Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Využijte možnosti plastické operace obličeje v Perfect Clinic

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vrásky v obličeji jednou prostě přijdou. Otázka je, zda se s nimi smíříme, když máme dnes k dispozici celý arzenál zbraní. Od kosmetiky až po plastickou chirurgii. Pravda, klinika plastické chirurgie by měla být až ta poslední v řadě, ale ne vždy tomu tak musí být. Záleží víc na stavu kůže než na biologickém věku. Využijte možnosti plastické operace obličeje v Perfect Clinic.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Plastické operace obličeje v Perfect Clinic | foto: Perfect Clinic s.r.o.

Celý život stárneme a zcela přirozeným důsledkem je postupná, leč stále se zrychlující ztráta elasticity kůže. Obličej je naší výkladní skříní a bohužel právě zde jsou příznaky patrné nejvíc. Podle lékařů z Perfect Clinic je to pochopitelné, neboť pod kůží obličeje je velké množství mimických obličejových svalů, které nutí kůži neustále pracovat.

V  dětství a v mladém věku má kůže ještě dostatek elastických vláken, které vyrovnávají mimické záhyby. Ovšem později ubývající vlákna nestačí plnit svou funkci a napínaná kůže se jednoduše řečeno vytahuje a nevrací zpět.

"Tento její relativní nadbytek si tělo nejprve kompenzuje tvorbou vrásek, později takto ochablá kůže začne i poklesávat. A to jsou nepřehlédnutelné stopy stárnutí, které zejména ženy velmi trápí," potvrzují plastičtí chirurgové  Roman Kufa a  Zdeněk Pros z Perfect Clinic. Řešením jsou plastické operace obličeje.

Jak vyhladit vrásky? Pomocí plastické operace obličeje v Perfect Clinic

MUDr. Roman Kufa

MUDr. Roman Kufa

Jde jen o zpomalení procesu, jeho zastavení není v silách ani toho nejlepšího plastického chirurga. I plastickou operací vypnutá kůže časem znovu povolí.

"Operační postupy dokážou řešit obvyklá místa vzniku vrásek, a ta jsou na čele, na víčkách, tvářích a krku. Zatímco v případě očních víček se provádí poměrně jednoduchá ambulantní operace - blepharoplastika, v případě čela, tváří a krku jsou již nutné operace náročnější," říká MUDr. Kufa, vedoucí lékař z Perfect Clinic.

 

FACELIFT A DALŠÍ KLASICKÉ PLASTICKÉ OPERACE OBLIČEJE V PERFECT CLINIC

Operace čela

Hluboké vrásky na čele se likvidují například otevřenou metodou, kdy se vede dlouhý řez nad vlasovou hranicí, uvolní kůže čela, vypne a odstraní 2 - 3 cm nadbytečné kůže. Výsledkem této techniky je sice vyhlazení vrásek čela, ale současně i poměrně dlouhá jizva přes celé temeno hlavy, byť skrytá ve vlasech.

Podstatně šetrnější a novou metodou je operace endoskopická. Při ní operatér používá speciální operační přístroj - endoskop. l Díky němu dokáže přerušit mimické svaly a vypnout kůži, aniž by ji odřízl. Stačí  k tomu jen několik 1 cm dlouhých řezů ve vlasaté části čela. 

Vrásky se tak likvidují bez nutnosti rozsáhlých jizev. Její plus je i v tom, že jde o miniinvazivní metodu, která nevyžaduje celkovou anestezii a pacient může ihned odejít z ambulance domů.

Žena před a po operaci

Žena před a po operaci Foto: archiv MUDr. Roman Kufa

Plastické operace obličeje jako klasický facelift

Ochablá kůže na tvářích a krku se řeší tzv. faceliftem a neckliftem. Při této  plastické operaci se vede řez od spánku kolem ušního boltce a za něj do vlasů. Následná jizva je tedy pohledům skryta.  Kůže se pak uvolní od své spodiny a vytáhne se, a to tak, že se pod ní dostanou ruce plastického chirurga, vypnou ji a její přebytky se odstraní.

Kůže se sešije jemným podkožním stehem a následné tenké jizvy zůstávají skryty za uchem a ve vlasech. Současně se pro lepší a déle trvající efekt dá pomocí plastické operace obličeje zpevnit i hluboká vazivově svalová tkán na tváři. Tomuto zákroku se říká SMASS lifting.  

Až tříhodinová plastická operace je samozřejmě náročnější i na rekonvalescenci a doporučuje se dvoudenní hospitalizace na klinice plastické chirurgie, šetření obličejového svalstva a teprve po měsíci plný návrat do běžného života.

Méně náročné verze plastické operace obličeje- mini verze faceliftu

V posledních letech je podle doktora Kufy velmi atraktivní metoda minifaceliftu, která se dá provést už jen při malém poklesu kůže. Jedná se o postup shodný s klasickým faceliftem, ovšem rozsah uvolnění kůže je menší, kratší je i jizva kolem boltce a provádí se buď  jen v obličeji, nebo na krku.

Bohužel současně obě lokality neobsáhne. Zákrok je méně náročný zejména pro klienta. Operační doba se zkracuje o třetinu a rekonvalescence dokonce o polovinu. Jen je třeba přijít včas a nečekat, až bude pozdě a zbude "velká" operace.

MIDFACE LIFT

Plastické operace obličeje, aneb když klasika nestačí

MUDr. Zdeněk Pros

MUDr. Zdeněk Pros

Jenže některé projevy stárnutí obličeje nejsou dostatečně řešitelné klasickými chirurgickými postupy, jako jsou třeba operace víček. MUDr. Zdeněk Pros z Perfect Clinic, ale flintu do žita nehází:

"Byly vyvinuty doplňkové procedury, které estetické výsledky výrazně vylepší. Při operaci horních víček je možné například zvednout zevní část pokleslého obočí pomocí vnitřního závěsu, nebo zmírnit vějířky vrásek kolem očí odstraněním části kruhového očního svalu a jeho nahrazením vlastní tukovou tkání. V neposlední řadě můžeme protětím dvou malých mimických svalů trvale odstranit tzv. mračící vrásky mezi obočím."

Velkou výhodou je, že všechny tyto vylepšující výkony lze provést během klasické operace horních víček, a dokonce ve stejném řezu.

CO JE MIDFACE

Operace dolních víček skýtá podle Prose další možnosti, jak řešit projevy stárnutí  tentokrát ve střední části obličeje (midface):

"Řešit se tak dá nejen 'napuchlost' či 'naběhlost' dolních víček nebo vrásky na jejich kůži, ale rozšířeným postupem, tzv. midface liftem, můžeme vyhladit přechod víčka na tvář, zvednout  pokleslé tkáně pod lícní kostí a zejména odstranit 'napuchlost' typicky sedící na lícní kosti."

Ani u této kombinované plastické operace obličeje není nutno nijak rozšiřovat operační řez.

Autor:

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Nejlevnější plyn bez závazků? ČEZ s příchodem topné sezóny zlevňuje

Nejlevnější plyn bez závazků? ČEZ s příchodem topné sezóny zlevňuje.

Letošní topná sezóna začíná a společnost ČEZ připravila příjemné překvapení všem, kteří vytápí domácnost plynem nebo s...

Děti žijící se svými maminkami v azylových domech nakreslily svá vánoční přání

Děti žijící se svými maminkami v azylových domech nakreslily svá vánoční přání.

Knihy, hračky, oblečení – to jsou jen některá vánoční přání dětí, které pobývají v azylových domech Českého červeného...

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.