Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vyberte si jazykový kurz, se kterým bude i mezinárodní zkouška hračkou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Chcete rozvíjet své jazykové kompetence a hledáte dobrý jazykový kurz? Na trhu fungují stovky jazykových škol, jejich úroveň je však často proměnlivá. Rozhodnutí, zvláště pokud má jazykový kurz doprovázet mezinárodní zkouška, tedy není jednoduché.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vyberte si jazykový kurz, se kterým bude i mezinárodní zkouška hračkou

Investujete nejen nemalou sumu peněz, ale také čas a vlastní námahu. Nebojte se vybírat a porovnávat jednotlivé nabídky. Podle čeho se při výběru řídit?

Jazyková škola? Raději s certifikátem

V České republice existuje nezávislé profesní sdružení, které se zabývá hodnocením a rozvojem kvality jazykového vzdělávání v souladu s osvědčenými evropskými principy. Je jím ACERT – Asociace certifikovaných jazykových škol. Každá škola s certifikátem ACERT musí pravidelně procházet inspekcí.

Při inspekci mimo jiné prokazuje, že má vysoce kvalifikovaný lektorský sbor, pracuje s kvalitními výukovými programy a disponuje dostatečným odborným i technickým zázemím pro učitele i studenty. To vše jsou klíčové předpoklady spokojenosti zákazníka.

Nelze samozřejmě tvrdit, že školy, které nejsou členy ACERT, neposkytují dobré služby nebo nemohou nabídnout kvalitní jazykový kurz. Jistě tomu tak v mnoha případech může být. Zejména ve větších městech, kde je spektrum škol širší, však volba některé z jazykovek, které se prokáží logem ACERT, bude velmi dobrým vodítkem.

Vybírejte jazykový kurz, který se hodí právě pro vás

Každá kvalitní škola by měla před přihlášením nabídnout zájemci vstupní rozřazovací test. Sebelepší jazykový kurz vám nebude nic platný, pokud budete stále jen opakovat, nebo budou vaši spolužáci mnohem pokročilejší. Každý jazykový kurz by měl mít také předem jasně daný výukový program.

Na základě výsledku testu a výukového programu je pak snadné zvolit kurz, který vám skutečně přinese zlepšení. Tam, kde vaši pokročilost příliš neřeší a nabízí vzdělávací program, který bude teprve po zahájení výuky přizpůsoben potřebám posluchačů, pravděpodobně výuka velký smysl mít nebude.

Vyberte si jazykový kurz, se kterým bude i mezinárodní zkouška hračkou

Mezinárodní zkouška. Dokažte, že to umíte

Znalost cizího jazyka je určitě v první řadě výhodou na trhu práce. Ovšem to, že mluví anglicky, si může do životopisu napsat každý. Pokud máte z jazyka mezinárodní zkoušku, vaše hodnocení bude hned jiné. Spektrum dostupných mezinárodních zkoušek na českém trhu je dnes již velmi široké. Patří sem nejen cambridgeské zkoušky, ale také britské certifikáty City&Guilds či Pearson.

Dnes již mezinárodní zkouška není nic neobvyklého a přípravu na ni vám nabídne téměř každá škola. Výhodou ovšem je, pokud zvolíte školu, která je přímo akreditovaným zkušebním centrem. Nejen, že zkoušky není třeba složitě organizovat jinde, ale i samotný fakt mezinárodní akreditace je jistou zárukou kvality.

Kolik nás v kurzu bude?

Otevřené kurzy pro veřejnost nabízí oproti individuální výuce velkou výhodu, dostupnou cenu. Vždy se ale ptejte, jak velká bude výuková skupina. Zapomeňte na velké třídy jako na střední škole, takovou výuku již dnes žádná solidní jazyková škola nenabízí.

Často se ovšem stává, že za stejnou cenu nabízí různé školy jazykový kurz, který má ve skupině 12 posluchačů, nebo jen 10. V některých případech stojí stejně kurzy, které se otevírají s 10, nebo i s 5 posluchači. Čím méně lidí ve skupině, tím větší šanci máte pro individuální práci a tím více si z kurzu odnesete. Každá škola by měla jednoznačně zaručit, jaká je nejvyšší hranice velikosti skupiny.

Průměrný počet vám bude k ničemu, pokud zrovna vaše skupina bude příliš veliká. Vybírejte vždy i podle toho, aby byl počet lidí ve skupině co nejnižší. I výše zmíněný rozdíl dvanácti či deseti lidí hraje nemalou roli.

Co je levnější? Jazykový kurz za 2 000, nebo 3 000 korun?

Porovnávejte dobře, jinak platíte zbytečně víc. Kurzy již od 1 499 Kč! Takových nabídek uvidíte na internetu víc než dost. Na první pohled ovšem nemusí být zřejmé, že se jedná pouze o jednodenní školení.

Vždy si pečlivě zjistěte, za jaký rozsah výuky máte danou cenu zaplatit. Ne každá škola tuto informaci zveřejňuje dostatečně otevřeně. Díky tomu se může stát, že některý zájemce spokojeně zvolí kurz, za který zaplatí "jen" 2 000 Kč.

Ve skutečnosti se však jedná o krátké školení o dvaceti hodinách, zatímco jinde by za 3000 Kč dostal celý semestr s rozsahem výuky o polovinu vyšším. Jazykové vzdělávání samozřejmě plánujete dlouhodobě. Ano, v tomto ukázkovém případě je kurzovné 3 000 korun levnější varianta, než kurz za 2 000 Kč. Vždy porovnávejte, jaký rozsah výuky za své peníze skutečně dostanete.

Široký výběr je dobrý. Ale otevře se váš jazykový kurz opravdu?

Určitě je velmi důležité, aby se jazykový kurz konal na dobře dostupném místě a v čase, který vám vyhovuje. Ve větších městech nabízejí jazykové školy často výběr z řady kurzů v několika lokalitách. Je tedy z čeho vybírat. Některé školy se ovšem snaží ohromit zájemce nesmírně širokým výběrem z kurzů, které v praxi ani nemohou otevřít.

Jen velmi těžko totiž získají potřebný počet zájemců, nemluvě o tom, že někdy je nabízených kurzů dokonce více, než míst v učebnách, kterými škola skutečně disponuje. Je celkem nemilé překvapení, pokud se jazykový kurz, na který jste připraveni, nakonec neotevře. Co v takovém případě škola udělá? Nabídne vám slevu na jiný kurz, či dokonce náhradou jiný jazykový kurz zdarma? I to může být dobrým kritériem výběru.

A co když mi jazykový kurz nebude vyhovovat?

I v nejlepší škole se to může stát. Lektor vám není sympatický, spolužáci vám nesedí, nebo se ukáže, že z práce nestihnete být v kurzu včas. Co se stane poté? Umožní vám škola přestup do jiného kurzu? Nebo vám dokonce při odhlášení vrátí kurzovné? I o tom je dobré se informovat předtím, než si jazykový kurz objednáte.

Nabídka jazykových škol je široká a vybrat správný jazykový kurz, díky kterému půjde složit například i mezinárodní zkouška, nemusí být snadné. Pokud se budete řídit výše uvedenými poznámkami, chybu určitě neuděláte.

David Dvorský
Glossa – škola jazyků
www.glossa.cz

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů.
Ze země do vzduchu aneb cesta RC modelů

RC modely čili modely na ovládání jsou oblíbené mezi dětmi i dospělými už pěknou řádku let. Dříve malí kluci běhali po pokoji s ovladačem, dnes už mohou hračky...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.