Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Wifi sítě patří dnešku, ale často se s nimi špatně zachází

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V dnešní době notebooků, smartphonů a tabletů by wifi síť měla být nemyslitelnou součástí firemní infrastruktury. Bohužel, velmi často je považována jen za takovou „popelku“ a podle toho je taky vytvořena a provozována.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Petr Bůva | foto: Unicorn Systems a.s.

Místo kvalitních access pointů jsou použity prvky ze SOHO (small office/home office) segmentu, které nesplňují nároky na stabilitu, funkčnost, nezvládají větší počty připojených uživatelů. Wifi síť je pak těžko spravovatelná, škálovatelná a v neposlední řadě neposkytuje uživatelům dostatečný komfort a užitek.

Moderní firemní wifi sítě využívají zařízení umožňující provozovat na jedné infrastruktuře několik sítí s různým stupněm zabezpečení a přístupu k dalším zdrojům. Pro nejlepší výkon a jednoduchou správu jsou nutné i řídící prvky, které dokážou síť automaticky regulovat, měnit její vlastnosti a upravovat vysílací frekvence accesspointů jednoho bodu.

Řízení přístupu klientů

Heslem dnešní doby je BYOD (Bring Your Own Device). Pro firmy bývá často jednodušší nechat své zaměstnance pracovat na jejich vlastních zařízeních. Sice se zvýší nároky na bezpečnost, na druhou stranu se sníží náklady na koupi nových zařízení a zvýší se mobilita zaměstnanců. Otázkou pak zůstává, jak v síti odlišit zaměstnance od návštěv a jak odlišit notebook zaměstnance od jeho mobilu. Jednou z možností jsou separátní wifi sítě, které ale neřeší přístup různých zařízení zaměstnance. Proto by součástí infrastruktury měl být i RADIUS server, který dokáže identifikovat jednotlivá zařízení a dynamicky jim povolovat přístup k infrastruktuře a firemním zdrojům. Při propuštění zaměstnance pak stačí jeho zařízení označit jako hosta, a omezí se tak riziko zneužití firemní infrastruktury a úniku citlivých dat.

Lokalizace klientů

Relativně málo využívanou funkcí ve wifi sítích je lokalizace klientů a sledování jejich pohybu v dané oblasti. I když tato funkce nabízí široké možnosti využití, od hlídání majetku (v případě změny polohy vyšle signál) přes uplatnění v nemocnicích (ať už schopnost pacientů v případě problémů přivolat zdravotnický personál, nebo rychlé dohledání lékařů v areálu nemocnice) až po možnost sledování pohybu a zvyklostí návštěvníků obchodních center. Lokalizace klientů v praxi nebývala kvůli své ceně, náročnosti na implementaci a přesnosti příliš využívána.

S postupem času přicházejí nová řešení, která umožňují snížit počet použitých accesspointů a dobu nasazení a v neposlední řadě dovolí i přesnější lokalizaci klienta (1–2 metry), čímž se otevírá prostor pro masovější nasazení. Ideálním prostředím pro implementaci se stávají velká obchodní centra, kde technologie lokalizace spolu s analýzou chování poskytne prostor pro indoor navigaci a cílenou reklamu zaměřenou na nakupující s ohledem na jejich preference a dřívější nákupy. Pro jednotlivé obchody pak poskytuje zpětnou vazbu chování zákazníků.

Budoucnost

Výrobci hardwaru se nás snaží přesvědčit, že připojení k pevné síti není nutné (a pokud je, tak pomalé 100 Mbit) a uživatel si plně vystačí s wifi. Spolu s rozvojem nových technologií, možností připojit další zařízení (projektory, televize, tiskárny apod.) a s plánovaným příchodem Hotspot 2.0 (Wifi 2.0), který umožní roaming mezi wifi sítěmi podobně jako mobilní operátoři, je jasné, že wifi sítě jsou a budou nedílnou součásti firemního prostředí.

Neváhejte nás kontaktovat na www.unicornsystems.eu

Autor:

Nejčtenější

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Sledujte Tipsport extraligu na TV Tipsport a získejte zdarma 150 Kč

Tipsport extraliga se už zase blíží! 14 týmů, 52 kol, 364 zápasů v základní části a elektrizující bitvy v play off....

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Objevte krásy přírody a pohádkového světa se značkou PANDORA

Šperkařský dům PANDORA letos na podzim představuje hned dvě nové kolekce šperků s názvy Zrnka života a Královské...

Další z rubriky

Firma Copy General uspořádala v NN pojišťovně tzv. digitální rallye

Nové fototiskárny HP jedou za vámi. Představí se vám pomocí roadshow

Služby Copy General pro NN pojišťovnu se dočkaly významného rozšíření. Koncem roku 2017 firma spustila službu...

Plynová tepelná čerpadla Robur: inovativní řešení s vysokou účinností

Plynová tepelná čerpadla Robur: inovativní řešení s vysokou účinností

Tepelná plynová čerpadla se obecně vyznačují velmi vysokou účinností, což je charakteristickým rysem také plynových...

Backend Stories odhalují originální příběhy ze světa IT budoucnosti

Backend Stories odhalují příběhy z IT budoucnosti

Vědeckofantastická povídková edice Backend Stories inspirovaná světem IT přichází po loňském úspěšném debutu 100...

Najdete na iDNES.cz