Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vytříděný odpad se vám odmění

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Patříte mezi tu většinu obyvatel ČR, která už běžně třídí odpad? Pak si můžete být jisti, že vytříděný odpad se vám odmění. Jak? Třeba v podobě nových zábavných spotů, které zachycují životní cyklus jednotlivých tříděných materiálů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Tříděním dáváte odpadu druhou šanci. | foto: EKOKOM

Spoty najdete na www.samosebou.cz. Na tomto lifestylovém webu o třídění odpadů na vás kromě videí čekají i zajímavé hudební kousky, třídící hra, kvízy a můžete si také zasoutěžit o zajímavé ceny. To ale není jediná odměna za třídění.

Určitě jste už někdy přemýšleli o tom, proč vlastně třídíte odpad. Jaký to má smysl, co z toho máte?

Papír

Vytříděný časopis může udělat znovu radost – třeba v podobě papírové růže.

Odpověď najdete právě v nových videích na stránkách Samosebou.cz. Tím, že vytříděný odpad ukázněně vytřídíte, nepřispějete svou „trochou do mlýna“ ke vzniku nové skládky nebo k rozšíření některé z těch stávajících. Každoročně tak přispějete k záchraně 25 km2 přírody, která díky třídění a recyklaci nezmizí pod záplavou odpadků.

Tím, že třídíte odpad, dáváte mu samosebou druhou šanci. Vytříděný odpad se totiž dá z velké části proměnit ve velmi cenné druhotné suroviny, které nahrazují primární zdroje – tím se dostáváme již podruhé k tématu ochrany přírody. Tím, že vyrobíme například papír z recyklátu, nemusíme porazit desítky stromů na výrobu prvotní suroviny, obdobně je to i s dalšími materiály.

Sklo

Vytříděné sklo lze znovu zpracovat – třeba v uměleckých sklárnách.

Pojďme se podívat na jakousi reinkarnaci vytříděného odpadu ještě více zblízka. Začněme třeba přečteným časopisem, který vytřídíte do modrého kontejneru. Odtud ho svozové auto dopraví na třídicí linku, kde jej nejprve dotřídí, slisují do balíků a odešlou k dalšímu zpracování do papíren. Tam tuto druhotnou surovinu rozvlákní, upraví a znovu využijí na výrobu papíru a dalších výrobků, třeba krepového papíru. Kreativci z něj pak vykouzlí třeba papírovou růži, která třeba právě vám pak na pouti udělá takovou radost.

Odměnit se Vám mohou i vytříděné PET lahve. Stejně jako papír, i ony musejí ve svozovém autě absolvovat nejprve cestu na třídicí linku, kde je dotřídí a nakonec slisují do balíků. Z nich se pak taví například syntetické vlákno, z nějž se vyrábí třeba výplně do spacáků. A ten se v chladném večeru pod širákem nebo pod stanem náramně hodí.

Sklo

Vytříděním lahve do zeleného kontejneru její cesta nekončí, ale začíná.

A znovu se můžete radovat i z vytříděného skla. Vytříděné lahve se po základním dotřídění a dočištění na třídičce dále drtí na různě veliké střepy. Ty se pak ve sklárnách přidávají do sklářského kmene a vyrábí se z něj nové výrobky. Lahve, které jste vytřídily, se k vám mohou znovu vrátit třeba v podobě krásné designové vázy.

Věci vyrobené z vytříděných a recyklovaných odpadů jsou všude kolem nás. A právě to je důkazem toho, že třídit odpad má smysl. Zajímavé informace o třídění a recyklaci odpadů najdete i na www.jaktridit.cz.

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu.
Posíláte eura do zahraničí? Ušetřete za poplatky - využijte Europlatbu

Pobyt v horském penzionu třeba v Alpách se vám může o stovky korun prodražit. Stačí, když budete peníze za ubytování posílat ze svého účtu na účet majitele...  celý článek

Létání v Hurricane Factory Praha.
Létání v Hurricane Factory Praha

Hurricane Factory Prague je místo, kde fyzikální zákony už dále neplatí! Můžete se zde podívat do tváře skutečnému přírodnímu fenoménu, který jsme pro vás...  celý článek

Firma VDC kancelářská technika povýšila své partnerství s Canon CZ.
Firma VDC kancelářská technika povýšila své partnerství s Canon CZ

Renomovaná a ryze česká společnost od počátku letošního roku povýšila z pozice Premier Partner na CBC Canon Business Center Prague Operated by VDC kancelářská...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.