Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Moderní akunářadí má své výhody, ale i nevýhody. Pojďme se společně podívat, čemu při výběru věnovat pozornost, abyste vybrali skutečně správně a nářadí vám dobře sloužilo po dlouhou dobu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor. | foto: CIBET

V každé domácnosti by neměla chybět alespoň základní akuvrtačka na nejzákladnější montážní či údržbové práce. Velmi často se jedná o stroje, které použijete jednou za pár měsíců, ovšem pokud máte ještě starší NiCd články, většinou jsou vybité a nepřipravené k práci. V dnešní době je naštěstí tato technologie dávno překonaná a moderní Li-Ion články již netrpí skoro žádným samovybíjením. Jsou tak stále v pohotovosti.

Při uskladnění akunářadí pozor na správnou teplotu

Málokdo však již zná určitá úskalí týkající se těchto moderních zdrojů. Prvním parametrem je teplotní rozsah, který se nejčastěji uvádí cca 5-30 °C. Obecně se dá říci, že Li-Ion články nemají rády mráz, ale stejně tak i přehřátí. Pokud tedy akuvrtačku necháváte přes zimu vymrznout v dílně či autě, zcela jistě vám nepoděkuje a často nebude fungovat nebo bude mít znatelně nižší výkon, v horším případě bude nenávratně poškozena. Ovšem to samé platí i v případě, že bude akumulátor přehřátý, ať již ze slunce za oknem, nebo také při intenzivním rychlonabíjení.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Při hledání vhodného akunářadí je tak dobré se zaměřit i na tyto parametry. My jsme zjistili, že například americká špičková profesionální značka Milwaukee uvádí, že její akumulátory fungují i v mrazech až do cca -18 °C. Když jsme se snažili zapátrat, čím se toto podařilo vyřešit, konkrétní technickou informaci s ohledem na výrobní tajemství nám nesdělili, ale prozradili, že značka má svého vlastního výrobce akumulátorů a nenechává si je tedy vyrábět u globálního výrobce jako mnoho jiných značek.

Může se tak přímo podílet na vývoji. A volnost při podmínkách používání nářadí Milwaukee je pro výrobce jeden z primárních parametrů, na které se zaměřuje. Zástupce výrobce přímo řekl: „Nechceme, aby naši zákazníci byli omezeni při používání našeho nářadí, protože práce je třeba udělat za jakýchkoliv povětrnostních podmínek.“

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Zajímejte se také o cenu a dostupnost náhradních dílů a příslušenství

Zástupce značky Milwaukee nás však upozornil ještě na další velmi podstatnou věc, na kterou bychom se měli při výběru akunářadí zaměřit. A tou je cena náhradních zdrojů, nabíječek, ale také náhradních dílů a jejich dostupnost. A tak jsme začali zjišťovat, jaká je situace v tomto ohledu.

Akumulátory jsou totiž, i když se to nemusí zdát, spotřební věc, záruka bývá většinou půl roku na rozdíl od samotného stroje, a životnost není také věčná. Takže řešení koupě náhradního akumulátoru vás asi časem stejně nemine.

Bohužel zaběhnutá praxe u všech kategorií nářadí je zhruba stejná – cena jednoho akumulátoru činí cca 50-60 % ceny nového kompletního stroje se dvěma akumulátory, nabíječkou a kufrem. A je jedno, zdali jde o akuvrtačku za 1 500 Kč, nebo za 15 000 Kč. Cena akumulátoru je prakticky vždy polovina či více z této ceny.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

A ceny samotného nářadí?

Při zjišťování cen u různých výrobců, ať již hobby či profesionálního nářadí, jsme však na pár výjimek narazili. U již zmíněné špičkové značky Milwaukee se ceny pohybovaly na přibližně 20-40 % hodnoty nového kompletu, což už je ekonomicky přijatelné, podobného zjištění se nám dostalo i u německého výrobce profesionálního nářadí pro řemeslníky - značky AEG.

Kupříkladu 12V stroj značky Milwaukee se dvěma 2,0 Ah bateriemi (navíc vtěsnanými do velmi kompaktních rozměrů) stál v době psaní článku okolo 6-7 tisíc Kč s DPH, ovšem samotný akumulátor jsme nalezli například na webu www.akcemilwaukee.cz za příjemných 1 190 Kč s DPH. Dvojnásobně velká baterie 12V 4,0 Ah za 1 990 Kč s DPH, a navíc výrobce již prezentuje a je k dostání stejně malý akumulátor s ještě vyšší kapacitou 6,0 Ah.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Stejně tak jsme porovnali profesionální velmi silnou bezuhlíkovou akuvrtačku se 135 Nm kroutícího momentu, která se dvěma 5,0 Ah akumulátory stojí cca 14-16 tisíc, ale samotný akumulátor koupíte za maximálně 5 tisíc Kč. Navíc lze libovolně kombinovat baterie různých kapacit, takže pokud jste již dříve například pořídili stroj, který měl dvě pouze 1,5 Ah baterie, klidně si do něj můžete koupit baterie 2,0 Ah, 3,0 Ah, 4,0 Ah, 5,0 Ah, 6,0 Ah a dokonce 9,0 Ah kapacity. Pokud máte možnost, navštivte Milwaukee Centrum Praha, kde máte k dispozici téměř kompletní sortiment této americké značky.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Je tedy vidět, že je možné udržet rozumnou cenu náhradních akumulátorů, navíc s výrazně lepší použitelností, pokud jde například o teplotní citlivost.

Je však také vhodné si prověřit ceny, ale především dostupnost náhradních dílů. Hlavně levnější výrobci hobby nářadí toto neřeší vůbec a stroj je tak pouhým spotřebním zbožím. Ovšem stejně nemilé překvapení vás může potkat, i když půjde o cenu náhradních dílů v porovnání s novým strojem.

V mnoha případech je totiž pro výrobce lepší cenu náhradních dílů takzvaně „nastřelit“, aby se vám ekonomicky nevyplatilo stroj opravovat a koupili si nový. S tím, že v dnešní době je trvanlivost snad všech výrobků stavěna pouze na nejnutnější dobu záruky, jsme se již setkali asi všichni. O to více je vhodné si již dopředu prověřit dostupnost a cenu případných náhradních dílů, abyste se tak vyhnuli nemilému překvapení.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Akunářadí jedině od spolehlivého dodavatele

Doporučujeme proto při výběru akunářadí věnovat pozornost i na zdánlivě zanedbatelné záležitosti a nejlépe navštívit odborného prodejce, který však není zaměřen pouze na jednoho výrobce a není tak tendenčně zaměřen jedním směrem, ale také aby měl bohaté zkušenosti s více značkami na trhu.

My z naší zkušenosti můžeme například doporučit firmu CIBET Proficentrum, která má velký showroom značek Milwaukee, Makita, Bosch, Hitachi, AEG, Ryobi a dalších v Jesenici u Prahy, disponuje kvalitním servisním zázemím a má více jak 20 let zkušeností v oblasti elektrického ručního nářadí.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

CIBET Proficentrum dodává výrobky těchto značek nejen po celé ČR svým obchodním partnerům a specializovaným prodejnám, ale zajistí poradenství a veškerý servis od dodání nářadí až po jeho servis i koncovým zákazníkům ať již jde o profesionální velké firmy, menší řemeslníky, ale také běžné uživatele a kutily hledající kvalitní nářadí, na které se mohou spolehnout.

Vybíráte akunářadí? Poradíme, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Více informací najdete na www.cibet.cz.

Témata: Hitachi, AEG, Milwaukee

Nejčtenější

Triumf Kodaně ve Zlíně? Tipér Fila10 míří na výhru 552 000 Kč.
Triumf Kodaně ve Zlíně? Tipér Fila10 míří na výhru 552 000 Kč

České trio se dnes pustí do dalších bitev v Evropské lize. Slavii čeká těžká bitva s Villarrealem, Zlín s Kodaní a Plzeň se vydá pro tři body do Lugana.  celý článek

Autorizovaný servis je zárukou kvality .
Autorizovaný servis je zárukou kvality

Auto je díky financování od leasingových společností dostupné skutečně pro každého. Aby vám co nejlépe sloužilo, je potřeba nepodcenit péči o vůz. Pamatujete...  celý článek

Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce.
Prezident 21 spustil interaktivního Volebního rádce

Potvrzení prezidentští kandidáti si na stránkách www.prezident21.cz nově sami upravují své profily, komunikují se svými voliči a odpovídají pravidelně na...  celý článek

Ryba na talíři stokrát jinak: Tučné ryby jsou nejlepší vyuzené.
Ryba na talíři stokrát jinak: tučné ryby jsou nejlepší vyuzené

Vyuzením získávají sladkovodní ryby výborné chuťové vlastnosti, navíc jim tak prodloužíte trvanlivost. Správným vyuzením bude jejich kůže také krásně zlatavá....  celý článek

Buďte připraveni na sychravý podzim a nenechte svou pleť a vlasy překvapit.
Sychravý podzim: nenechte svou pleť a vlasy překvapit

Léto je v nenávratnu pryč a nyní zjišťujeme, jak naše pleť i vlasy dostaly zabrat. Jak se o ně postarat, aby zase zářily krásou?  celý článek

Další z rubriky

Obložte stěnu kamenem
Obložte stěnu kamenem

Keramický obklad sice díky kvalitnímu tisku může docela věrně napodobit i kamenné struktury. Pravý kámen však svou přírodní surovostí dokáže vyvolat silnější...  celý článek

Instalujte sprchový kanálek
Instalujte sprchový kanálek

Sprchový kout v úrovni podlahy. A místo kulatého odtoku podélný. I tomuto současnému trendu v koupelnách, liniovému odvodnění sprchy, lze dostát vlastními...  celý článek

Aukční víkend Aurea Numismatika nabídne mince i vyznamenání.
Aukční víkend Aurea Numismatika nabídne mince i vyznamenání

Aurea Numismatika Praha pořádá svůj další aukční víkend již 20. května 2017. Nabídka je prezentována ve čtyřech katalozích - světová numismatika (79. aukce),...  celý článek

Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.