Kupujete svůj první RC model? Přečtěte si, jak postupovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud přemýšlíte, že si splníte někdejší chlapecký sen a koupíte si našlapaný RC model, neměli byste se do toho pouštět bezhlavě. Současný trh je poměrně rozmanitý, a proto byste se měli nejprve zorientovat v tom, jak vůbec takový RC model vybrat, abyste neprohloupili.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

modely | foto: ČTK

V následujících řádcích vás provedeme nabídkou RC modelů.

V první řadě byste si měli uvědomit, za jakým účelem chcete model provozovat, protože je rozdíl, zda ho potřebujete jen pro zábavu, nebo pro závodní účely. Pochopitelně v druhém případě je žádoucí speciální provedení, s nímž závody vyhrajete.

Silniční, bugy, truggy, monster truck či crawler?

Jak už samotný název napovídá, silniční RC modely, respektive on road, zahrnují asfaltové verze s karoseriemi DTM, ovšem i rally alternativy s karoseriemi WRC. Silniční RC modely se vyznačují perfektními jízdními vlastnostmi nejen po asfaltu, ale také betonu, štěrku a prašné cestě. Bohužel, dané modely nezvládnou jízdu v trávě či v terénu někde v lese.

V lehkém terénu, po trávníku a štěrku můžete naopak jezdit s RC modely označenými jako buggy či truggy. Jsou charakteristické vysokou stabilitou a nepřekvapí je ani asfalt či beton. Základní rozdíly mezi buggy a truggy jsou v šířkách pneumatik a typu karoserie. Pod označením buggy se skrývají závodní vozidla s úzkými předními koly a širokými zadními koly. Zatímco truggy zdánlivě připomínají monster trucky, neboť mají jak přední, tak i zadní pneumatiky široké.

V terénu se náramně daří monster truckům, s nimiž si užijete rychlou jízdu v trávě a nezpevněném terénu. Zvládnou i vysoké skoky a uplatnění nacházejí například na bikrosových tratích či ve skateparcích.

Zapomenout ještě nesmíme na RC auta typů crawler a trial. Jedná se o kategorie, do nichž spadají modely určené do lesů a lesního porostu. Projedou bez problémů i přes kaluže a vyšplhají po skalách.

Jak je to s měřítkem?

V neposlední řadě se ještě RC modely rozlišují měřítkem. Setkáte se hned s několika verzemi. Jakýmsi standardem je měřítko 1:10, do něhož spadají hlavně silniční modely. Sehnat můžete na takové produkty celou řadu příslušenství a náhradních dílů, stejně tak i pneumatik, disků či karoserií. Jestliže se zaměřujete spíše na buggy a monster trucky, setkáte se s měřítkem 1:8. Pro dané měřítko jsou typické spalovací motory a elektromotory. Ještě se dají sehnat verze v měřítkách 1:5 a 1:6, což jsou RC modely s dvoutaktním spalovacím motorem na natural.

Jestliže hledáte specialistu na RC modely, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu peckamodel.cz, kde najdete nejen RC auta, ale také RC drony či sběratelské modely. Na své si přijdou i milovníci plastikových modelů.

Nejčtenější

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Uzavře Krakonoš nejnavštěvovanější české hory?

Krakonoš napsal dopis! V něm popisuje kritickou situaci ohledně množství odpadků v Krkonoších a uvádí šokující řešení...

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna ve Fatře získal prestižní ocenění Stavba roku

Projekt Nová válcovna získal prestižní ocenění Stavba roku Zlínského kraje v kategorii Průmyslových a zemědělských...

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

České firmy ohrožuje nevhodné internetové připojení

Nespolehlivé a nezabezpečené internetové připojení časem přestává plnit nároky podnikání. Častěji trpí výpadky,...

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít

Bílá voda v bazénu? Poradíme vám, co s ní a jak zákalu předejít.

Letos více než předchozí roky nám volají majitelé domácích bazénů i bazénků, že jim po napuštění zbělela voda. Má...

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky

Řasa v jezírku? Poradíme vám, jak jí předcházet i jak řešit následky!

Jezírko není bazén. Základní a zásadní odlišnost mezi oběma typy zahradních nádrží je, že v bazénu je voda sterilní,...

Další z rubriky

Adventní kalendář v Tipsportu: vyhrávat můžete úplně zadarmo

Adventní kalendář v Tipsportu – vyhrávat můžete úplně zadarmo

Sázkovou kancelář Tipsport jistě není třeba blíže představovat. Jedná se o lídra sázkového trhu, jehož logo vidíme na...

Co nám hrozí po padesátce? Zvětšená prostata

Po padesátce muže trápí zvětšená prostata, odneseme to i my ženy

Přibyla nám nějaká ta šedina, můžeme už být dědečkem, ale po padesátce jsme stále mladíci plní síly. V dnešní době jsme...

Damaškové nože od Jiřího Čurdy

Damaškové nože od Jiřího Čurdy

Dříve byli nožíři v každém větším českém městě. V 19. století však byli vytlačeni továrnami, které je začaly pomalu...

Najdete na iDNES.cz