Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výhodná koupě nemovitosti? Elektronická dražba vám to umožní

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Pro někoho dokonalá španělská vesnice, pro jiného nepříjemná představa řvoucího vyvolávajícího a razantních úderů kladívka. Nebo jen společenská kratochvíle výlučně pro multimilionáře. Je tu fenomén jménem elektronická dražba.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Exekutorský úřad Brno-město | foto: Exekutorský úřad Brno-město

Co si nalhávat, obecná představa o dražbě nebývá příliš pozitivní. Vlastně žádný velký div, většina lidí nic podobného na vlastní kůži nezažila, a čerpá tak jen z doslechu či médií.

Jenže nenechte se mýlit, moderní doba přináší moderní metody a něco vydražit můžete snadněji, než si myslíte. Hezky z teplíčka svého domova, se stejnými šancemi na úspěch jako ostatní, nemusíte mít nutně nadité kapsy.

"Elektronická dražba, stručně řečeno, jednoduchá možnost, jak získat to, co potřebujete nebo chcete. Bez velkého papírování nebo hromady oficialit kolem," podotkl brněnský soudní exekutor Jan Krejsta.

Elektronická dražba. Jak na ni?

Elektronická dražba nevyžaduje, abyste k tomu museli mít vysokou školu. Na určených stránkách si z nabízených nemovitostí najdete, kterou byste rádi, aby vám říkala pane.

Jistě se nejen ze zvědavosti zaskočíte podívat na oficiální obhlídku a při té příležitosti pod dohledem přítomného profesionála provedete ověření vaší totožnosti a nezávazné potvrzení vašeho zájmu.

Když není nutné vidět objekt vašeho zájmu naživo, zajdete na poštu nebo jiný Czech Point a ověření dražitele provedete díky oficiálnímu formuláři právě tam.

Elektronická dražba s trochou taktiky, rozvahy i hráčství

Pak se už stačí jen registrovat na dražebním portálu, zaslat na bankovní účet dražební jistotu a už jen netrpělivě čekat, až zazní právě ten Váš startovní výstřel. Elektronická dražba vyžaduje trochu taktiky, rozvahy, hráčství, a když se dostaví i kousek toho pověstného štěstíčka, je ruka v rukávu.

Že to nezní nikterak šíleně? Nebo dokonce lákavě? Určitě, za zkoušku nic nedáte. Když se to nepovede, dražební jistina nabere zase směr k vám. Více o elektronické dražbě prozradil už jmenovaný šéf exekutorského úřadu Brno-Město Mgr. Jan Krejsta.

Lidé většinou vnímají dražby s jakýmsi odstupem. Proč si myslíte, že to tak je?
Těžko říci, možná proto, že dražba představuje do určité míry formalizovaný postup. Ale ne tak komplikovaný, jak lidé možná očekávají. Elektronická dražba je v zásadě velmi jednoduchá.

Je elektronická dražba opravdu tak snadná, jak říkáte?
Dnes už naprostá většina lidí běžně pracuje s počítači a surfuje na Internetu. To jsou základní předpoklady zvládnutí účasti v elektronické dražbě. Kdo ovládá počítač a práci s internetem, zvládne bez problémů dražit v našich elektronických dražbách. Myslím si, že elektronická dražba může být i pohodlnější než klasické kupování nemovitostí prostřednictvím realitní kanceláře.

Hlavně z pohledu papírování. Před dražbou vlastně jediným papírováním může být prokázání totožnosti zájemce o dražbu. I tu ovšem lze řešit bez návštěvy našeho úřadu, protože uznáváme několik různých způsobů, jak totožnost prokázat.

Pak už stačí zaplatit tzv. jistotu podle pravidel, která zájemce vždycky najde v dražební vyhlášce, kterou zveřejňujeme u jednotlivých dražeb, a pustit se do přihazování. Těm, kteří nemovitost nevydraží, zaplacenou jistotu obratem vracíme.

To vypadá na jasný postup. Přesto, co udělat v případě nejasností? Kde hledat pomoc?
Všem účastníkům dražby především doporučuji pečlivě si přečíst dražební vyhlášku, kterou najdete vždycky u té dražby, které se chcete zúčastnit. Elektronická dražba má odpovědi na často kladené otázky, které jsou také jak na našem webu eubrno.cz, tak na dražebním portálu exdrazby.cz.

Pokud by ani tam obsažené informace nestačily, je možné se na nás telefonicky obrátit na telefonním čísle 530 513 513. Každému, kdo se bude chtít zúčastnit naší elektronické dražby, rádi poradíme.

Na vašem webu eubrno.cz tedy najdeme kromě obecných informací rovnou i nabídku dražených objektů. Probíhá tam i samotná dražba?
Najdete tam jak dražby probíhající, tak připravované. Zájemci tedy mají dostatek času rozmyslet se, jestli se nějaké z dražeb chtějí zúčastnit. Samotná elektronická dražba pak sice technicky probíhá na jiném samostatném dražebním portálu, přesto se na něj dostanete prostřednictvím prokliku z našeho webu.

Jen pro zajímavost, vzpomenete si, jaká byla zajímavá elektronická dražba poslední dobu?
V současnosti mi připadá nejzajímavější, jak jdou na odbyt levné nemovitosti. Tím myslím například domy, u kterých začínáme licitovat třeba i v řádu desítek tisíc korun. Elektronická dražba nabízí každému nemovitost podle svého gusta.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Začalo to nápadem, který se realizoval v pronajaté místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních. Brzy bylo nutné najít...

Najdete na iDNES.cz