Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Wifi sítě patří dnešku, ale často se s nimi špatně zachází

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V dnešní době notebooků, smartphonů a tabletů by wifi síť měla být nemyslitelnou součástí firemní infrastruktury. Bohužel, velmi často je považována jen za takovou „popelku“ a podle toho je taky vytvořena a provozována.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Petr Bůva | foto: Unicorn Systems a.s.

Místo kvalitních access pointů jsou použity prvky ze SOHO (small office/home office) segmentu, které nesplňují nároky na stabilitu, funkčnost, nezvládají větší počty připojených uživatelů. Wifi síť je pak těžko spravovatelná, škálovatelná a v neposlední řadě neposkytuje uživatelům dostatečný komfort a užitek.

Moderní firemní wifi sítě využívají zařízení umožňující provozovat na jedné infrastruktuře několik sítí s různým stupněm zabezpečení a přístupu k dalším zdrojům. Pro nejlepší výkon a jednoduchou správu jsou nutné i řídící prvky, které dokážou síť automaticky regulovat, měnit její vlastnosti a upravovat vysílací frekvence accesspointů jednoho bodu.

Řízení přístupu klientů

Heslem dnešní doby je BYOD (Bring Your Own Device). Pro firmy bývá často jednodušší nechat své zaměstnance pracovat na jejich vlastních zařízeních. Sice se zvýší nároky na bezpečnost, na druhou stranu se sníží náklady na koupi nových zařízení a zvýší se mobilita zaměstnanců. Otázkou pak zůstává, jak v síti odlišit zaměstnance od návštěv a jak odlišit notebook zaměstnance od jeho mobilu. Jednou z možností jsou separátní wifi sítě, které ale neřeší přístup různých zařízení zaměstnance. Proto by součástí infrastruktury měl být i RADIUS server, který dokáže identifikovat jednotlivá zařízení a dynamicky jim povolovat přístup k infrastruktuře a firemním zdrojům. Při propuštění zaměstnance pak stačí jeho zařízení označit jako hosta, a omezí se tak riziko zneužití firemní infrastruktury a úniku citlivých dat.

Lokalizace klientů

Relativně málo využívanou funkcí ve wifi sítích je lokalizace klientů a sledování jejich pohybu v dané oblasti. I když tato funkce nabízí široké možnosti využití, od hlídání majetku (v případě změny polohy vyšle signál) přes uplatnění v nemocnicích (ať už schopnost pacientů v případě problémů přivolat zdravotnický personál, nebo rychlé dohledání lékařů v areálu nemocnice) až po možnost sledování pohybu a zvyklostí návštěvníků obchodních center. Lokalizace klientů v praxi nebývala kvůli své ceně, náročnosti na implementaci a přesnosti příliš využívána.

S postupem času přicházejí nová řešení, která umožňují snížit počet použitých accesspointů a dobu nasazení a v neposlední řadě dovolí i přesnější lokalizaci klienta (1–2 metry), čímž se otevírá prostor pro masovější nasazení. Ideálním prostředím pro implementaci se stávají velká obchodní centra, kde technologie lokalizace spolu s analýzou chování poskytne prostor pro indoor navigaci a cílenou reklamu zaměřenou na nakupující s ohledem na jejich preference a dřívější nákupy. Pro jednotlivé obchody pak poskytuje zpětnou vazbu chování zákazníků.

Budoucnost

Výrobci hardwaru se nás snaží přesvědčit, že připojení k pevné síti není nutné (a pokud je, tak pomalé 100 Mbit) a uživatel si plně vystačí s wifi. Spolu s rozvojem nových technologií, možností připojit další zařízení (projektory, televize, tiskárny apod.) a s plánovaným příchodem Hotspot 2.0 (Wifi 2.0), který umožní roaming mezi wifi sítěmi podobně jako mobilní operátoři, je jasné, že wifi sítě jsou a budou nedílnou součásti firemního prostředí.

Neváhejte nás kontaktovat na www.unicornsystems.eu

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire.
Copy General používá špičkovou technologii GMC Inspire

Společnost Copy General, jeden z nejvýznamnějších poskytovatelů digitálních tiskových a marketingových služeb ve střední a východní Evropě, využívá ve své...  celý článek

Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei.
Dodejte létu šťávu vychytávkami Huawei

Umíte si vůbec představit vyrazit v létě někam bez svého telefonu v kapse? Sotva! Vždyť celý rok telefon nedáme z ruky. Pro všechny, co chtějí mít tohle léto...  celý článek

Kde mám ty klíče? Revoluci v hledání věcí představuje Beenode.
Bojíte se krádeže auta? Pomůže vám bezplatná aplikace Beenode

Podle policejních statistik bylo jen za rok 2015 odcizeno 6292 aut. Spousta z nich obratem nenávratně zmizí v zahraničí nebo je rozebráno na součástky. Staňte...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.