Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte už představu o ideální rodinné dovolené, kterou byste netrávili u moře? Napadlo vás, že stejně dobře jako v zimě si můžete užít nádherné scenérie hor i v létě? Jestliže máte rádi čerstvý vzduch a vycházky do přírody anebo dáváte přednost cyklistice, vsaďte na Krkonoše.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

U dolní části lanovky zabaví malé návštěvníky Dětský park. | foto: Sportovní areál Harrachov, a.s

Sportovní areál v Harrachově je ideálním místem, odkud můžete lanovkou vyrážet na zajímavé výlety na kole i pěšky. Láká na turistické výpravy po hřebenech i množstvím značených cyklotras. Na své si přijdou také vaše ratolesti. U dolní části lanovky je báječně zabavíte v Dětském parku a na vrcholu na vás pro změnu na všechny čeká největší nafukovací bludiště v Čechách, které si loni vysloužilo zápis do České knihy rekordů.

Lanovkou na Čertovu horu

Čtyřsedačková lanová dráha na Čertovu horu, která vás pohodlně vyveze do nadmořské výšky 1020 metrů, je v provozu každý den od 9 do 17 hodin, o prázdninách se prodlužuje její provoz až do 18. hodiny. Na vrchol se dostanete dvakrát za hodinu – vždy o půl a v celou. Jízdní kola a kočárky se přepravují zdarma, vy sami můžete při nákupu jízdenky využít řadu zajímavých slev, které skýtají rodinné balíčky. Vztahují se na dospělé, děti i mládež.

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Můžete zvolit pěší túru, ale na vrchol se pohodlně dostanete i lanovkou.

U dolní stanice lanové dráhy lze využít možnosti občerstvení a nabrat síly na celý den. Nová restaurace Stone nabízí snídaňové menu i široký výběr jídel formou bufetu. Pohodlné sezení si užijete na prosluněné terase, odkud je dobrý výhled na Dětský park, další variantou je bar.

Atrakce v údolí i na vrcholu

Dětský park u dolní stanice lanovky je volně přístupný s jízdenkou, jinak činí vstup 30 Kč a platí na neomezeně dlouhou dobu. Děti se vyřádí na obří nafukovací trampolíně nebo na skákacím hradu. Dřevěný prolézací hrad s dětskou lanovkou, slack line a indiánský tenis jsou zdarma.

V obřím nafukovacím bludišti na vrcholu si užijí dospělí i děti. Zároveň na vás po výstupu z lanovky čeká jeden z nejkrásnějších výhledů v Čechách – na západní Krkonoše a Jizerské hory. Odtud se taky vydáte na túru nebo cyklovýlet po okolí nebo právě do „Jizerek“ či sousedního Polska. Trasu podle svých sil a možností si vyberou rodiče s dětmi i náročnější turisté, viz www.skiareal.com/leto/turistika.php?lang=0&ro

Při výletu se můžete věnovat také geocachingu, neboť v Harrachově a okolí se nyní nachází okolo třiceti schránek. Narazíte na ně zejména v okolí můstků a na Čertově hoře.

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Největší nafukovací bludiště v Čechách má i prvenství, pokud jde o výhled do krajiny.

Zábavné aktivity a relax

Kromě výletů se dá v Harrachově podnikat řada dalších aktivit. V horkých dnech lze využít místního koupaliště v nádherném prostředí horské přírody. Hladinu adrenalinu si zvýšíte v lanovém centru nebo na bobové dráze s Monkey parkem. V neposlední řadě pomyslete také na relax – řadu procedur nabízejí místní wellness centra s bazény.

Proč si pořídit HARRACHOV CARD

Řadu výhod vám poskytne HARRACHOV CARD, díky níž získáte i 15 % slevu na základní jízdné na lanovce. Na bezplatné vydání karty máte automaticky nárok, pokud se ubytujete u člena Sdružení pro rozvoj cestovního ruchu. Při příjezdu kartu dostanete od svého ubytovatele na celou délku vašeho pobytu.

Kartu s omezenou časovou platností lze také zakoupit u vybraných prodejců nebo online za 100 Kč pro dospělého (za 20 Kč pro děti od 4 do 13 let). V létě platí celé dva měsíce, které si sami zvolíte.

Vyměňte moře za letní dovolenou v Harrachově

Harrachov – ideální místo pro rodinnou dovolenou.

Slevy a zvýhodněné vstupné na vás s kartou čekají při sportovních aktivitách, v kulturních zařízeních, muzeích, při návštěvě wellness i v restauracích nejen v Harrachově, ale také v okolí a v sousedním Polsku. Více o čerpání výhod na www.harrachovcard.cz.

Sportovní areál v Harrachově patří mezi nejoblíbenější horská střediska v České republice. Každý v něm najde zábavu a vyžití dle svého gusta, ať už chce sportovat nebo pojmout pobyt čistě rekreačně. V létě se zde pravidelně konají Harrachovské pivní slavnosti, Svatoanenské dřevosochání či nohejbalové turnaje. 

Aktuální počasí zjistíte díky webkameře a další informace o volnočasových aktivitách získáte na www.skiareal.com.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Víte, kde se najíst kvalitně, rozmanitě, bez čekání a každý den jinak?

nabídka bistra

Český řetězec supermarketů a bister DELMART otevřel koncem ledna novou pobočku v obchodním centru Quadrio na Národní...

Špičková díla vystavuje Galerie KODL

Emil Filla - Zátiší k zamyšlení, vyvolávací cena 2 300 000 Kč

Nenechte si ujít květnovou výstavu 250 jedinečných uměleckých děl, která se uskuteční od 30. dubna do 26. května v...

Ideální čas proměnit váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

Ideální čas proměnit Váš sen o dokonalé koupelně ve skutečnost

S příchodem jara nastává čas změn a nových začátků. Napadlo vás ale, že by změna vaší roky opotřebované koupelny mohla...

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

Klíšťata už dávno nejsou jen v lese, žijí také v parcích a zahradách

„Počet zasažených lokalit se zvyšuje, klíšťata jsou i v městských parcích, v lesích, na loukách, ale i na horách, tam,...

Další z rubriky

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Ostatní zdražují, my držíme ceny

Nejjednodušší cestou, jak v současné době rostoucích cen elektřiny uspořit, je najít si vhodnou alternativu. Tedy...

Objevujete? Objevte Baskicko!

Objevujete? Objevte Baskicko!

Baskicko je zemí skvělých kuchařů, horalů, rybářů a v poslední době také turistů. Máte-li plné zuby konvenčních...

Jan Nedvěd osvěžil hudební scénu, jak se mu to podařilo?

Jan Nedvěd - foto Adam Pavlíček

Na hudební scéně se objevila mladá krev. Hudební label Mad Baker Music, který se dostal do podvědomí především díky...

Najdete na iDNES.cz