Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výstava Budoucnost a přítomnost Prahy 1

Komerční sdělení   11:00aktualizováno  11:00
Mottem výstavy, kterou pro Pražany i návštěvníky hlavního města pořádá Městská část Praha 1, je Program regenerace – projekt pro budoucnost. Expozice se přestěhovala do kamenných prostor Akademie věd ČR. Výstava bude otevřena od pondělí 23. do pátku 27. listopadu, denně od 9 do 18 hodin.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Budoucnost a přítomnost Prahy 1 | foto: MF DNES

Cíle výstavy Budoucnost a přítomnost Prahy 1

Každoročním cílem výstavy je bilancovat, co se za uplynulý rok stalo v Praze 1 nového, a představit veřejnosti plánované projekty i vize související s rozvojem centra města. Nejinak tomu bude i letos.

Praha 1Pod mottem "Program regenerace – projekt pro budoucnost" se Městská část Praha 1 chystá představit studie, průzkumy a výhledy do budoucnosti týkající se regenerace stěžejních městských prostor: k nejzajímavějším budou patřit studie ulic Na Poříčí, Dlouhá, Hybernská, Štěpánská, Jindřišská, Opletalova nebo studie "Zlatý kříž a ulice 28. října".

Expozice také připomene projekt revitalizace parku Kampa. K podnětným vizím pro budoucnost patří ideový návrh umístění objektů pro bydlení seniorů na tzv. Šancích – Strahovských hradbách.

Pro budoucí možnosti optimalizace veřejných volno-časových zařízení byl zpracován Generel sportovní vybavenosti MČ Praha 1. Zajímavým sportovním počinem je studie umístění plovoucích ledových ploch pro MČ Prahu 1. Za pozornost stojí i výsledky průzkumu podzemí Strahovských hradeb.

Součástí letošní výstavy je veřejné promítání snímku "Šancovní štola – průzkum", který diváka zavede na virtuální prohlídku tajemnou štolou pod Strahovskými hradbami.

Návštěvníci výstavy se také mohou v anketě vyjádřit k názoru hodnotící komise, která vybrala návrh nejlepšího venkovního otevřeného pánského pisoáru. Do soutěže o tento městský mobiliář se přihlásilo celkem 17 návrhů a Městská část Praha 1 jich ve druhém kole hodnotila celkem deset.

Proměny Městské části Praha 1

Starosta Petr Hejma ke 13. ročníku výstavy uvedl: "V uplynulých letech Městská část Praha 1 financovala 27 úprav veřejných prostranství od drobných uliček po parky a celá náměstí. Na území hlavního města Prahy jsme byli první, kdo v roce 1997 se systematickou regenerací městského prostředí začal. Od té doby se Městská část Praha 1 drží v popředí v množství upravených veřejných prostor co do počtu i celkové rozlohy.

Za léta realizací Programu regenerace byla na území první městské části podstatným způsobem změněna celá řada veřejných prostor, především v jádrech obytných oblastí. A tak, přestože po hlavních komunikacích na obvodu Pražské památkové rezervace proudí tisíce aut, na Havelském, Kozím, nebo Petrském náměstí je téměř idylické prostředí.

Naším cílem nadále zůstává vytvářet klidný a esteticky vyvážený uliční interiér, pokud možno bez parkujících aut, s doplněním zeleně a městského mobiliáře. Kvalitnější prostředí působí zpětně na charakter objektů a služby v nich provozované i na chování lidí, kteří veřejné prostory užívají.

Za provedené úpravy již byla Městská část Praha 1 také několikrát oceněna. Za zmínku stojí mimo jiné první místo v krajském kole soutěže "O nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace", které jsme získali za rekonstrukci parku Novomlýnská na nábřeží L. Svobody.

Těší mě, že koncepce úprav veřejných prostranství je pozitivně přijímána jak občany Prahy 1, tak i odbornou veřejností. V tomto směru se správa Městské části Praha 1 nejvíce přibližuje svému krédu: Program regenerace – projekt pro budoucnost," dodává Petr Hejma, starosta Městské části Praha 1.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Jessica Khoury naplnila zakázané přání na originální young adult
Aladin a krásná džinka v novém zpracování jako dárek pod stromeček

Knihy řazené do young adult zahrnují různé žánry. Od romanťárny ze současné střední či vysoké školy přes fantasy pokukující po epice samotné Hry o trůny až k...  celý článek

Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského
Výstava Krajinou mé duše představí osobitá díla Karla Těšínského

Nechte se okouzlit jedinečným stylem krajinomalby Karla Těšínského, který svůj pohled na okolí promítal na plátno v jednoduchých, avšak nápaditých tazích...  celý článek

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí.
Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK čeká letos mnoho událostí

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK má před sebou rok plný událostí. „83. koncertní sezóna bude vyvrcholením první etapy spolupráce s Pietari Inkinenem jako...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.