Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výstava EXPO 2010 v čínské Šanghaji, městě třetího tisíciletí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Kdo by neznal londýnský Křišťálový palác, pařížskou Eiffelovu věž, bruselské Atomium? Jsou to nejznámější objekty z více než stoleté historie Všeobecné světové výstavy. Co se stane legendou EXPO 2010 v čínské Šanghaji?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Všeobecná světová výstava EXPO 2010 | foto: Chinatours.cz

Šanghaj jako největší a nejmodernější čínské město láká návštěvníky nejen na slavné nábřeží Bund vystavěné během rozkvětu města v jeho koloniální éře na začátku minulého století a které je nyní čerstvě zrekonstruováno, ale zejména na unikáty "třetího tisíciletí".

Budova Shanghai World Financial Center je se svou výškou 492 m třetí nejvyšší budovou světa. Světovým technickým unikátem je také Maglev – nejrychlejší vlak na světě, který jezdí na principu magnetické levitace a během své 8minutové jízdy mezi městem a letištěm dosáhne rychlosti 431 km/h.

Všeobecná světová výstava EXPO 2010

2 - Všeobecná světová výstava EXPO 2010 Letos má Šanghaj mocné "lákadlo" navíc – od 1. května do 31. října se zde koná Všeobecná světová výstava EXPO 2010 pod ústředním tématem "Lepší město – lepší život". Účastní se jí 192 zemí a 50 mezinárodních organizací a očekává se, že přivítá během 184 dnů svého trvání 70 milionů návštěvníků. Vystavovatelé na EXPO 2010 většinou prezentují technologické novinky, udržitelný rozvoj měst nebo ekologická témata.

Ve výstavním areálu vyrostlo i několik tematicky zaměřených expozic, např. pavilon Vesmíru či pavilon Informací a komunikace. Novinkou na EXPO 2010 je tzv. "Urban Best Practice Area", kde je prezentováno 30 vybraných mezinárodních urbanistických projektů, mezi něž bylo vybráno i hlavní město Praha s unikátním systémem protipovodňových bariér chránících historické dědictví.

3 - Všeobecná světová výstava EXPO 2010 Rozsáhlý výstavní areál pro EXPO 2010 byl vybudován na ploše 5,3 km² v nejmodernější šanghajské čtvrti Pudong na obou březích řeky Huangpu poblíž centra města. V bezprostřední blízkosti se nacházejí 4 linky metra, dálnice a přístav. Pavilony jsou v areálu rozmístěny v pěti sekcích podle geografické příslušnosti, Česká republika si pronajala unifikovaný modul v sekci C vyhrazené evropským státům.

Česká republika na EXPO 2010

Pavilon naší země o velikosti 2000 m2, který má v Číně velký úspěch a již jej navštívil milion návštěvníků, byl zkoncipován na téma "Plody civilizace". Je na čelní stěně vyzdoben mapou starého města pražského vytvořenou z 63 415 hokejových puků.

Návštěvník pavilonu se po vstupu ocitá ve fiktivním městě, "kde se může cítit příjemně a kde ho nic neohrožuje. Ve městě, kde se tvoří, kouzlí, vyrábí, cestuje, pozoruje, poslouchá a kde se každý procházející může aktivně zapojit." Českou národní expozici totiž tvoří 20 modulů o rozměrech 4 x 4 metry, které jsou z větší části zavěšené nad hlavami návštěvníků a které jako symbolické městské bloky ukrývají originální exponáty.

Ty představují Českou republiku třetího tisíciletí jako křižovatku myšlenek, kultur a technologií, které Češi se svou pověstnou tvořivostí přetavují do nápaditých řešení, která dělají naše města a život v nich lepšími.

4 - Všeobecná světová výstava EXPO 2010

Nenechte si ujít nejrychleji se rozvíjející město na světě a unikátní Světovou výstavu! Cesty do Šanghaje a na EXPO 2010 hledejte na www.chinatours.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Marek Tichý, ředitel korporátního financování.
Prodej firmy je pro většinu podnikatelů životním krokem

Generace podnikatelů, kteří založili svoji firmu po roce 1989, stárne a začíná přemýšlet, jak s firmou naložit do budoucna. Někteří se nechtějí své firmy vzdát...  celý článek

Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?
Lidé si stále půjčují. Využívají ale dostatečně srovnávačů půjček?

Poptávka po bankovních i nebankovních půjčkách roste. Faktem ale zůstává, že lidé často sáhnou po první nabídce, která se jim naskytne a ta nemusí být...  celý článek

Vyfoťte, vystavte, prodejte
Vyfoťte, vystavte, prodejte

Prodávejte jednoduše přes mobilní aplikaci Bazar eMimino.cz.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.