Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vzory ne. Kvalitní smlouva by měla být „na míru“

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Má smysl v právních vztazích používat volně dostupné smluvní vzory? Myslíte si, že takový dokument dokáže pokrýt všechna rizika, kterým můžete čelit? Nemůže toho druhá strana zneužít?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Lukáš ProcházkaMAFRA

Stačí pár minut času na běžných internetových vyhledávačích a sami získáte představu o tom, jak ohromné množství smluvních vzorů ať už zdarma, nebo za velmi nízký poplatek, je dnes k dispozici. Můžete si samozřejmě říct, že například u kupních smluv na movité věci malé hodnoty nemá smysl chodit do advokátní kanceláře a nechat si smlouvu připravit, ale na druhou stranu nikdy nemůžete vyloučit, že druhá strana nezneužije nějakého vašeho opomenutí a vám tak zůstane pouze zbytečný kus papíru a výsměch protistrany.

U kvalitní smlouvy musíte předvídat

Proč není vhodné používat volně dostupné smluvní vzory? Protože nedokáží zohlednit vaší konkrétní situaci. Nevíte, kdo, pro jakou příležitost a za platnosti jakých zákonů je připravil. V advokátní kanceláři ARZINGER & PARTNERS tvrdíme, že vždy musíte počítat především s rizikem možného soudního sporu a v návaznosti na to se tak zamyslet nad tím, jak bude konkrétní dohodu stran posuzovat soudce. Pokud budete mít ve smlouvě například velké množství technických detailů, které nedokáže soud, jelikož není specialistou na danou věc, sám posoudit, vystavujete se riziku, že vše zhodnotí znalec. Rozhodnutí o vaší věci je potom v jeho rukou.

Zároveň se snažíme minimalizovat šance na potencionální spor, který by se týkal kvality plnění. Vždy je snazší soudit se o nedodržení smluvního postupu, než prokazovat úroveň kvality. To jsou pochopitelně další aspekty, které musíte už při přípravě smlouvy zohlednit, jinak se budete zbytečně dostávat do nevýhodnější pozice.

Úspěšnost mluví za vše

Pokud patříte mezi ty prozíravější a uvědomujete si, že volně dostupné smluvní vzory nejsou vhodným řešení ani u těch jednodušších právních problémů, vybírejte si pak pro přípravu vašich smluv odborníky, kteří vám jsou schopní garantovat vlastní vysokou úspěšnost v soudních sporech. Je totiž logické, že advokát, který se může pochlubit svými výsledky před soudem, bude mít dostatečné znalosti a praktické zkušenosti k tomu, aby vám připravil takovou smlouvu, ve které nebude nic opomenutou, a která vám poskytne pevnou pozici u případného sporu. Není možné vycházet pouze ze zákona a literatury, ale je naopak nutné znát zejména rozhodovací praxi.

V ARZINGER & PARTNERS se snažíme vytvářet smlouvy „na míru“ tak, aby se naši klienti nikdy nemuseli dostat do pozice žalobce, který to má v případném soudním řízení složitější. Když už pak dojde na řízení před soudem, můžete se o nás také opřít.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Arzinger & Partneři, s.r.o.

Ještě jednou tedy závěrem zdůrazníme. Nevyužívejte smluvní vzory zdarma! Ať už jste na začátku a chcete smlouvu teprve připravit, nebo už jste v právním vztahu a chcete řešit problém, přijďte do naší advokátní kanceláře ARZINGER & PARTNERS. U nás neradi prohráváme! 

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Komerční banka radí s platbami na konci roku

Komerční banka radí s platbami na konci roku

V rámci tradičního předvánočního shonu byste neměli zapomenout na běžné úkony, jako jsou například platby faktur za...

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Studium MBA vás posune v kariéře i podnikání

Jak si zajistit šance na lepší pozici a vyšší platové ohodnocení v průběhu několika měsíců? Pokud patříte k hráčům na...

Najdete na iDNES.cz