Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Wifi sítě patří dnešku, ale často se s nimi špatně zachází

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V dnešní době notebooků, smartphonů a tabletů by wifi síť měla být nemyslitelnou součástí firemní infrastruktury. Bohužel, velmi často je považována jen za takovou „popelku“ a podle toho je taky vytvořena a provozována.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Petr Bůva | foto: Unicorn Systems a.s.

Místo kvalitních access pointů jsou použity prvky ze SOHO (small office/home office) segmentu, které nesplňují nároky na stabilitu, funkčnost, nezvládají větší počty připojených uživatelů. Wifi síť je pak těžko spravovatelná, škálovatelná a v neposlední řadě neposkytuje uživatelům dostatečný komfort a užitek.

Moderní firemní wifi sítě využívají zařízení umožňující provozovat na jedné infrastruktuře několik sítí s různým stupněm zabezpečení a přístupu k dalším zdrojům. Pro nejlepší výkon a jednoduchou správu jsou nutné i řídící prvky, které dokážou síť automaticky regulovat, měnit její vlastnosti a upravovat vysílací frekvence accesspointů jednoho bodu.

Řízení přístupu klientů

Heslem dnešní doby je BYOD (Bring Your Own Device). Pro firmy bývá často jednodušší nechat své zaměstnance pracovat na jejich vlastních zařízeních. Sice se zvýší nároky na bezpečnost, na druhou stranu se sníží náklady na koupi nových zařízení a zvýší se mobilita zaměstnanců. Otázkou pak zůstává, jak v síti odlišit zaměstnance od návštěv a jak odlišit notebook zaměstnance od jeho mobilu. Jednou z možností jsou separátní wifi sítě, které ale neřeší přístup různých zařízení zaměstnance. Proto by součástí infrastruktury měl být i RADIUS server, který dokáže identifikovat jednotlivá zařízení a dynamicky jim povolovat přístup k infrastruktuře a firemním zdrojům. Při propuštění zaměstnance pak stačí jeho zařízení označit jako hosta, a omezí se tak riziko zneužití firemní infrastruktury a úniku citlivých dat.

Lokalizace klientů

Relativně málo využívanou funkcí ve wifi sítích je lokalizace klientů a sledování jejich pohybu v dané oblasti. I když tato funkce nabízí široké možnosti využití, od hlídání majetku (v případě změny polohy vyšle signál) přes uplatnění v nemocnicích (ať už schopnost pacientů v případě problémů přivolat zdravotnický personál, nebo rychlé dohledání lékařů v areálu nemocnice) až po možnost sledování pohybu a zvyklostí návštěvníků obchodních center. Lokalizace klientů v praxi nebývala kvůli své ceně, náročnosti na implementaci a přesnosti příliš využívána.

S postupem času přicházejí nová řešení, která umožňují snížit počet použitých accesspointů a dobu nasazení a v neposlední řadě dovolí i přesnější lokalizaci klienta (1–2 metry), čímž se otevírá prostor pro masovější nasazení. Ideálním prostředím pro implementaci se stávají velká obchodní centra, kde technologie lokalizace spolu s analýzou chování poskytne prostor pro indoor navigaci a cílenou reklamu zaměřenou na nakupující s ohledem na jejich preference a dřívější nákupy. Pro jednotlivé obchody pak poskytuje zpětnou vazbu chování zákazníků.

Budoucnost

Výrobci hardwaru se nás snaží přesvědčit, že připojení k pevné síti není nutné (a pokud je, tak pomalé 100 Mbit) a uživatel si plně vystačí s wifi. Spolu s rozvojem nových technologií, možností připojit další zařízení (projektory, televize, tiskárny apod.) a s plánovaným příchodem Hotspot 2.0 (Wifi 2.0), který umožní roaming mezi wifi sítěmi podobně jako mobilní operátoři, je jasné, že wifi sítě jsou a budou nedílnou součásti firemního prostředí.

Neváhejte nás kontaktovat na www.unicornsystems.eu

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Lité podlahy: Na co si dát pozor při jejich realizaci?

Ať už jste si zvolili vinyl, koberec, dlažbu, nebo jinou podlahovou krytinu, základní však je vhodná volba a provedení...

Další z rubriky

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Backend Stories odhalují originální příběhy ze světa IT budoucnosti

Backend Stories odhalují příběhy z IT budoucnosti

Vědeckofantastická povídková edice Backend Stories inspirovaná světem IT přichází po loňském úspěšném debutu 100...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Najdete na iDNES.cz