Kupujete svůj první RC model? Přečtěte si, jak postupovat

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pokud přemýšlíte, že si splníte někdejší chlapecký sen a koupíte si našlapaný RC model, neměli byste se do toho pouštět bezhlavě. Současný trh je poměrně rozmanitý, a proto byste se měli nejprve zorientovat v tom, jak vůbec takový RC model vybrat, abyste neprohloupili.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

modely | foto: ČTK

V následujících řádcích vás provedeme nabídkou RC modelů.

V první řadě byste si měli uvědomit, za jakým účelem chcete model provozovat, protože je rozdíl, zda ho potřebujete jen pro zábavu, nebo pro závodní účely. Pochopitelně v druhém případě je žádoucí speciální provedení, s nímž závody vyhrajete.

Silniční, bugy, truggy, monster truck či crawler?

Jak už samotný název napovídá, silniční RC modely, respektive on road, zahrnují asfaltové verze s karoseriemi DTM, ovšem i rally alternativy s karoseriemi WRC. Silniční RC modely se vyznačují perfektními jízdními vlastnostmi nejen po asfaltu, ale také betonu, štěrku a prašné cestě. Bohužel, dané modely nezvládnou jízdu v trávě či v terénu někde v lese.

V lehkém terénu, po trávníku a štěrku můžete naopak jezdit s RC modely označenými jako buggy či truggy. Jsou charakteristické vysokou stabilitou a nepřekvapí je ani asfalt či beton. Základní rozdíly mezi buggy a truggy jsou v šířkách pneumatik a typu karoserie. Pod označením buggy se skrývají závodní vozidla s úzkými předními koly a širokými zadními koly. Zatímco truggy zdánlivě připomínají monster trucky, neboť mají jak přední, tak i zadní pneumatiky široké.

V terénu se náramně daří monster truckům, s nimiž si užijete rychlou jízdu v trávě a nezpevněném terénu. Zvládnou i vysoké skoky a uplatnění nacházejí například na bikrosových tratích či ve skateparcích.

Zapomenout ještě nesmíme na RC auta typů crawler a trial. Jedná se o kategorie, do nichž spadají modely určené do lesů a lesního porostu. Projedou bez problémů i přes kaluže a vyšplhají po skalách.

Jak je to s měřítkem?

V neposlední řadě se ještě RC modely rozlišují měřítkem. Setkáte se hned s několika verzemi. Jakýmsi standardem je měřítko 1:10, do něhož spadají hlavně silniční modely. Sehnat můžete na takové produkty celou řadu příslušenství a náhradních dílů, stejně tak i pneumatik, disků či karoserií. Jestliže se zaměřujete spíše na buggy a monster trucky, setkáte se s měřítkem 1:8. Pro dané měřítko jsou typické spalovací motory a elektromotory. Ještě se dají sehnat verze v měřítkách 1:5 a 1:6, což jsou RC modely s dvoutaktním spalovacím motorem na natural.

Jestliže hledáte specialistu na RC modely, podívejte se do pestrého produktového portfolia internetového obchodu peckamodel.cz, kde najdete nejen RC auta, ale také RC drony či sběratelské modely. Na své si přijdou i milovníci plastikových modelů.

Nejčtenější

Mistr republiky René Andrle ambasadorem elektrokol MTF

Elektrokola MTF

Bývalý profesionální cyklista René Andrle, který získal během své sportovní kariéry titul mistra republiky a startoval...

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Plánujete vaše letní výlety s předstihem? Vyplatí se to!

Sedíte od rána do večera v práci a už teď se chcete těšit na to, jak strávíte léto? Horké dny se blíží mílovými kroky....

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Studuj moderní technologie a současně vydělávej na Univerzitě obrany

Březen je ještě měsícem podávání přihlášek na vysoké školy. Jaký obor je perspektivní? Zvol si technické vzdělání na...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat

Naučte se platit kreditkou! Nebudete litovat.

Stejně jako většina z vás mám peněženku plnou plastových karet. Některé používám prakticky každý den, jiné jen když...

Další z rubriky

Co nám hrozí po padesátce? Zvětšená prostata

Po padesátce muže trápí zvětšená prostata, odneseme to i my ženy

Přibyla nám nějaká ta šedina, můžeme už být dědečkem, ale po padesátce jsme stále mladíci plní síly. V dnešní době jsme...

Po padesátce to nekončí. Dbejte na prevenci

Po padesátce to nekončí

Pánové, ruku na srdce: jak často v noci odbíháte na toaletu? Že to není důležité? Mýlíte se. Přestaňte se vymlouvat, že...

Adventní kalendář v Tipsportu: vyhrávat můžete úplně zadarmo

Adventní kalendář v Tipsportu – vyhrávat můžete úplně zadarmo

Sázkovou kancelář Tipsport jistě není třeba blíže představovat. Jedná se o lídra sázkového trhu, jehož logo vidíme na...

Najdete na iDNES.cz