Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Za evropské peníze zmodernizovali ZŠ Ing. M. Plesingera-Božinova

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Díky dotaci z EU se podařilo vybudovat v nových prostorách školy tři bezbariérové odborné učebny. Konkrétně učebnu informatiky a výpočetní techniky, učebnu jazyků a cvičný byt.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

ROP Střední Čechy - počítačová učebna | foto: ROP Střední Čechy

Nově vzniklé učebny jsou vybaveny moderními technologiemi. V jazykové učebně se nachází ovládací pult s funkcí audiodabing, digitální jazykový přehrávač, sluchátka s mikrofonem a jazykový magnetofon.

ROP Střední Čechy chodba ZŠ Ing. M. Plesingera - Božinova v Neratovicích

ROP Střední Čechy chodba ZŠ Ing. M. Plesingera - Božinova v Neratovicích

V učebně IT je nově umístěn dataprojektor a interaktivní tabule s bezdrátovou komunikací a stojanem na pylonovém pojezdu pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a osoby tělesně postižené.

Celkově se zvýšila kapacita odborných učeben o 56 míst. V novém křídle základní školy vznikly také nové kabinety a sociální zařízení, výtahy a WC pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace a osoby tělesně postižené. Z ROP Střední Čechy byla tato dostavba podpořena částkou 23 milionů Kč.

ROP Střední Čechy - budova ZŠ Ing. M. Plesingera - Božinova v Neratovicích

ROP Střední Čechy - budova ZŠ Ing. M. Plesingera - Božinova v Neratovicích

Nač jezdit do Alp, velkou a kvalitní lanovku najdete i ve středočeském Monínci

Z dotací z fondů Evropské unie ROP SČ vznikly na území Středočeského kraje již desítky úspěšných projektů. Jedním z nich bylo rozšíření a modernizace lyžařského areálu Monínec. Jde o jediné velké lyžařské středisko ve středních Čechách s lanovou dráhou dlouhou 1,2 kilometru.

Sport-relax centrum Monínec, které má pozitivní dopad na rozvoj celého mikroregionu, byl před časem zmodernizován zejména díky padesátimilionové dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy. Rozšíření sportovního areálu je jasný příklad, kdy evropské peníze pomáhají a má z nich užitek velké množství lidí. Lyžařský areál je velmi často navštěvován.

ROP Střední Čechy - lanovka ve středočeském Monínci

ROP Střední Čechy - lanovka ve středočeském Monínci


Láká nejen svou blízkostí u Prahy, ale i dlouhou sjezdovkou se čtyřsedačkovou lanovkou. Udržované trasy, kvalitní značení, dostatečně velké parkoviště, restaurace a ubytovací zařízení jsou dalším důvodem, proč si vyjet za zimním sportem právě do Monínce. O kvalitě zmiňované lanovky se přesvědčil i předseda VRR ROP SČ David Rath, který měl na lyžování ideální podmínky.

Farní muzeum v Kondraci má nové návštěvnické centrum

ROP Střední Čechy farní muzeum

ROP Střední Čechy farní muzeum

Na kondracké návsi se nacházela budova více než čtyřicet let nevyužité fary společně se zázemím zahrady a hospodářských budov. Vedle románského kostela sv. Bartoloměje byla nevyužitá budova bývalé márnice. Zastupitelé obce Kondrac se rozhodli zachránit tyto chátrající budovy a najít jejich využití v oblasti cestovního ruchu, jakožto nového turistického cíle v obci i regionu. Návštěvnické centrum Farního muzea bylo dokončeno v červnu 2010. Obec zároveň řešila doplňkové aktivity na tento projekt.

Těmi se stalo doznačení cyklotras na důležitých úsecích, které propojují stávající tematické cyklistické okruhy - mezi Načeradcem a Pravonínem, Vlašimí a Ostrovem a Kondrací s Dubem. Regionální operační program Střední Čechy přispěl na tento projekt částkou 12 389 341,07 Kč.

ROP Střední Čechy - muzeum

ROP Střední Čechy - muzeum

Revize Regionálního operačního programu Střední Čechy a nové výzvy

ROP Střední Čechy - obr 2

ROP Střední Čechy - obr 2

Dne 17. 1. 2011 byla oficiálně Evropskou komisí schválena revize Regionálního operačního programu Střední Čechy. V rámci této revize bude posílena zejména prioritní osa 3 Integrovaný rozvoj území.

Prostředky realokované do této prioritní osy budou využity zejména na již vyhlášené výzvy a v rámci nových výzev budou prostředky přiděleny na volnočasové aktivity a sociální infrastrukturu měst a obcí.

Z přealokovaných prostředků ROP SČ vyhlásil Výbor Regionální rady výzvy č. 58 - 64 v celkové výši 700 milionů Kč. Výzvy se týkají oblastí podpory 1.1 a 1.2 v prioritní ose doprava, dále oblasti podpory 3.2 Rozvoj měst a oblasti podpory 3.3 Rozvoj venkova. Více informací naleznete na www.ropstrednicechy.cz v sekci Výzvy/Aktuální výzvy.

ROP Střední Čechy - logo firmy

ROP Střední Čechy - logo firmy


Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Adecco spol. s r.o.
Elektromechanik – Ostrava – 2 směnný provoz

Adecco spol. s r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 25 000 Kč

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.