Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyrážíte letos na lyže? Přepravujte je v bezpečí a suchu střešního boxu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zima pomalu klepe na dveře, a dokonce i u nás v Česku už spadlo prvních pár sněhových vloček. V rakouských lyžařských areálech je již sezóna v plném proudu a jediné, co vás dělí od alpské zimní pohádky, je pár hodin cesty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vyrážíte letos na lyže? Přepravujte své sportovní vybavení v bezpečí a suchu střešního boxu! | foto: Střešní nosiče BöHM s.r.o.

Není třeba kupovat drahý zájezd od cestovní kanceláře, když můžete jednoduše vyrazit vlastním autem. Jenže kam s lyžemi?

Špatně upevněný náklad ohrožuje vás i ostatní řidiče

Také jste kdysi mívali na autě takzvanou „zahrádku“, střešní nosič, k němuž se lany jen tak připoutaly lyže nebo kolo? Nemalé množství řidičů tento zastaralý systém dosud používá, ačkoliv zvláště v případě lyží máme dávno k dispozici lepší možnosti. Jistě není příjemné, když se během rychlé jízdy po dálnici náklad ze střechy uvolní, pádem se nenávratně zničí a poškodí i další vozy v řadě, případně rovnou způsobí dopravní nehodu. A tím problémy nekončí. Kromě nebezpečí, které každá dopravní nehoda znamená, by vás pak čekaly ještě opletačky u soudu. Ač by se mohlo zdát, že v těchto případech jde o nikým nezaviněnou nehodu, není tomu tak. Každý řidič je plně odpovědný za upevnění a přepravu nákladu, výmluvy na smůlu tudíž nezaberou.

Střešní box je praktický i elegantní

S nástupem moderních střešních nosičů a boxů se rizika při přepravě nákladů snižují. Takzvané „rakve“ představují nejpraktičtější a současně vysoce elegantní způsob, jak zvětšit prostor, který máte pro zavazadla k dispozici. Poslouží vám nejen k přepravě lyží a snowboardů, ale i k transportování letního campingového vybavení a ostatních zavazadel. Lyžaři je ovšem ocení nejvíce, protože na rozdíl od obyčejných nosičů, na nichž je upevněné sportovní náčiní vystaveno vlivům prostředí, ochrání tyto boxy náklad před deštěm, sněhem, poškrábáním a špínou.

Nabídka je široká a má i velké cenové rozpětí

Špičkou mezi výrobci střešních boxů na přepravu sportovního vybavení je švédská společnost Thule, která se na trhu pohybuje již od roku 1942. Stojí za ní skupina lidí, jež přesně vědí, co sportovci a outdooroví nadšenci potřebují, protože sami žijí aktivním životem. Jejich střešní boxy patří sice k těm dražším, pomohou vám však přepravit jakýkoliv náklad bezpečně, elegantně a snadno.

Podívejme se například na vlajkovou loď této společnosti, střešní box Thule Excellence XT, který si právem získal přívlastek „nejexkluzivnější střešní box na světě“. Už na první pohled vás zaujme jedinečným designem, který ovšem neslouží pouze pro potěchu oka. Jeho aerodynamické vlastnosti zajišťují optimální proudění vzduchu okolo boxu, který tak nijak nezhoršuje jízdní vlastnosti automobilu. Co se týká bezpečnosti, překoná veškerou konkurenci v pevnosti i tuhosti. Současně si připlácíte také za pohodlí – rychloupínací systém vám umožní vše upevnit třeba jen jednou rukou a pouhé zavření víka již znamená, že byl náklad automaticky upevněn a zajištěn proti pohnutí. A protože luxusní box musí nabídnout i něco navíc, čekejte nejrůznější vychytávky v podobě automatického světla, UV ochrany boxu, inteligentního centrálního zamykacího systému a speciálního potahu víka, díky němuž se box nepoškrábe při skladování a nebude se na něm usazovat prach.

Chcete raději vsadit na zlaté české ručičky? Výborný poměr cena-kvalita nabízí brněnská firma HAKR, jejíž střešní boxy se mohou pochlubit moderním designem v aerodynamickém provedení a vysokou praktičností. Již téměř 25 se věnuje výrobě těchto autodoplňků a má ve své nabídce autoboxy všech možných délek i velikostí pro každou příležitost. Pokud si box na lyže pořizujete poprvé, zaměřte se na populární řadu Magic Line. Autobox HAKR Magic Line 320 je nejprodávanějším výrobkem této firmy vůbec - a čemu jinému se dá dnes věřit víc než pozitivní zkušenosti ostatních lyžařů? Model je vhodný pro všechny vozy a pohodlně se do něj vejdou 4 páry lyží do délky 175 cm. Pokud tedy nepotřebujete převážet žádné další vybavení a hledáte něco skladného a lehkého, je tento box váš favorit. Konkurentem firmy HAKR jsou střešní boxy NEUMANN.Také zde se setkáte se skvělými aerodynamickými vlastnostmi, moderním vzhledem a slušnou cenou za dobrou kvalitu. Materiál, z něhož se střešní boxy vyrábí, je chráněn před teplotními vlivy i UV zářením, což je zárukou dlouhé životnosti. Řada Neumann Aventure je sázkou na jistotu.

Mějte se na pozoru

Pro jakého výrobce a model nosiče lyží se rozhodnete, je jen na vás, sáhnout po nejlevnější variantě na trhu se ale nemusí vyplatit. Nekvalitní boxy ve velkých mrazech rády praskají a mohou se také vyskytnout problémy s jejich otevřením. Obecně se ovšem dá říct, že díky upevnění na 4 místech pády ze střechy v podstatě nehrozí, ať už si vyberete kterýkoliv střešní box pro přepravu lyží. Mějte ale na paměti, že obvyklé osobní automobily mají střechy o nosnosti do 50 kg, a to včetně boxu a jeho nosiče, a nepokoušejte se je přetížit. Řidiči by také měli myslet na to, že plně naložené auto, zatížené navíc střešním boxem, bude mít delší brzdnou dráhu. Přizpůsobte tomu styl jízdy a vydejte se na zimní dovolenou bezpečně.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

Zámek Ruegers v Rakousku ožije minulostí

První srpnový víkend se příznivci historie, skvělé zábavy, ale i napětí můžou těšit na premiérový 1. ročník...

Sedm tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

7 tipů jak přežít dlouhý let ve zdraví

Ty tam jsou doby, kdy dovolená do zahraničí byla pro mnoho lidí pouhým snem. Stále častěji cestujeme za naše hranice a...

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Předání petice na podporu biotroniky do a Senátu Parlamentu České republiky.

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40...

Najdete na iDNES.cz