Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Mottem výstavy, kterou pro Pražany i návštěvníky hlavního města pořádá Městská část Praha 1, je Program regenerace – projekt pro budoucnost. Expozice se přestěhovala do kamenných prostor Akademie věd ČR. Výstava bude otevřena od pondělí 23. do pátku 27. listopadu, denně od 9 do 18 hodin.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Budoucnost a přítomnost Prahy 1 | foto: MF DNES

Cíle výstavy Budoucnost a přítomnost Prahy 1

Každoročním cílem výstavy je bilancovat, co se za uplynulý rok stalo v Praze 1 nového, a představit veřejnosti plánované projekty i vize související s rozvojem centra města. Nejinak tomu bude i letos.

Praha 1Pod mottem "Program regenerace – projekt pro budoucnost" se Městská část Praha 1 chystá představit studie, průzkumy a výhledy do budoucnosti týkající se regenerace stěžejních městských prostor: k nejzajímavějším budou patřit studie ulic Na Poříčí, Dlouhá, Hybernská, Štěpánská, Jindřišská, Opletalova nebo studie "Zlatý kříž a ulice 28. října".

Expozice také připomene projekt revitalizace parku Kampa. K podnětným vizím pro budoucnost patří ideový návrh umístění objektů pro bydlení seniorů na tzv. Šancích – Strahovských hradbách.

Pro budoucí možnosti optimalizace veřejných volno-časových zařízení byl zpracován Generel sportovní vybavenosti MČ Praha 1. Zajímavým sportovním počinem je studie umístění plovoucích ledových ploch pro MČ Prahu 1. Za pozornost stojí i výsledky průzkumu podzemí Strahovských hradeb.

Součástí letošní výstavy je veřejné promítání snímku "Šancovní štola – průzkum", který diváka zavede na virtuální prohlídku tajemnou štolou pod Strahovskými hradbami.

Návštěvníci výstavy se také mohou v anketě vyjádřit k názoru hodnotící komise, která vybrala návrh nejlepšího venkovního otevřeného pánského pisoáru. Do soutěže o tento městský mobiliář se přihlásilo celkem 17 návrhů a Městská část Praha 1 jich ve druhém kole hodnotila celkem deset.

Proměny Městské části Praha 1

Starosta Petr Hejma ke 13. ročníku výstavy uvedl: "V uplynulých letech Městská část Praha 1 financovala 27 úprav veřejných prostranství od drobných uliček po parky a celá náměstí. Na území hlavního města Prahy jsme byli první, kdo v roce 1997 se systematickou regenerací městského prostředí začal. Od té doby se Městská část Praha 1 drží v popředí v množství upravených veřejných prostor co do počtu i celkové rozlohy.

Za léta realizací Programu regenerace byla na území první městské části podstatným způsobem změněna celá řada veřejných prostor, především v jádrech obytných oblastí. A tak, přestože po hlavních komunikacích na obvodu Pražské památkové rezervace proudí tisíce aut, na Havelském, Kozím, nebo Petrském náměstí je téměř idylické prostředí.

Naším cílem nadále zůstává vytvářet klidný a esteticky vyvážený uliční interiér, pokud možno bez parkujících aut, s doplněním zeleně a městského mobiliáře. Kvalitnější prostředí působí zpětně na charakter objektů a služby v nich provozované i na chování lidí, kteří veřejné prostory užívají.

Za provedené úpravy již byla Městská část Praha 1 také několikrát oceněna. Za zmínku stojí mimo jiné první místo v krajském kole soutěže "O nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace", které jsme získali za rekonstrukci parku Novomlýnská na nábřeží L. Svobody.

Těší mě, že koncepce úprav veřejných prostranství je pozitivně přijímána jak občany Prahy 1, tak i odbornou veřejností. V tomto směru se správa Městské části Praha 1 nejvíce přibližuje svému krédu: Program regenerace – projekt pro budoucnost," dodává Petr Hejma, starosta Městské části Praha 1.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky

Výstava Atlas od Daniela Hanzlíka vás pozve do tajuplného světa fyziky.

Nechte se okouzlit nevšední výstavou Daniela Hanzlíka, jejíž základní myšlenkou je prověřování fyzikálních principů a...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Do Rudolfina míří nejlepší melodie z počítačových her

Filmová filharmonie nabídne koncert plný hudby z her.

Call of Duty, World of Warcraft nebo Final Fantasy – kultovní hry se teď představí trochu jinak. V hlavní roli bude...

Najdete na iDNES.cz