Vyrážíte letos na lyže? Přepravujte je v bezpečí a suchu střešního boxu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zima pomalu klepe na dveře, a dokonce i u nás v Česku už spadlo prvních pár sněhových vloček. V rakouských lyžařských areálech je již sezóna v plném proudu a jediné, co vás dělí od alpské zimní pohádky, je pár hodin cesty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vyrážíte letos na lyže? Přepravujte své sportovní vybavení v bezpečí a suchu střešního boxu! | foto: Střešní nosiče BöHM s.r.o.

Není třeba kupovat drahý zájezd od cestovní kanceláře, když můžete jednoduše vyrazit vlastním autem. Jenže kam s lyžemi?

Špatně upevněný náklad ohrožuje vás i ostatní řidiče

Také jste kdysi mívali na autě takzvanou „zahrádku“, střešní nosič, k němuž se lany jen tak připoutaly lyže nebo kolo? Nemalé množství řidičů tento zastaralý systém dosud používá, ačkoliv zvláště v případě lyží máme dávno k dispozici lepší možnosti. Jistě není příjemné, když se během rychlé jízdy po dálnici náklad ze střechy uvolní, pádem se nenávratně zničí a poškodí i další vozy v řadě, případně rovnou způsobí dopravní nehodu. A tím problémy nekončí. Kromě nebezpečí, které každá dopravní nehoda znamená, by vás pak čekaly ještě opletačky u soudu. Ač by se mohlo zdát, že v těchto případech jde o nikým nezaviněnou nehodu, není tomu tak. Každý řidič je plně odpovědný za upevnění a přepravu nákladu, výmluvy na smůlu tudíž nezaberou.

Střešní box je praktický i elegantní

S nástupem moderních střešních nosičů a boxů se rizika při přepravě nákladů snižují. Takzvané „rakve“ představují nejpraktičtější a současně vysoce elegantní způsob, jak zvětšit prostor, který máte pro zavazadla k dispozici. Poslouží vám nejen k přepravě lyží a snowboardů, ale i k transportování letního campingového vybavení a ostatních zavazadel. Lyžaři je ovšem ocení nejvíce, protože na rozdíl od obyčejných nosičů, na nichž je upevněné sportovní náčiní vystaveno vlivům prostředí, ochrání tyto boxy náklad před deštěm, sněhem, poškrábáním a špínou.

Nabídka je široká a má i velké cenové rozpětí

Špičkou mezi výrobci střešních boxů na přepravu sportovního vybavení je švédská společnost Thule, která se na trhu pohybuje již od roku 1942. Stojí za ní skupina lidí, jež přesně vědí, co sportovci a outdooroví nadšenci potřebují, protože sami žijí aktivním životem. Jejich střešní boxy patří sice k těm dražším, pomohou vám však přepravit jakýkoliv náklad bezpečně, elegantně a snadno.

Podívejme se například na vlajkovou loď této společnosti, střešní box Thule Excellence XT, který si právem získal přívlastek „nejexkluzivnější střešní box na světě“. Už na první pohled vás zaujme jedinečným designem, který ovšem neslouží pouze pro potěchu oka. Jeho aerodynamické vlastnosti zajišťují optimální proudění vzduchu okolo boxu, který tak nijak nezhoršuje jízdní vlastnosti automobilu. Co se týká bezpečnosti, překoná veškerou konkurenci v pevnosti i tuhosti. Současně si připlácíte také za pohodlí – rychloupínací systém vám umožní vše upevnit třeba jen jednou rukou a pouhé zavření víka již znamená, že byl náklad automaticky upevněn a zajištěn proti pohnutí. A protože luxusní box musí nabídnout i něco navíc, čekejte nejrůznější vychytávky v podobě automatického světla, UV ochrany boxu, inteligentního centrálního zamykacího systému a speciálního potahu víka, díky němuž se box nepoškrábe při skladování a nebude se na něm usazovat prach.

Chcete raději vsadit na zlaté české ručičky? Výborný poměr cena-kvalita nabízí brněnská firma HAKR, jejíž střešní boxy se mohou pochlubit moderním designem v aerodynamickém provedení a vysokou praktičností. Již téměř 25 se věnuje výrobě těchto autodoplňků a má ve své nabídce autoboxy všech možných délek i velikostí pro každou příležitost. Pokud si box na lyže pořizujete poprvé, zaměřte se na populární řadu Magic Line. Autobox HAKR Magic Line 320 je nejprodávanějším výrobkem této firmy vůbec - a čemu jinému se dá dnes věřit víc než pozitivní zkušenosti ostatních lyžařů? Model je vhodný pro všechny vozy a pohodlně se do něj vejdou 4 páry lyží do délky 175 cm. Pokud tedy nepotřebujete převážet žádné další vybavení a hledáte něco skladného a lehkého, je tento box váš favorit. Konkurentem firmy HAKR jsou střešní boxy NEUMANN.Také zde se setkáte se skvělými aerodynamickými vlastnostmi, moderním vzhledem a slušnou cenou za dobrou kvalitu. Materiál, z něhož se střešní boxy vyrábí, je chráněn před teplotními vlivy i UV zářením, což je zárukou dlouhé životnosti. Řada Neumann Aventure je sázkou na jistotu.

Mějte se na pozoru

Pro jakého výrobce a model nosiče lyží se rozhodnete, je jen na vás, sáhnout po nejlevnější variantě na trhu se ale nemusí vyplatit. Nekvalitní boxy ve velkých mrazech rády praskají a mohou se také vyskytnout problémy s jejich otevřením. Obecně se ovšem dá říct, že díky upevnění na 4 místech pády ze střechy v podstatě nehrozí, ať už si vyberete kterýkoliv střešní box pro přepravu lyží. Mějte ale na paměti, že obvyklé osobní automobily mají střechy o nosnosti do 50 kg, a to včetně boxu a jeho nosiče, a nepokoušejte se je přetížit. Řidiči by také měli myslet na to, že plně naložené auto, zatížené navíc střešním boxem, bude mít delší brzdnou dráhu. Přizpůsobte tomu styl jízdy a vydejte se na zimní dovolenou bezpečně.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi na internetu riskují a ztrácejí kontrolu nad svými online daty

Češi si na internetu se svými údaji počínají neopatrně, zjistili odborníci z Kaspersky Lab. Navíc skoro třetina rodičů...

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny

Moderní inkousty nahrazují klasické chodbové tiskárny.

Uvažujete o koupi nové flotily tiskáren a nevíte si rady při výběru? Inkoustová technologie HP PageWide je něco jako...

Jak na nejlepší řízky

Jak na nejlepší řízky

Štědrý den je den, kdy vrcholí všechny přípravy vánočních svátků. Dárky jsou koupené, zabalené, výzdoba je hotová,...

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Tato zima bude bez propadlých kanálů a výmolů

Firma POKLOPSYSTEM s.r.o. přináší dobrou zprávu pro řidiče. V letošní zimě nemusí nikde být výmoly a propadlé nebo...

Další z rubriky

Zařiďte svým dětem skvělou budoucnost. Nechte je studovat řemesla

Zařiďte svým dětem skvělou budoucnost. Nechte je studovat řemesla

Termín podávání přihlášek na střední školy se blíží. Možná že zrovna uvažujete o tom, kam dát své dítě po základní...

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Co muže více potěší nežli lahev nejoceňovanější whisky na světě?

Nejedna žena před Vánocemi přemýšlí, čím by potěšila svůj mužský protějšek. Přeci jenom – rozzářené mužské oči u...

Whisky v rytmu swingu

Whisky v rytmu swingu

V ruce držím sklenku whisky, která se v mých prstech smyslně kroutí v rytmu swingu. Poslouchám klasické LP s hudbou...

Najdete na iDNES.cz