Vybíráme sekačku, teď jdou pěkně na dračku

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Zahrady zažívají v těchto dnech žně. Všechno pěkně kvete, nakonec je květen, a tráva roste tak rychle, že ji musíme sekat každý týden. Prodejci sekaček si mnou ruce, protože poptávka po nich je teď obrovská. Jde jen o to, jaká se nejvíc hodí na vaši zahradu.

Benzinová sekačka MAX 53 VBD patří k absolutní špičce. Má záběr 51 cm, volitelnou rychlost pojezdu a silný americký motor Briggs & Stratton (2,8 kW). | foto: Mountfield

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Kdo si není jistý, jaký stroj potřebuje, třeba v případě koupě první sekačky, měl by vyrazit do specializované prodejny. A sdělit prodejnímu technikovi, jaké má na sekačku nároky, jak velkou zahradu bude sekat i jaké jsou jeho finanční možnosti.

Elektriky i s pojezdem

Vybírat můžete mezi elektrickými a benzinovými modely a také mezi sekačkami s pojezdem či bez pojezdu. „Elektrická sekačka je vhodná k sekání menších a méně členitých pozemků, na kterých máte zajištěn přívod elektřiny. Je nenáročná na údržbu, dobře ovladatelná, lehká, její provoz je poměrně tichý a ekologický,“ říká Jan Melena, odborník na sekačky ze společnosti Mountfield.

Základní elektrické sekačky se dají pořídit už za méně než 1500 korun. Ty se využijí hlavně na rovných a menších plochách, ideálně třeba na chatě. Na druhé straně řady stojí luxusní pojezdové modely, které vyjdou na několik tisíc. Tyto stroje už zvládnou podstatně větší plochu.

Absolutní špička mezi AKU sekačkami. Model SP 46 PD LI. Má pojezd, odolné...

Elektrická sekačka EL 4800 PD BW s pojezdem má výkonný motor o příkonu 1 800 W, záběr 46 cm a velká kola pro snadný pohyb v terénu.

Vertikální skladování, anglické pruhy

Benzinové stroje jsou vhodnější na sekání větších zahrad, ty se silnými motory bez problémů zvládnou práci v členitém terénu a poradí si i s vyšší a hustší trávou.

Moderní čtyřtaktní motory se vyznačují dlouhou životností a snadnou obslužností. Vyšší komfort sekání ještě zvyšuje pojezd, díky němuž je práce opravdu snadná.

Benzinové sekačky s pojezdem se dají pořídit už za méně než 5000 korun, ty nejlepší a nejsilnější stroje stojí třeba i přes 20 tisíc.

Jaké jsou trendy v roce 2018? „Poslední dobou je poptávka zejména po strojích s řadou prvků, které zvyšují komfort sekání či přinášejí nějakou nadstavbu. Jde například o volitelnou rychlost pojezdu, elektrický startér nebo velká kola pro lepší pohyb v terénu. Horkou novinkou je sekačka se systémem vertikálního skladování nebo tzv. Liner, což je model s válcem místo zadních kol. Jen takový stroj Vám udělá na trávníku anglické pruhy jako na fotbalovém stadiónu,“ prozrazuje Jan Melena.

Samochodná sekačka Liner 16 S udělá na trávníku díky speciálnímu válci místo...
Samochodná sekačka Liner 16 S udělá na trávníku díky speciálnímu válci místo...

Samochodná sekačka Liner 16 S udělá na trávníku díky speciálnímu válci místo zadních kol elegantní anglické pruhy.

AKU sekačky pracují na baterii

Když se někomu nechce tahat s prodlužovacím kabelem ani řešit pohonné hmoty, může zvolit stále oblíbenější AKU sekačky. Ty pracují na dobíjecí Li-Ion baterii, jsou snadno ovladatelné a vhodné jsou i pro ženy, protože jde většinou o stroje s nízkou hmotností. Také servisní náklady na tyto sekačky jsou minimální.

Některé AKU sekačky jsou součástí řad, kde si baterii dokupujete zvlášť, ale můžete ji použít hned na několik strojů (strunová sekačka, pila, plotové nůžky, fukar…).

Jiné stroje mají baterii i nabíječku v ceně a ty nejvyšší AKU modely disponují třeba i pojezdem. „Na jedno nabití posekáte středně velkou zahradu. Když si chcete udělat pauzu, můžete akumulátor na chvíli nechat dobíjet a pak začít znovu pracovat,“ říká Jan Melena z Mountfieldu.

Absolutní špička mezi AKU sekačkami. Model SP 46 PD LI. Má pojezd, odolné...
Absolutní špička mezi AKU sekačkami. Model SP 46 PD LI. Má pojezd, odolné...

Absolutní špička mezi AKU sekačkami. Model SP 46 PD LI. Má pojezd, odolné ocelové šasi, záběr 46 cm a velká kola. Stroj pohání výkonný 80 V akumulátor s indikátorem stavu nabití.

Relaxujte. Sekání nechte robotovi

Pro ty, kteří chtějí mít dokonalý trávník, ale příliš neholdují lítání se sekačkou po zahradě, je tu také řešení. Sekání nechte robotovi. Relaxujte, užívejte si rodinu, věnujte se svým koníčkům. Robotickou sekačku stačí jen nastavit a pracuje za vás.

A

„Jedná se o sofistikovaný stroj, který seká přesně v časech a dnech, jaké si nastavíte. Jeho práci ještě zefektivňuje několik chytrých senzorů. Robot pracuje zcela sám bez vaší asistence. Když mu dochází energie, sám se dojede nabít do nabíjecí stanice. Když je znovu v kondici, začne sám pracovat,“ popisuje odborník z Mountfieldu.

Velkou výhodou robotických sekaček je i fakt, že nemáte žádný travní odpad. Ostrý nůž naseká stébla na malé kousíčky, které se v trávníku ekologicky rozloží a působí jako přírodní hnojivo. Časté sekání a mulčování výrazně zvyšuje kvalitu trávníku.

Robotická sekačka MTF 2000 S vydrží na jedno nabití pracovat až 4 hodiny a...

Robotická sekačka MTF 2000 S vydrží na jedno nabití pracovat až 4 hodiny a pracuje až ve 4 zónách, na které rozdělíte i členitou zahradu. Pohání ji 3 baterie 2,5 Ah a můžete ji ovládat i přes mobil.

Pro správné fungování robotické sekačky je nezbytná precizní a bezchybná instalace. Renomovaní prodejci zahradní techniky by tuto službu měli nabízet. „Rozhodně doporučujeme svěřit tuto činnost do rukou profesionálů. Vyhnete se riziku, že vám díky neodborné instalaci něco nebude fungovat tak, jak má. Technik provede instalaci a nastavení přesně podle vašich představ a seznámí vás s fungováním a všemi důležitými funkcemi sekačky včetně možnosti ovládání přes mobil,“ tvrdí Jan Melena z Mountfieldu.

Nejčtenější

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

Na stáří nemusíte jen šetřit, můžete na něm i vydělat

V České republice se investoři na výnosech ze Silver Economy mohou rovněž podílet.

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Financování exportu vyžaduje finančního experta

Financování exportu vyžaduje finančního experta

Vývoz služeb nebo produktů na trhy za hranice České republiky je lákavý pro většinu firem. Větší trhy, větší objemy,...

API rozhraní a databáze vám pomohou při rozhodování

API rozhraní a databáze vám pomohou při rozhodování

Na internetu lze dnes najít celou řadu tzv. „open dat“, která jsou zdarma. Proč tedy využívat často komerční API...

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky

Intenzivní jazykové kurzy angličtiny rozmluví i věčné začátečníky.

V dnešní době je znalost cizích jazyků nezbytná. Potřebujeme ji nejen pro práci, ale i v běžném životě. Vyzkoušeli jste...

Najdete na iDNES.cz