Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výhodné ceny elektřiny od stabilního partnera Pražská energetika

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Na podzim většinou začínáme myslet na nadcházející zimní období, řešíme spotřebu energií a snažíme se nastudovat, kdo nabízí výhodné ceny elektřiny. Však se také různí obchodníci předhánějí v nabídkách. Čím se prezentuje Pražská energetika?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

logo PRE | foto: PRE

„Prezentujeme se transparentní a hlavně pravdivou nabídkou. My nelžeme, nezatajujeme žádné skryté poplatky a jiné záludnosti. Neškemráme u dveří bytů o smlouvy a nevymýšlíme si hlouposti o úžasných procentech úspor,“ říká Petr Holubec, tiskový mluvčí Pražské energetiky.

„Naše nabídka na odběr elektřiny má pro domácnosti a malé podnikatele dnes na šedesát různých tarifů a produktů – umíme najít opravdu výhodné ceny elektřiny i podmínky pro každého spotřebitele tak, aby energie využil hospodárně a neplatil za ni zbytečně navíc. Zároveň mu poskytneme celou řadu doplňkových služeb a takový servis, který má opravdu málokdo. Jsme přesvědčení, že taková široká nabídka může přesvědčit zákazníka, aby u nás zůstal. Stačí se jen pořádně vyptat na to, co jako zákazník potřebuji mít zajištěné, a naši obchodní zástupci pak najdou optimální řešení,“ doplnil Holubec. Přečtěte si jeho odpovědi na následující otázky.

Mluvíte o doplňkových službách – co si pod tím máme představit?
Ve vztahu k samotnému odběru elektřiny to jsou určitě on-line služby. Dnes lze prakticky téměř všechno vyřešit z pohodlí domova či kanceláře přes internet. Spustili jsme nové internetové stránky, kde klademe zásadní důraz na obsluhu. Kdo chce šetřit čas i kroky, ať k nám na pobočky nechodí a použije počítač pro jakoukoliv záležitost ohledně elektřiny. Samozřejmě je to stejné i přes e-mail či po telefonu. Můžeme hovořit i o potížích, které mohou u někoho z různých důvodů nastat s placením za elektřinu. My se ptáme, co se děje a jsme schopni sjednat splátkový kalendář. Tedy nikoliv hned vypínat elektřinu, jak se to mnohdy u jiných obchodníků děje. Máme nabídku energetických služeb.

Nová interaktivní fotovoltaika

Nová interaktivní fotovoltaika

Máte-li například problém s elektroinstalací se svými velkými spotřebiči – topení, kotle na ohřev vody apod. – stačí se spojit s naší dceřinou společností PREměření a její technici jsou schopni dát vše rychle do pořádku.

Nabízíme cenově zvýhodněné spotřebiče pro vytápění a ohřev vody, umíme zajistit projekt, výstavbu i servis fotovoltaické elektrárny na střeše rodinného domku. Velkým šlágrem je pro zákazníky PRE půjčování elektrokol za příznivé ceny a teď před Vánocemi i jejich prodej. A zatím poslední novinkou pro naše zákazníky je nabídka mobilního telefonování PREmobil za velmi zvýhodněné ceny s volnými jednotkami nebo cenově příznivými datovými balíčky.

Elektrokolo LEADER FOX Lotus - model 2015. Doporučená cena: 26 900 Kč Cena...

Elektrokolo LEADER FOX Lotus - model 2015. Doporučená cena: 26 900 Kč Cena PRE: 25 555 Kč

Přesto stále zákazníci migrují, přecházejí od jednoho dodavatele k druhému, podepisují smlouvy podomním prodejcům a účastní se aukcí…
Ano, děje se to, i když v menší míře, než v minulých letech – tedy mám na mysli především ten podomní prodej. Chci před ním varovat. Dnes a denně se setkáváme s případy, kdy podomní prodejci naslibují nemožné, nedosažitelné úspory, zamlčují skryté poplatky, doslova i lžou. Teď naposledy prý že se PRE spojuje s Pražskou plynárenskou a že tedy zákazník, pro kterého se nic nemění, má podepsat jen novou smlouvu a ejhle, je za tím schovaný úplně jiný alternativní dodavatel. 

Komunikace s PRE je možná i on-line

Komunikace s PRE je možná i on-line

Vždycky mě pobaví reakce onoho alternativního dodavatele, že prodejce není jejich zaměstnanec, že si to vymyslel z vlastní iniciativy, a že s ním rozvázali spolupráci a distancují se od toho. Že jsou ale spolupodepsáni na podvodu na zákazníkovi, to slyšet nechtějí. Na to je jediná obrana, každého od dveří vykázat bez podpisu smlouvy, vše si pečlivě v klidu prostudovat, zvážit, přeptat se a pak reagovat, nebo nechat být. A podobné je to s aukcemi. Když se do ní přihlásíte, netušíte, kdo se stane vítězem, jakou má pověst, historii, stabilitu apod. Ale vy se předem zavážete na dva roky – to je riziko. Navíc ten, kdo aukci pořádá, se často ukrývá za úřad městské či obecní části, aby dal své akci punc serióznosti, ale po aukci dá od všeho ruce pryč. Jeden z nedávných uveřejněných průzkumů dokázal, že přes 70 procent zákazníků po podpisu smlouvy podomnímu prodejci nebo po aukci v dalším roce za energie prodělalo více než 300 korun, než kdyby zůstalo u svého původního dodavatele. K tomu není co dodat…

Čekají nás v příštím roce výhodné ceny elektřiny a je něco, co nás může překvapit?
Nepohne se nijak výrazně, zřejmě zůstane úplně stejná. Cenu elektřiny určuje její výše na burze a tam mírně klesá. Na druhou stranu se elektřina obchoduje v eurech a euro proti koruně podražilo, což se tedy vyrovnává. Ceny elektřiny pro rok 2015 ještě nejsou konečně stanovené, ale troufnu si tvrdit, že se nehnou anebo jen velmi minimálně, a to oběma směry. Mohou se snížit i drobně zvýšit. Uvidíme na konci listopadu, až budeme znát i regulované části ceny elektřiny. Co bude v dalších letech, je velká otázka vývoje ekonomiky, jednání o složení regulovaných cen, do kterých zasahuje i Evropská unie a pak také klimatické podmínky. Jestli nás potká tak mírná zima, jako ta poslední, tak to bude pro odběratele fajn, pro energetické firmy problém. Klimatické podmínky hrají velkou roli. Nu a nesmí nastat ani žádná neočekávaná událost v energetice, jako byla například japonská Fukušima, která celosvětově s cenami elektřiny zahýbala.

Na druhou stranu se znalostí podmínek života tady u nás v České republice a v Praze, se zdroji, které máme k dispozici a s tou potřebou elektřiny, jakou naše domácnosti mají, bych byl v klidu. Ceny elektřiny u nás jsou v porovnání s kupní silou v Evropě těsně pod polovinou žebříčku, a to není špatné.

Více informací a službách firmy Pražská energetika a.s. naleznete na stránkách www.pre.cz.

Autor:

Nejčtenější

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním

Do měst a obcí míří miliony proti suchu a povodním.

Chránit obyvatele před následky sucha i extrémů počasí pomohou starostům nové dotace z fondů EU. Rezort životního...

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Uspějí české týmy v Evropské lize? Tipér makula80 míří na 676 700 Kč

Po Lize mistrů i o postup do play off zahrají i tři české týmy v Evropské lize. Plzni a Slavii tipéři věří, naopak Zlín...

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jak vybrat vánoční stromek a jak se o něj starat

Jen málokdo v ČR nemá na Štědrý den ozdobený stromeček. Většina lidí a určitě všechny rodiny s dětmi pak chtějí vánoční...

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

U O2 lítají tisícovky oknem. Ustojí to největší operátor?

Všichni cpeme operátorům po celý rok nekřesťanské peníze. Nyní máte šanci si to od nich vybrat zpět! Vytáhnout z nich...

Další z rubriky

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie

Nevyhazujte peníze oknem aneb několik tipů pro úsporu vody a energie.

Podle nezávislých studií využije čtyřčlenná domácnost denně přes 200 litrů teplé vody, na jejíž ohřev je potřeba...

Spousta firem ještě archivuje papírově

Spousta firem ještě archivuje papírově.

Žijeme sice v digitální době a mnohé dokumenty je možné uchovávat v elektronické podobě, ovšem mnoho firem nedá...

Češi objevili výhody dividendových fondů

Češi objevili výhody dividendových fondů.

Česká povaha velí k opatrnosti. Proto také domácím investorům trvalo řadu let, než se začali výrazněji poohlížet po...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.