Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vysoká škola hotelová v Praze zažila v roce 2013 mimořádně úspěšný rok

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Vysoká škola hotelová v Praze (VŠH) dosáhla v roce 2013 mnoha, pro její další rozvoj velmi podstatných, úspěchů. Kromě prodloužení akreditací získala škola i cenu za přínos v oblasti odborného vzdělávání nebo status výzkumné organizace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vysoká škola hotelová v Praze – přednáška v salonku | foto: Vysoká škola hotelová v Praze

Prodloužení akreditací

Prvním z velkých úspěchů, kterým se Vysoká škola hotelová v Praze může pyšnit, bylo v březnu prodloužení akreditace stěžejního bakalářského oboru Hotelnictví včetně jeho anglické verze Hospitality Management o dalších 6 let, tedy až do roku 2019. Tato akreditace byla potvrzena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy na doporučení Akreditační komise České republiky a byla udělena bez jakékoliv další podmínky.

Nesporným úspěchem Vysoké školy hotelové bylo i další prodloužení akreditace, tentokrát u magisterského studijního oboru Management destinace cestovního ruchu. Tato akreditace byla rovněž prodloužena bez jakékoliv podmínky o dalších 6 let. Ačkoliv je dnes tento obor standardně vyučován na mnoha zahraničních vysokých školách, v České republice není kromě VŠH nikde jinde akreditován a Vysoká škola hotelová v Praze je tedy jediným nositelem jeho výuky.

Symbolické datum 11.12. 13 a zisk ocenění

Ve středu dne 11. 12. 2013 se uskutečnil v pražském hotelu Ambassador slavnostní večer u příležitosti 20. výročí existence České centrály cestovního ruchu - CzechTourism. Cenu za mimořádný přínos v oblasti odborného vzdělávání získala Vysoká škola hotelová v Praze a osobně ji převzal její jednatel doc. Ing. Miroslav Čertík, CSc.

"V náročné konkurenci s dalšími středními i vysokými školami byla oceněna právě Vysoká škola hotelová. Této skutečnosti si velmi vážím," konstatoval s potěšením docent Čertík, který si cenu s mottem "Pro ty, kteří to s mladou generací myslí dokolečka dokola dobře", převzal.

Ocenění Vysoké školy hotelové

Ocenění Vysoké školy hotelové

Schválení nového programu ERASMUS+

V polovině prosince získala VŠH od Evropské komise rozhodnutí o schválení projektové žádosti na nový Erasmus University Charter pro období 2014 – 2020 v programu Erasmus+. Vysoká škola hotelová se v ČR mezi soukromými vysokými školami dlouhodobě řadí na druhé místo v počtu výjezdů svých studentů do zahraničí a je ráda, že může tyto zahraniční stáže nabízet svým studentům i v dalším období.

Zisk statusu výzkumné organizace

Po několika letech příprav a následném posuzování žádosti udělila Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) na svém 288. zasedání Vysoké škole hotelové status výzkumné organizace. Z celkového počtu 44 soukromých vysokých škol je však pouze devět z nich výzkumnou organizací, a Vysoká škola hotelová k nim od prosince také patří.

Pro VŠH je to důležité zejména při předkládání návrhů výzkumných projektů ve vypisovaných veřejných soutěžích, protože se tím škole nastavily lepší podmínky čerpání finančních prostředků na výzkum, vývoj a inovace z veřejných zdrojů.

Pro Vysokou školu hotelovou to jsou velmi důležité zprávy, protože tak může pokračovat ve své úspěšné činnosti a nadále rozvíjet nejen školu, ale i tyto krásné obory. Současně to však vnímá i jako závazek a bude se i nadále snažit být tou nejlepší školou ve svém oboru.  

Vysoká škola hotelová v Praze - promoce

Vysoká škola hotelová v Praze - promoce

Vysoká škola hotelová v Praze – přednáška gastro

Vysoká škola hotelová v Praze – přednáška gastro

Co chystá Vysoká škola hotelová v roce 2014?

Plánujeme otevření navazujícího magisterského oboru Hospitality and Spa Management s výukou v angličtině, uvažujeme o rozšíření působnosti školy, pracujeme na dalším zkvalitňování podmínek studia a intenzivně se připravujeme na reakreditaci magisterského oboru Management hotelnictví a lázeňství. O těchto a dalších aktivitách bude Vysoká škola hotelová zájemce pravidelně informovat.

Zaujala vás Vysoká škola hotelová v Praze? Více informací naleznete na stránkách www.vsh.cz.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Ve znovuotevřeném domě Brouk a Babka najdete nový obchod SNOWBITCH

Hledáte kvalitní snowboardové nebo skate oblečení? Pak vás určitě potěší, že se brzy v libereckém obchodním domě Brouk...

Najdete na iDNES.cz