Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výstava dokumentárních fotografií Afrika nevšedníma očima je k vidění v galerii RIM

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nová kolekce fotografií pořízená při cestách dobrovolníků z obecně prospěšné společnosti Centrum Narovinu je k vidění ve výstavních prostorech otrokovického výrobce kancelářských židlí RIM.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výstava dokumentárních fotografií Afrika nevšedníma očima v galerii RIM | foto: RIM-CZ

Soubor pětadvaceti fotografií zachycuje život na ostrově Rusinga Island, který se nachází ve Viktoriině jezeře, v západní části Keni. Žije zde asi 22 tisíc obyvatel, z nichž téměř polovinu tvoří děti do 15 let. Díky aktivitám Centra Narovinu zde bylo vybudováno komunitní centrum Ostrov naděje, které se snaží odpovídat na problémy a potřeby komunity. V současné době zahrnuje sirotčinec, mateřskou školku, základní školu, vzdělávací centrum vybavené videoprojektorem a přístupem k internetu, ubytovací budovy, jídelnu, úpravnu vody, sociální zařízení a kompletní zdravotní středisko s laboratoří.

Hledáček fotografů se zaměřil na běžný život ostrova, ale také na problémy spojené s chudobou v této části Afriky i hlavního města Nairobi a na projekty rozvojové spolupráce Centra Narovinu. Součástí výstavy je obchůdek typických afrických rukodělných výrobků v duchu "Fair Trade". Na místě lze zakoupit náramky, korále, ručně vyřezávané sošky a jiné předměty původem z Afriky. Výtěžek z prodeje je určen pro keňské výrobce a na podporu projektů Centra Narovinu. Mimo jiné mohou návštěvníci koupí dárkového poukazu přispět na školní pomůcky, uniformu, či běžné lékařské vyšetření pro dítě z Keni.

Chudinská čtvrť v Nairobi

Chudinská čtvrť v Nairobi

Jednou z mnoha činností Centra Narovinu je také projekt "Adopce afrických dětí – projekt pomoci na dálku", který zprostředkovává chudým keňským dětem přístup ke vzdělání, aniž by je vytrhoval z přirozeného prostředí vlastní komunity. Částkou nižší než jedna káva denně se adoptivní rodiče mohou zapojit do pomoci na dálku.

Centrum Narovinu

Obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu se zaměřuje na rozvojovou spolupráci s cílem zlepšení vzdělávání, zdravotní péče a celkové životní úrovně v Africe. Mezi další priority sdružení patří přispívání k vytváření tolerantní multikulturní společnosti, zvyšování veřejného povědomí o situaci v rozvojových zemích a prevence diskriminace a rasismu v naší společnosti. Centrum Narovinu je členem českého Fóra pro rozvojovou spolupráci (FORS) a spolupracuje na kampani Česko proti chudobě. Počátky činnosti Centra Narovinu sahají do roku 1995. V současné době představují hlavní náplň aktivit Centra Narovinu projekty zahraniční rozvojové spolupráce v Keni a globální rozvojové výchovy v České republice.

Galerie RIM

sídlí v ulici Dr. E. Beneše 1015 v Otrokovicích vedle vlakového nádraží. Výstavní prostory vznikly z bývalé šicí dílny výrobce kancelářských židlí RIM-CZ, spol. s r. o. 

Výstavu si lze prohlédnou od 6. 5. do 30. 6. 2014 každý všední den od 9 do 16 hodin.

Galerie RIM
Autor:

Nejčtenější

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč

Jak vidí sázkaři volby prezidenta? Tipér Sequential míří na 518 000 Kč!

Po pěti letech jsou tady opět volby prezidenta republiky. Hned osm uchazečů se utká v prvním kole a pokud nikdo nezíská...

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Další z rubriky

Pražské Rudolfinum představí melodie nejslavnějších SCI-FI filmů

Dirigent Chuhei Iwasaki povede i říjnový koncert filmové hudby v Rudolfinu.

Filmová hudba rozezní 14. října 2017 pražské Rudolfinum. Nabitý program přinese divákům hudbu z nejslavnějších sci-fi...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery

Autory si vybírám sám, říká Jan Třeštík z Hauch Gallery.

Za projektem Hauch Gallery stojí Jan Třeštík, který v pražských Holešovicích od roku 2008 úspěšně provozoval soukromou...

Najdete na iDNES.cz