Vydejte se na Mělnicko nejen za gastroturistikou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Máte rádi dobré jídlo a skvělé víno? Máme pro vás několik tipů, kam na Mělnicku vyrazit za gastroturistikou. Tento víkend například probíhá Mělnické vinobraní. Výtečně se najíst můžete v nedalekém Zámeckém hotelu Liblice, kde se nachází jedna z TOP 20 restaurací podle Pavla Maurera.

Vydejte se na Mělnicko nejen za gastroturistikou | foto: SCCR

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Mělnické vinobraní

Mělnické vinobraní se letos chystá na 14. až 16. září. Jedná se o jubilejní 80. ročník. Těšit se můžete na třídenní slavnosti plné pestrého programu, bohaté nabídky gastronomických specialit a na řemeslné stánky. Ochutnat zde můžete výborná vína a čerstvý burčák.

Ohňostroj na vinobraní Mělník

Rozvoj vinařství ve středních Čechách je spjatý s vládou Karla IV., který na Mělnicko nechal dovézt burgundskou révu a pozval i francouzské vinaře, aby na místních starších vinicích zavedli její pěstování. V Mělníku si nezapomeňte prohlédnout vinné sklepy ze 14. století a další památky. Mělnickým vinobraním ale oslavy vinné révy nekončí. Další slavnosti budou během září probíhat na několika místech ve Středočeském kraji.

Pivovar Lobeč

Pokud jste spíše pivaři než příznivci vína, pak vám doporučíme Parostrojní pivovar v Lobči u Mšena, který je technickou památkou a svědkem pětisetleté tradice vaření piva. První písemná zmínka o pivovaru ale pochází z roku 1568 a renesanční jádro stávající stavby bylo vybudováno kolem roku 1600.

Pivo Lobeč
Lobeč

Na návštěvníky Parostrojního pivovaru čeká ve staré varně restaurace s prodejem lobečského piva, které si řidiči mohou zakoupit v lahvi i s sebou. Ve zbrusu nové kuchyni s troubou na dřevěné uhlí se připravují teplá jídla.

Zámecký hotel Liblice

Vyhlášenou gastronomii si můžete dopřát v barokním zámku Liblice, kde si budete připadat jako v pohádce. Zdejší moderní kuchyně je zaměřená na využití lokálních surovin a produktů. Odebírá zvěřinu z Hostína, pstruhy z Byšic a pivo z Lobče. Také nabídka vín se soustředí na region – připravena jsou pro vás vína z Velkých Žernosek, Školního statku Mělník a Mělnického vinařství Kraus. Zámek Liblice má vlastní kolekci vína a kávy pod značkou Chateau Liblice.

Sál restaurace patří mezi nejkrásnější prostory liblického zámku a navazují na něj Akademický salonek a Lobby bar s Knížecím salonkem a zimní zahradou. Báječné pokrmy si můžete vychutnat také pod širým nebem, restaurace nabízí piknikové balíčky. A chybu neuděláte, ani pokud se na zámku ubytujete. Budete si připadat jako opravdoví šlechticové.

Liblice
Liblice

Restaurace Zámeckého hotelu Liblice právem patří mezi TOP 20 nejlepších a nejzajímavějších restaurací Středočeského kraje podle XXII. ročníku nezávislé celostátní ankety Maurerův výběr Grand Restaurant. Žebříček vzniká na základě doporučení a hlasování veřejnosti.

Fotogalerie

Dopřejte si i vy vyhlášené pokrmy z oceněné restaurace nebo navštivte Mělnické vinobraní či historický pivovar.

Více informací najdete na www.vinobranimelnik.cz, www.lobec.cz, www.zamek-liblice.cz nebo na stránkách Středočeské centrály cestovního ruchu www.centralbohemia.cz.

Nejčtenější

Samsung, nebo iPhone, to je oč tu běží

Black friday

Sparta, nebo Slavia? Blondýnky, nebo brunetky? Kančí se šípkovou, nebo se zelím? Svět je plný dilemat, což platí...

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

John Quinn, tvář whiskey Tullamore D.E.W. v Praze

Při příležitosti festivalu Whisky Life Prague navštívil Prahu John Quinn, Global Brand Ambassador irské whiskey...

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Moderní stavební systém spoří čas i peníze

Sedíte právě nad výpočty a cenami svého budoucího domu či přestavby? Myslete na to, aby se úspora v materiálu...

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Série IT povídek Backend Stories se dočkala pokračování

Právě vychází nová povídka z edice Backend Stories, 700 EXABYTŮ NESMRTELNOSTI od Julie Novákové. Za vědeckofantastickou...

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Vítězové ankety Český výrobek roku 2018 převzali své ceny

Dvacátého sedmého října byl Den českých výrobků. Při této příležitosti a na počest 100. výročí založení republiky byly...

Další z rubriky

Kam vyrazit během sychravých dní? Zkuste německé lázně a wellness

Toskana Therme

Zdraví a péče o něj. To je jeden z hlavních trendů dnešní uspěchané doby. Své o tom vědí v sousedním Německu, které je...

Dovolená se psem: vydejte se se svým domácím mazlíčkem k moři

Dovolená se psem – vydejte se se svým domácím mazlíčkem k moři

Také je váš pes právoplatným členem rodiny? Pak vás určitě trápí, když si užíváte dovolenou a on je někde na hlídání....

Lyžování s dítětem: šest tipů, jak zařídit, aby ho to na lyžích bavilo

Lyžování s dítětem – šest tipů, jak zařídit, aby ho to na lyžích bavilo

Pokud rádi lyžujete, asi se neptáte jestli, ale kdy je ta správná doba, kdy můžete dítě postavit na lyže. Od příjezdu z...

Najdete na iDNES.cz