Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte už představu o ideální rodinné dovolené, kterou byste netrávili u moře? Napadlo vás, že stejně dobře jako v zimě si můžete užít nádherné scenérie hor i v létě? Jestliže máte rádi čerstvý vzduch a vycházky do přírody anebo dáváte přednost cyklistice, vsaďte na Krkonoše.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

U dolní části lanovky zabaví malé návštěvníky Dětský park. | foto: Sportovní areál Harrachov, a.s

Sportovní areál v Harrachově je ideálním místem, odkud můžete lanovkou vyrážet na zajímavé výlety na kole i pěšky. Láká na turistické výpravy po hřebenech i množstvím značených cyklotras. Na své si přijdou také vaše ratolesti. U dolní části lanovky je báječně zabavíte v Dětském parku a na vrcholu na vás pro změnu na všechny čeká největší nafukovací bludiště v Čechách, které si loni vysloužilo zápis do České knihy rekordů.

Lanovkou na Čertovu horu

Čtyřsedačková lanová dráha na Čertovu horu, která vás pohodlně vyveze do nadmořské výšky 1020 metrů, je v provozu každý den od 9 do 17 hodin, o prázdninách se prodlužuje její provoz až do 18. hodiny. Na vrchol se dostanete dvakrát za hodinu – vždy o půl a v celou. Jízdní kola a kočárky se přepravují zdarma, vy sami můžete při nákupu jízdenky využít řadu zajímavých slev, které skýtají rodinné balíčky. Vztahují se na dospělé, děti i mládež.

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Můžete zvolit pěší túru, ale na vrchol se pohodlně dostanete i lanovkou.

U dolní stanice lanové dráhy lze využít možnosti občerstvení a nabrat síly na celý den. Nová restaurace Stone nabízí snídaňové menu i široký výběr jídel formou bufetu. Pohodlné sezení si užijete na prosluněné terase, odkud je dobrý výhled na Dětský park, další variantou je bar.

Atrakce v údolí i na vrcholu

Dětský park u dolní stanice lanovky je volně přístupný s jízdenkou, jinak činí vstup 30 Kč a platí na neomezeně dlouhou dobu. Děti se vyřádí na obří nafukovací trampolíně nebo na skákacím hradu. Dřevěný prolézací hrad s dětskou lanovkou, slack line a indiánský tenis jsou zdarma.

V obřím nafukovacím bludišti na vrcholu si užijí dospělí i děti. Zároveň na vás po výstupu z lanovky čeká jeden z nejkrásnějších výhledů v Čechách – na západní Krkonoše a Jizerské hory. Odtud se taky vydáte na túru nebo cyklovýlet po okolí nebo právě do „Jizerek“ či sousedního Polska. Trasu podle svých sil a možností si vyberou rodiče s dětmi i náročnější turisté, viz www.skiareal.com/leto/turistika.php?lang=0&ro

Při výletu se můžete věnovat také geocachingu, neboť v Harrachově a okolí se nyní nachází okolo třiceti schránek. Narazíte na ně zejména v okolí můstků a na Čertově hoře.

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Největší nafukovací bludiště v Čechách má i prvenství, pokud jde o výhled do krajiny.

Zábavné aktivity a relax

Kromě výletů se dá v Harrachově podnikat řada dalších aktivit. V horkých dnech lze využít místního koupaliště v nádherném prostředí horské přírody. Hladinu adrenalinu si zvýšíte v lanovém centru nebo na bobové dráze s Monkey parkem. V neposlední řadě pomyslete také na relax – řadu procedur nabízejí místní wellness centra s bazény.

Proč si pořídit HARRACHOV CARD

Řadu výhod vám poskytne HARRACHOV CARD, díky níž získáte i 15 % slevu na základní jízdné na lanovce. Na bezplatné vydání karty máte automaticky nárok, pokud se ubytujete u člena Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu. Při příjezdu kartu dostanete od svého ubytovatele na celou délku vašeho pobytu.

Kartu s omezenou časovou platností lze také zakoupit u vybraných prodejců nebo online za 100 Kč pro dospělého (za 20 Kč pro děti od 4 do 13 let). V létě platí celé dva měsíce, které si sami zvolíte.

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Harrachov – ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Slevy a zvýhodněné vstupné na vás s kartou čekají při sportovních aktivitách, v kulturních zařízeních, muzeích, při návštěvě wellness i v restauracích nejen v Harrachově, ale také v okolí a v sousedním Polsku. Více o čerpání výhod na www.harrachovcard.cz.

Sportovní areál v Harrachově patří mezi nejoblíbenější horská střediska v České republice. Každý v něm najde zábavu a vyžití dle svého gusta, ať už chce sportovat nebo pojmout pobyt čistě rekreačně. V létě se zde pravidelně konají Harrachovské pivní slavnosti, Svatoanenské dřevosochání či nohejbalové turnaje. 

Aktuální počasí zjistíte díky webkameře a další informace o volnočasových aktivitách získáte na www.skiareal.com.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Nová platební metoda v kryptoměně Bitcoin

Společnost Pražská plynárenská se od června zařadila mezi společnosti, které se nebojí využívat nové technologie a svým...

Dá se při zařizování interiéru spolehnout na jediného partnera?

Luxusní prémiová kuchyně a sestava skříní HANÁK FOTO: HANÁK NÁBYTEK

A kde ho najít? Vyhněte se stresu, ztrátě času i špatným rozhodnutím a najměte jednoho spolehlivého dodavatele. Obraťte...

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Dáváte školákům kapesné? Odbornice radí, jak na to

Se začátkem školního roku vyvstává ve většině rodin se školáky otázka kapesného. Měly by děti dostávat svoje peníze,...

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Rybářství Třeboň: Staráme se o klenoty v české krajině

Na Třeboňsku je přibližně 500 rybníků, které tvoří geniálně důmyslný systém propojený desítkami kilometrů vodních...

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Střední Čechy zvou i na cizokrajná zvířata. Jejich maskotem je pratur

Objevte svět zvířat ve středních Čechách. Středočeský kraj je plný domácích, divokých, exotických, ale i pravěkých...

Další z rubriky

Program Národních oslav 100. výročí republiky

Program Národních oslav 100. výročí republiky

V letošním roce si připomínáme 100. výročí založení Československé republiky. Jak budou vypadat oslavy jubilea?

Vyberte ten správný party stan

Vyberte ten správný party stan

K létu neodmyslitelně patří venkovní zábava. Když se ale občas objeví nějaký mráček, je dobré být připraven. Pokud...

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Jak si poradit s podzimním úklidem zahrady?

Chcete mít zahradu před zimou uklizenou stejně dobře jako obývací pokoj v neděli odpoledne? Poradíme vám, jak si s tím...

Najdete na iDNES.cz