Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výpadek elektřiny způsobuje veliké škody. Jak se proti tomu bránit?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Výpadek proudu je nepříjemný a často se stane ve chvíli, kdy elektřinu nejvíce potřebujeme pro vyprání prádla nebo odeslání důležitého emailu. Co kdybychom vám ale řekli, že bez proudu nikdy být nemusíte?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Výpadek elektřiny způsobuje veliké škody. Jak se proti tomu bránit? | foto: Silektro

Přestože důvody výpadku proudu v mnoha případech nemůžete ovlivnit, protože se netýkají jen vaší domácnosti, nemusíte být bez proudu jako vaši sousedé.

Teprve až bez elektřiny si uvědomíte, k čemu všemu ji vlastně využíváte. Určitě si vzpomínáte, jak před rokem způsobil požár důležitého transformátoru výpadek elektrické energie ve velké části Prahy. Také jste museli hledat hluboko ve skříni baterku, nemohli jste si uvařit jídlo a před výtahem jste zjistili, že vlastně musíte po schodech?

Elektřina může mít i poruchy nebo mikro-výpadky, které okem ani nezaznamenáme, ale můžeme je pocítit prostřednictvím výpočetní techniky, na které jsme dnes závislí téměř všichni. Tyto jevy mohou být fatální zejména pro provozovatele síťových připojení k internetu a společnosti, které provozují mobilní sítě nebo datová centra. Proud vypadává často také za bouřky a výpadky jsou čím dál ve větší míře způsobené přírodními kalamitami.

Výpadek elektřiny způsobuje veliké škody. Jak se proti tomu bránit?

Výpadek elektřiny způsobuje veliké škody. Jak se proti tomu bránit?

Výpadky dodávek elektrické energie jsou čím dál častější

V dnešní době, kdy je téměř vše závislé na dodávce elektrické energie, vypadává proud čím dál častěji. Zařízení jsou více citlivá na rušení v síti a stále více se mluví o tzv. blackoutech, výpadcích dodávek elektřiny. Věděli jste, že Němci posílají elektřinu na jih své země přes Českou republiku a situace české přenosové sítě je kritická? Bez elektřiny by se mohla ocitnout celá Česká republika.

Ohroženy by byly nemocnice a bezpečnost skladování léků i potravin, zastavily by se výrobní procesy a celá doprava by se hroutila. Na křižovatkách by nefungovala světla, vznikly by dopravní zácpy, komplikace při tankování a městská hromadná doprava by se ochromila. Letecká přeprava by byla zcela vyřazena.

Lidské životy by byly ohroženy nemožností vytápění, přestalo by také fungovat zásobování potravinami i zbožím a provoz vodáren. Nefungovaly by počítačové systémy, museli byste zapomenout na pevné telefonní linky, mobilní telefonní sítě i bankovní systém. Dokážete si to představit?

Na poruchách elektřiny nemusíte být závislí

Ideální řešení pro bezvýpadkové napájení nabízí kombinace UPS (Uninterruptible Power Supply – „nepřerušitelný zdroj energie“) a motorgenerátoru.

Úkolem UPS je zajistit nepřetržitou dodávku elektřiny a stabilizovat ji při neočekávaném přerušení proudu nebo jeho poruchách. Je to vlastně akumulátor elektrické energie, který je připraven ihned nahradit nestabilní dodávky elektřiny, a to po dobu několika minut až hodin.

Motorgenerátory, známé také jako dieselagregáty či elektrocentrály, slouží k zálohování elektrické energie a zajištění plnohodnotné náhrady hlavního zdroje elektřiny v případě jeho úplného výpadku, který může trvat několik hodin.

Spojením UPS a motorgenerátoru máte stabilní elektřinu neustále k dispozici a nejste tak závislí na dodávkách elektrické energie. K výrobě elektřiny stačí pouze dolévat naftu.

Výpadek elektřiny způsobuje veliké škody. Jak se proti tomu bránit?

Výpadek elektřiny způsobuje veliké škody. Jak se proti tomu bránit?

Svěřte své záložní napájení specializované společnosti, jako je Silektro s.r.o., která je na trhu již 21. rokem a její divize ZÁLOŽNÍ ZDROJE ENERGIE se zaměřuje na ochranu zařízení proti výpadkům elektrické energie i před poruchami napájecích sítí a zvyšuje spolehlivost napájení.

Silektro s.r.o. má vynikající reference mnoha prestižních společností, pro které již řešení záložního napájení realizovala.

Více informací o Silektro s.r.o. a její nabídku najdete na www.silektro.cz.

Autor:

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Keramika Soukup: rodinné impérium zrozené z vize a houževnatosti

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh Keramiky Soukup připomíná „americký sen“. Jejímu majiteli se podařilo vybudovat prosperující podnik navzdory...

Další z rubriky

Společnost BIOGEN Praha nabízí také CRISPR produkty

Společnost BIOGEN Praha nabízí také CRISPR produkty

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete mimo jiné i CRISPR produkty od výrobce Creative Diagnostic.

Proč je kurzové sázení tolik populární?

Proč je kurzové sázení tolik populární?

Popularita kurzových sázek byla vysoká v minulosti, a poslední údaje naznačují, že neklesá. Kromě pravidelných sázkařů...

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Krachujete? Důležité je dodržet zákonné povinnosti statutárního orgánu

Není každé podnikání stále úspěšné. Potkat váš může špatná investice, nemoc, špatná pojistka a úspěchy se ze dne na den...

Najdete na iDNES.cz