Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vysokotlaký sprinklerový systém ULTRA FOG

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
V současné době je stále více pozornosti věnováno ochraně životů i majetku proti požárům. Jednou z možností je nainstalovat stabilní vysokotlaký sprinklerový systém.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vysokotlaký sprinklerový systém ULTRA FOG | foto: NORDEX AGENTUR spol. s r.o.

ULTRA FOG - efektivní sprinklerový systém

Hasicí sprinklerový systém ULTRA FOG je založen na hašení vysokotlakou vodní mlhou. Systém umožňuje hašení požáru podstatně menším množstvím vody než klasické hasicí systémy. Vody použité pro hašení je cca 10 % oproti klasickým systémům. Proto i škody způsobené vodou jsou výrazně menší než při hašení klasickými systémy a jejich sanace je snadná a rychlá.

Účinné hašení ohně je v současnosti velmi důležité při ochraně životů a majetku. Vytvořená vodní mlha je mnohem účinnější než klasické sprinklery. Zmíněný sprinklerový systém je založen na rozprašování vody pomocí speciálních hlavic za vysokého tlaku. Vytvořené kapky jsou extrémně malé. Tím se vytvoří jemná vodní mlha, která rychle a účinně hasí oheň a zchlazuje prostor požáru.

Lokální hašení vodní mlhou není finančně náročné a je možné chránit před požárem byt a osoby i hodnoty v něm při vynaložení malých nákladů a minimálních technických úpravách. Jako hasivo je použita voda, která je neškodná pro osoby i pro životní prostředí. Vysokotlaký sprinklerový systém používá tenké instalační trubky o průměru 12-60 mm spojované šroubovanými spojkami, takže není třeba svařovat. Instalace je rychlá a jednoduchá a příliš nenaruší provoz budovy. 

Efektivní vysokotlaký sprinklerový systém je vhodný pro jednotlivé místnosti i pro kompletní budovy. Systém vodní mlhy je jednoduchý, nepotřebuje velké zásobníky vody ani náročné stavební úpravy. Více informací najdete zde.

Vysokotlaký sprinklerový systém ULTRA FOG10

Vysokotlaký sprinklerový systém ochrání majetek i lidské životy

Systém pro ochranu jedné místnosti Q-Fog (Q1) má formou sloupu, který obsahuje všechny potřebné komponenty. V jednotce je umístěno vodní čerpadlo, zásobník na vodu, čidlo pro detekci požáru, akustický hlásič a hasicí hlavice.

Pouzdro je možné opatřit povrchovou úpravou, aby se stylově hodilo do interiéru místnosti a nepůsobilo rušivě. Jednotka je určena pro ochranu prostoru do velikosti 30 m2. Pro maximální spolehlivost je možné jednotku vybavit několika nezávislými detektory pro včasnější zjištění požáru i další hasicí hlavicí v jiné místnosti.

Vysokotlaký sprinklerový systém ULTRA FOG2

Jednotka Q1 je často používána pro ochranu tam, kde jsou lidé s omezenou pohyblivostí (nemocnice, domovy seniorů a podobně) nebo kde jsou osoby, které by nebyly schopny včas ohrožený prostor opustit (mateřské školy, diagnostické ústavy, psychiatrické léčebny atd.). Sprinklerový systém může být rovněž použit na ochranu konkrétních míst jakou jsou sbírky uměleckých předmětů a podobně (podle situace a možností).

Je možné chránit i celé bytové nebo kancelářské jednotky a budovy. Centrála, tvořená vysokotlakým vodním čerpadlem a ovládací skříní s elektronikou vyžaduje malý prostor pro umístění, je třeba zajistit připojení vody a elektřiny. Místnosti jsou pak dle velikosti vybaveny jednou nebo více hasicími hlavicemi.

Díky minimálním požadavkům na prostor je možné instalovat vysokotlaký sprinklerový systém Ultra Fog do nových i starších budov.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

SLEVOTISK učí republiku tisknout přes WEB.
Slevotisk učí republiku tisknout přes web

Slevotisk jako první v České republice zprovoznil objednávky zakázkové výroby on-line. Jen zadáte přes web a třetí den už u vás zvoní kurýr na dveře s...  celý článek

Idyla u jezera Fuschlsee v oblasti Salzkammergut
Vydejte se na podzimní výlety do Horního Rakouska

Horní Rakousko je ideálním cílem pro podzimní výlety. Lesy zářící barevným listím, výhledy z alpských vrcholků či tyrkysová jezera vybízí k pěším putování....  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.