Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Využijte příležitosti získat dotace na mzdy zaměstnanců v IT

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Od 1. října 2011 bude pro příjem registračních žádostí otevřen program ICT a strategické služby, který umožňuje čerpat dotace na mzdy zaměstnanců v oblasti IT nebo center sdílených služeb. Nově je možné čerpat dotace také na vybudování a rozvoj datových center.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Využijte příležitosti získat dotace na mzdy zaměstnanců v IT | foto: eNovation s.r.o.

Jaké aktivity program podporuje?

Hlavní náplní projektu musí být pro čerpání dotací vývoj software, ať už se jedná o zcela nový produkt, novou verzi, upgrade stávajícího řešení, přidání nového modulu apod. nebo outsourcing sdílených služeb. V případě druhé varianty musí minimálně 40 % tržeb v rámci projektu pocházet od zahraničních subjektů.

V obou případech je však nutné pro čerpání dotací na mzdy zaměstnanců vytvořit minimální předepsaný počet nových pracovních míst. V případě tvorby software se dle aktuální výzvy jedná o 3 místa pro malé podniky, 5 míst pro střední podniky a 10 míst pro velké podniky.

V rámci aktivity Centra sdílených služeb se nově můžete ucházet o dotaci na vybudování či rozšíření datového centra. Dotaci lze získat primárně buď na pořízení infrastruktury či aplikací pro provoz centra (nemovitost, HW a jiní zařízení, SW), nebo na mzdy a odvody na pojistné zaměstnanců, zajištujících chod centra po odborné, technické stránce.

V rámci programu ICT a strategické služby lze dotovat následující pozice:

 • Programátoři
 • Vývojáři
 • Testeři
 • Analytici
 • SW inženýři
 • IT projektoví manažeři
 • Vedoucí týmu vývoje
 • Konzultanti implementující produkt u klienta (částečně)
 • Systémoví integrátoři
 • Pracovníci datových center

Kolik a na co můžete získat dotace

Výše dotace se pohybuje se v rozmezí 40 až 60 % způsobilých výdajů, přičemž platí, že malým podnikům přísluší dotace ve výši 60 %, středním 50 % a velkým 40 %. Absolutní výše dotace se přitom pohybuje od 1,5 mil. Kč do 100 mil. Kč (ve vybraných regionech až 150 mil. Kč) na jeden projekt.

Dotace lze žádat například na:

 • Hrubé mzdy zaměstnanců na nově vytvořených pozicích po dobu dvou let
 • Odvody na sociální i zdravotní pojištění
 • Poplatky za nájem budov a pozemků

Odborníci zvýší vaše šance na úspěch

Proces získání a udržení dotace není jednoduchou záležitostí, proto především žadatelům s menšími nebo žádnými zkušenostmi se strukturálními fondy EU doporučujeme využít služeb odborníků na dotační poradenství, kteří mají s podáváním žádostí o dotace bohaté zkušenosti a měli by nezbytnou administrativu vyřídit za vás.

Spolupráce s odborníky ušetří váš čas a energii a především se díky jejich know-how zvýší vaše šance na zisk dotace.

Kontakt

Navštivte webové stránky www.enovation.cz nebo volejte zdarma infolinku 800 190 163 a informujte se o aktuální výzvě a dalších možnostech, jak získat dotace pro vaši společnost.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

Program Erasmus slaví 30 let.
Program Erasmus slaví 30 let

V roce 2017 slaví Evropa 30 let existence programu Erasmus. Zahraniční studijní pobyt absolvovalo tehdy na evropské úrovni 3 244 studentů. Česká republika se...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.