Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Wannieck Gallery: vášeň pro moderní umění

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Současné umění bývá často pro návštěvníky galerií záhada, kterou umělci svou tvorbou ještě prohlubují. Díky brněnské Wannieck Gallery si můžete o moderním umění udělat vlastní obrázek. A ať už bude váš názor jakýkoli, rozhodně si unikátní prostor bývalé továrny zamilujete.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Wannieck Gallery - galerie současného umění, pronájem prostorů | foto: Mediagate s.r.o.

Wannieck Gallery - Unikátní industriální prostor

Nekomerční galerie Wannieck Gallery, do které z centra města pohodlně dojdete za deset minut, byla otevřena v roce 2006. Vznikla rekonstrukcí bývalé tovární haly z konce 19. století a na ploše přes 3 tisíce metrů čtverečních nabízí návštěvníkům největší výstavní plochu současného umění v České republice.

Galerie vedle výstavní a sběratelské činnosti pořádá také komentované výstavy s autory, výtvarné odpoledne pro děti, organizuje programy pro školy a v neposlední řadě se zde pravidelně konají koncerty brněnské filharmonie. Díky tomu se Wannieck Gallery stala mimořádným prostorem, který mění kulturní a společenský život v Brně.

WANNIECK GALLERY  - obr. 2

Největší soukromá sbírka moderního umění

Základ vystavených exponátů ve Wannieck Gallery tvoří jedinečná sbírka uměleckého ředitele galerie Richarda Adama, který v současnosti patří k nejvýznamnějším sběratelům současného umění u nás.

Richard Adam, jenž se soustředí především na malbu od roku 1985 dodnes, začal svou sbírku budovat na konci sedmdesátých let. Zajímavostí je, že celou sbírku tvořil postupně pouze ze zaměstnaneckého platu a tvrdí, že "budování umělecké sbírky není jenom záležitostí peněz”. Často kupoval díla od umělců, které tehdejší galerie přehlížely a dodnes podporuje také studenty a absolventy uměleckých škol.

Jeho sbírku tvoří přes devět set obrazů, kreseb a grafik. Do více než sedmdesáti umělců zahrnutých ve sbírce Richarda Adama patří například Jan Merta, Vladimír Skrepl, Jiří David, Ivan Vosecký, Josef Bolf, Markéta Vaňková, z nejmladší generace potom Jiří Skála, Jakub Hošek nebo Věra Kotlárová.

WANNIECK GALLERY  - obr. 3

Nechte se nadchnout současnou malbou

Wannieck Gallery chce svým návštěvníkům nabídnout to nejzajímavější ze současného českého i zahraniční umění. Do konce ledna jste mohli obdivovat dílo Jana Merty, řazeného mezi vůdčí osobnosti české malby v 80. letech 20. století a nejvýznamnější umělce současné české scény.

Galerie nabídla také samostatnou výstavu Jiřího Davida, který oproti svým známým extrovertním dílům, připomeňme srdce na Pražském hradě nebo trnovou korunu nad Rudolfinem, vystavil ve Wannieck Gallery velkoformátová plátna s nezvykle introvertní tematikou.

Do června 2010 nabízela galerie rozsáhlou výstavu dalšího klíčového umělce českého výtvarného umění generace 80. let minulého století Stanislava Diviše s názvem Kostky jsou vrhnuty.

Exkurze do světa moderního umění

Čím nás Wannieck Gallery překvapí příště? Příznivci současného umění se mohou těšit na stále úspěšnějšího malíře Josefa Bolfa, nebo na výstavu nositele ceny Michala Ranného Vladimíra Skrepla, jehož expresivní malba se vždycky vymykala trendům české výtvarné scény.

Současné výtvarné umění ve svých projevech není jednoznačné. Provokuje nás, nenabízí odpovědi a klade další otázky. Odráží však dobu, ve které žijeme, a proto stojí za to moderní umění sledovat. Galerie Wannieck Gallery nám to velkoryse umožňuje.

Více informací naleznete: www.wannieckgallery.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Cizinka potřetí a Mořeplavec

Hrdinové, které děli propast staletí, se opět vydají na hodně divokou vodu.

Zapomenuté dějiny a láska, která překoná propast staletí, tak by se dal charakterizovat fenomenální příběh zdravotní...

LadyPraga – láska na první notu

LadyPraga – láska na první notu.

Praha, 27. října 2017 – Popová formace s přesahy do několika hudebních stylů, výrazný a jistý vokální projev zpěvačky...

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí

Smíchov vždycky drží spolu: Pivovar Staropramen upevňuje pouto se čtvrtí, která...

Staropramen, to byl, je a bude pražský Smíchov. Pouto s osobitou pražskou čtvrtí, jejíž součástí je už téměř 150 let,...

Najdete na iDNES.cz