Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Dnešní firmy a organizace mají k dispozici kvanta dat, zásadní problém ovšem spočívá v jejich propojení a nalezení souvislostí. Nákladné řešení BI? Kdepak, stačí vám aplikace Qlik Sense!

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense | foto: KOMIX s.r.o.

Qlik Sense od společnosti Komix je revoluční aplikace pro vizualizaci dat a tvorbu datových map. Díky tomuto řešení můžete s lehkostí vytvářet praktické interaktivní vizuální přehledy zahrnující souvislosti, vazby a vztahy mezi firemními daty. Můžete tak snadno odhalit slabiny vašeho podnikání či naopak rezervy a oblasti s nevyužitým potenciálem.

Jak Qlik Sense funguje a pro koho je určen?

Řešení Qlik Sense bylo vyvinuto s ohledem na všechny skupiny uživatelů včetně naprostých laiků, žádná pokročilá znalost IT proto není potřeba. Uživatel jednoduše zadá textový dotaz či vybere skupinu dat na téma, které ho zajímá. Aplikace mu bleskově dodá vizuálně jasnou odpověď. Zeleně označená data odpovídají uživatelskému zadání, bílá skupina dat pak představuje podmnožinu dat zelených, v kterých je možno dále výběr zužovat, šedá skupina na ně naopak nemá žádné vazby. Jednoduché a intuitivní, na první pohled zjevné, které údaje k uživatelovu výběru patří a která nikoliv.

Díky inteligentnímu vyhledávání lze zadat také vícero hodnot, Qlik Sense pak dodá výsledek v podobě vizuálního modelu vzájemných vztahů mezi těmito daty – a to klidně i v rámci nadnárodní korporace, tedy daty napříč celým světem.

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense

Co mobilita a spolupráce?

Řešení Qlik Sense ovládáte pomocí vysoce responzivního webového klienta (HTML5), ke všem nabízeným funkcím (průzkum, analýza, tvorba vizuálních map a modelů) lze proto snadno přistupovat také z pestré škály mobilních zařízení. Mobilitě v podniku tedy Qlik Sense rozhodně bránit nebude. Aplikace navíc usnadňuje také spolupráci mezi uživateli v rámci podniku či organizace, když nabízí sdílení analýz a výsledků vyhledávání napříč různými platformami (PC i mobilní přístroje).

K čemu mi to všechno vlastně bude?

Zlepší to vaše podnikání! Odhalením skrytých souvislostí, vazeb a kontextuálních vztahů mezi daty získáte (vy i další zaměstnanci) přístup k informacím, které vám pomohou činit kvalifikovanější rozhodnutí v reálném čase a zvýšit tak celkovou produktivitu.

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense

Jaký můžeme uvést konkrétní příklad?

Představme si ředitele, který pravidelně cestuje mezi jednotlivými pobočkami svého podniku. Ty jsou rozmístěny v různých zemích nejen v Evropě, ale i ve zbytku světa. Díky aplikaci Qlik Sense má ředitel vždy k dispozici přehledné údaje nutné pro správné rozhodování.

Díky podpoře mobility může používat libovolné mobilní zařízení. Vzhledem k interaktivitě Qlik Sense není omezen ani definovanými výstupy. Ovládání zahrnující intuitivní drag-and-drop za pomoci myši mu umožní kdykoli, kdekoli a na libovolném zařízení vytvářet ad hoc výstupy ve stejné grafické kvalitě. Veškeré aktuální informace má tedy vždy na dosah ruky. Analyzovat je může třeba při zdlouhavém přeletu mezi jednotlivými pobočkami nebo během cesty na další jednání.

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense

Vytěžte maximum z firemních dat pomocí Qlik Sense

Více informací najdete na www.komix.cz.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte bitvu Berdych vs. Federer živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Jak zvládnou své čtvrtfinálové bitvy poslední dva čeští zástupci na Australian Open? Sledujte první Grand Slam sezóny...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Další z rubriky

Centrum služeb PRE v novém

Centrum služeb PRE v novém

Chystáte se řešit vytápění svého bytu, přemýšlíte, který způsob je pro vás nejvýhodnější, zda volit lokální topidla pro...

Činoherní klub prostoupily fyzikální zákony. Nenechte si ujít QED

Činoherní klub prostoupily fyzikální zákony. Nenechte si ujít QED

V prosinci 2017 uvedl Činoherní klub hru QED (Kvantová elektrodynamika). Autor Peter Parnell v ní propojil postřehy o...

Češi mohou i letos třídit své odpady také na tuzemských sjezdovkách

Na Dolní Moravě a v dalších 4 vybraných areálech mohou lidé třídit své odpady...

Třídění odpadů mají Češi v krvi. Díky tomu se v této disciplíně stále zlepšují – rok od roku třídí víc, lépe a...

Najdete na iDNES.cz