých dopadů na lidské zdraví a životní prostředí. Na ochranu životního prostředí skupina věnuje značné prostředky. Jen v letech 2006 až 2010 skupina Unipetrol v oblasti ochrany životních prostředí proinvestovala téměř 2,4 miliardy korun.

Společnost Unipetrol se v roce 1999 přihlásila k plnění celosvětového programu Odpovědné podnikání v chemii - Responsible Care. Program Responsible Care je dobrovolná celosvětově přijatá iniciativa chemického průmyslu zaměřená na podporu jeho udržitelného rozvoje vstřícným zvyšováním bezpečnosti jeho provozovaných zařízení, přepravy výrobků, zlepšováním ochrany zdraví lidí a životního prostředí. Program představuje dlouhodobou strategii koordinovanou Mezinárodní radou chemického průmyslu (ICCA).

V letech 2000, 2003, 2005 a 2007 společnost Unipetrol opakovaně obhájila své závazky z plnění programu vyplývající a Svazem chemického průmyslu (SCHP ČR) jí bylo na základě úspěšné veřejné obhajoby propůjčeno oprávnění užívat logo programu. V letošním roce obhájila právo používat logo Responsible Care již popáté.

Za podpory společnosti Unipetrol rybáři vysadili do Bíliny 20 000 jelců jesenů3

Více informací o aktivitách skupiny Unipetrol v oblasti ochrany životního prostředí je k dispozici na internetových stránkách společnosti.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Sledujte šlágr jara Plzeň – Sparta živě na TV Tipsport a vsaďte si

Kdo zvládne lépe šlágr jara? Sázkaři věří spíš Spartě a Plzeň tak bude po dlouhé době v neděli v roli outsidera....

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v nezávislém testu

Pneumatiky TOMKET byly úspěšně hodnoceny v  nezávislém testu.

Venkovní teploty nezadržitelně míří vzhůru, a tak nastává každoroční výměna pneumatik. Část motoristů řešící nákup nové...

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Plánujete lité podlahy? Kvalitu vám zaručí prověřené realizační firmy

Sehnat správného řemeslníka může být jako sázka do loterie. Někdy to zkrátka nevyjde a výsledný projekt vypadá hůr, než...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Vybíráme vhodnou plechovou střechu pro rekonstrukce

SATJAM Šindel - je až neuvěřitelné do jaké podoby se dá plech zpracovat

Ocel nebo hliník, malý nebo velký formát, barvu klasickou nebo v poslední době velmi oblíbené tmavší odstíny? Nejen...

Další z rubriky

Kremace zvířat aneb důstojný odchod člena rodiny

Krematorium zvířat Brno

Když pánové Bezděk a Foltýn v roce 2003 zakládali první krematorium zvířat v České republice, nebylo mnoho lidí, kteří...

Česká advokátní komora komentuje tři aktuální novely zákonů

Tisková konference České advokátní komory

Česká advokátní komora (ČAK) zahájila nový koncept poskytování informací. Do budoucna chce nejen advokáty, ale i...

Jan Nedvěd osvěžil hudební scénu, jak se mu to podařilo?

Jan Nedvěd - foto Adam Pavlíček

Na hudební scéně se objevila mladá krev. Hudební label Mad Baker Music, který se dostal do podvědomí především díky...

Najdete na iDNES.cz