Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wannieck Gallery: vášeň pro moderní umění

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Současné umění bývá často pro návštěvníky galerií záhada, kterou umělci svou tvorbou ještě prohlubují. Díky brněnské Wannieck Gallery si můžete o moderním umění udělat vlastní obrázek. A ať už bude váš názor jakýkoli, rozhodně si unikátní prostor bývalé továrny zamilujete.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Wannieck Gallery - galerie současného umění, pronájem prostorů | foto: Mediagate s.r.o.

Wannieck Gallery - Unikátní industriální prostor

Nekomerční galerie Wannieck Gallery, do které z centra města pohodlně dojdete za deset minut, byla otevřena v roce 2006. Vznikla rekonstrukcí bývalé tovární haly z konce 19. století a na ploše přes 3 tisíce metrů čtverečních nabízí návštěvníkům největší výstavní plochu současného umění v České republice.

Galerie vedle výstavní a sběratelské činnosti pořádá také komentované výstavy s autory, výtvarné odpoledne pro děti, organizuje programy pro školy a v neposlední řadě se zde pravidelně konají koncerty brněnské filharmonie. Díky tomu se Wannieck Gallery stala mimořádným prostorem, který mění kulturní a společenský život v Brně.

WANNIECK GALLERY  - obr. 2

Největší soukromá sbírka moderního umění

Základ vystavených exponátů ve Wannieck Gallery tvoří jedinečná sbírka uměleckého ředitele galerie Richarda Adama, který v současnosti patří k nejvýznamnějším sběratelům současného umění u nás.

Richard Adam, jenž se soustředí především na malbu od roku 1985 dodnes, začal svou sbírku budovat na konci sedmdesátých let. Zajímavostí je, že celou sbírku tvořil postupně pouze ze zaměstnaneckého platu a tvrdí, že "budování umělecké sbírky není jenom záležitostí peněz”. Často kupoval díla od umělců, které tehdejší galerie přehlížely a dodnes podporuje také studenty a absolventy uměleckých škol.

Jeho sbírku tvoří přes devět set obrazů, kreseb a grafik. Do více než sedmdesáti umělců zahrnutých ve sbírce Richarda Adama patří například Jan Merta, Vladimír Skrepl, Jiří David, Ivan Vosecký, Josef Bolf, Markéta Vaňková, z nejmladší generace potom Jiří Skála, Jakub Hošek nebo Věra Kotlárová.

WANNIECK GALLERY  - obr. 3

Nechte se nadchnout současnou malbou

Wannieck Gallery chce svým návštěvníkům nabídnout to nejzajímavější ze současného českého i zahraniční umění. Do konce ledna jste mohli obdivovat dílo Jana Merty, řazeného mezi vůdčí osobnosti české malby v 80. letech 20. století a nejvýznamnější umělce současné české scény.

Galerie nabídla také samostatnou výstavu Jiřího Davida, který oproti svým známým extrovertním dílům, připomeňme srdce na Pražském hradě nebo trnovou korunu nad Rudolfinem, vystavil ve Wannieck Gallery velkoformátová plátna s nezvykle introvertní tematikou.

Do června 2010 nabízela galerie rozsáhlou výstavu dalšího klíčového umělce českého výtvarného umění generace 80. let minulého století Stanislava Diviše s názvem Kostky jsou vrhnuty.

Exkurze do světa moderního umění

Čím nás Wannieck Gallery překvapí příště? Příznivci současného umění se mohou těšit na stále úspěšnějšího malíře Josefa Bolfa, nebo na výstavu nositele ceny Michala Ranného Vladimíra Skrepla, jehož expresivní malba se vždycky vymykala trendům české výtvarné scény.

Současné výtvarné umění ve svých projevech není jednoznačné. Provokuje nás, nenabízí odpovědi a klade další otázky. Odráží však dobu, ve které žijeme, a proto stojí za to moderní umění sledovat. Galerie Wannieck Gallery nám to velkoryse umožňuje.

Více informací naleznete: www.wannieckgallery.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.
Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi filmů. Známá díla světových skladatelů,...  celý článek

Jessica Khoury naplnila zakázané přání na originální young adult
Aladin a krásná džinka v novém zpracování jako dárek pod stromeček

Knihy řazené do young adult zahrnují různé žánry. Od romanťárny ze současné střední či vysoké školy přes fantasy pokukující po epice samotné Hry o trůny až k...  celý článek

V malebném prostředí historického Znojma se ve dnech 6. až 23. července bude...
Hudební festival Znojmo spojuje kvalitní víno, hudbu a unikátní místa

Třináctý ročník hudebního festivalu opět přinese to, proč ho návštěvníci rádi navštěvují. V malebném prostředí historického Znojma a okolí v termínu 6. až 23....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.