Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Všechny cesty vedou k Holbě. Blíží se 17. Pivovarská čtvrtka

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
K Holbě povedou všechny cesty také na letošní Pivovarské čtvrtce, která se půjde 24. května. Letos slaví tento turistický pochod krásných 17 let, pokud počítáme bez přerušení za sebou jdoucí ročníky.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Všechny cesty vedou k Holbě. Blíží se 17. Pivovarská čtvrtka | foto: Pivovar Holba, a.s.

S Holbou ho pojí pevné pouto už z dob daleko dřívějších, takže ve skutečnosti je oblíbená Pivovarská čtvrtka daleko starší a vůbec poprvé se šla před více než 40 lety.

Pivovar Holba zve každoročně na start stovky příznivců kraje ryzího piva z hor, které se v něm rodí už 140 let. Pivovarská čtvrtka je největší akcí svého druhu v regionu, na kterou se sjíždějí turisté z celé republiky, aby se vydali napříč Jeseníků a současně navštívili hanušovický pivovar. Pochod tradičně startuje ve druhé polovině května a stejně jako v předchozích ročnících přinese pohyb, zábavu a skvělé zážitky i vzpomínky.

Pivovarská čtvrtka myslí jak na sváteční, tak náročné turisty

Loňská Pivovarská čtvrtka se těšila velké návštěvnosti, kdy pochod absolvovalo 2700 lidí a velký zájem očekává pivovar Holba i letos. Turisté budou moci vyrazit na sedm tras různé náročnosti, které Holba připravila ve spolupráci s Klubem českých turistů. Nejkratší túra, kterou každoročně absolvuje nejvíce turistů, je dlouhá 10 km a je to v podstatě příjemná vycházka. Naopak nejdelší jsou trasy v délce 21 a 22 km. Všechny trasy jsou bezpečné a řádně značené.

Ta nejnáročnější vede kolem pramene Tiché Orlice přes Jeřáb a nabízí jedinečné výhledy do okolí. Zvedá se totiž do výšky přes 1000 m a protíná hranice krajů Olomouckého a Pardubického. Velmi oblíbené jsou trasy kolem Zámečku a zříceniny Nového hradu, opředené pověstmi i záhadami. Pro příznivce nordic walkingu je připravená vycházka kolem řeky Moravy. Chůzi s holemi si budou moci zájemci nejen vyzkoušet, hole si budou moci na místě i koupit. 

Akce s názvem Pivovarská čtvrtka má své webové stránky www.pivovarskactvrtka.cz. Najdete tady přehledný popis tras letošního ročníku, mapy, startovací místa a program. Od začátku května se tady můžete na letošní pochod zaregistrovat a tak předejít registraci na startovacích místech, kde je někdy zapotřebí chvíli počkat. Pochod startuje mezi 8 a 10 hodinou ze 3 míst – Šumperka, Králíků a Hanušovic. 

Všechny cesty vedou k Holbě. Blíží se 17. Pivovarská čtvrtka

Dospělí zaplatí 50 Kč, děti 30 Kč a senioři od 70 let mají start zdarma. Každý startující získává mapu trasy, poukázku na občerstvení a kupon do tomboly. V cíli pak všichni obdrží odznak pochodu a drobný dárek. Vhod určitě přijde čerstvě načepovaná Holba, možnost občerstvení i příjemné posezení s hudbou u pivovarských rybníků. A tím Pivovarská čtvrtka nekončí. Pro zájemce jsou připraveny také prohlídky pivovaru s odborným výkladem a navštívit mohou i expozice nového Pivovarského muzea.

Startovací místa

Šumperk – SOU, ul. Generála Krátkého (u Kauflandu)

Králíky - náměstí

Hanušovice - Pivovar Holba

 

Trasy 

1Králíky – Hanušovice 22 km

Nejnáročnější, vede přes pramen Tiché Orlice a Jeřáb, kde je při jasném počasí 

nádherný výhled do okolí. Vrchol Jeřáb se zvedá do výšky téměř 1 003 metrů a jeho vrchol protíná hranice krajů Olomouckého a Pardubického.

Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice – pramen Tiché Orlice – Jeřáb – 

Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

 

2Králíky - Hanušovice 20 km

Trasa vede přes klášter Hedeč v Králíkách dále Horní Orlice –– Svatá Trojice – Severomoravská chata – Počátky – Vršava – Pivovar Holba.

 

3Šumperk - Hanušovice 18 km – Trasa kolem zříceniny Nový Hrad

Trasa vede ze Šumperka od středního odborného učiliště – Nové Domky – rozcestník Pod Lomem – rozcestník Nad Lomem – Osikov – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – Pivovar Holba

 

4Hanušovice - Hanušovice 10 km

Trasa vede z Pivovaru Holba přímo k Novému Hradu a zpět do pivovaru.

 

5Hanušovice - Hanušovice 12 km

Trasa vede z pivovaru k rozcestníku Pod Vršavou, dále na Zámeček a zpět do pivovaru.

 

6Hanušovice - Hanušovice 16 km

Trasa vede z pivovaru do Hynčic dále Kopřivná – Pod Smrkem – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

 

7Hanušovice - Hanušovice 21 km

Trasa vede z pivovaru do Hynčic na Potůčník – Křížový vrch – Lužná – Nový Hrad – pivovar Holba

Holba slaví 140 let protkaných tradičním pivovarským řemeslem a poctivou prací hanušovických pivovarníků. Tím vůbec prvním byl Josef Müllschitzky, zakladatel a první sládek hanušovického pivovaru. 28. prosince 1874, tedy těsně před příchodem Nového roku tady svědomitě uvařil první várku piva a jakmile přečerpal mladinu na štoky, tak hrdě zavinšoval "S pánem bohem“. Tak, jak to slýchával jako pivovarský elév u svého otce i děda.

Všechny cesty vedou k Holbě. Blíží se 17. Pivovarská čtvrtka

Už v následujícím roce pak v hanušovickém pivovaru uvařili tehdy obdivuhodných 15 900 hektolitrů piva. V pivovaru se od jeho založení vařila především světlá piva a speciály, ke kterým se dnes pivovar znovu vrací. V hanušovickém pivovaru nikdy nedošlo k přerušení výroby, a to ani za války, kdy byla většina pivovarů poškozena nebo dokonce zničena. Ty, které zůstaly, byly bez surovin, bez obalů i bez zaměstnanců.

Hanušovický pivovar nejen že nebyl válkou poškozen, ale po celou dobu se tady vařilo pivo, kterým podnik zásoboval široké okolí. Dokonce pomáhal druhým výrobců, a půjčoval jim nejen sudy a suroviny, ale i ostatní vybavení. Pod ochranou své šťastné hvězdy zůstal pivovar také při odstřelu železničního mostu v bezprostřední blízkosti podniku. Přesto, že šlo o silnou detonaci, pivovar stál pevně ve svých základech, takže neporušené zůstaly nejen budovy, ale dokonce i skleněné okenní výplně. 

Pivovarská čtvrtka, setkání Holbů a Šeráků na Šeráku a další akce

Příznivci ryzího piva z hor se letos mohou těšit nejen na pivní novinky, ale i řadu narozeninových akcí. Tou první bude Pivovarská čtvrtka, poté se uskuteční setkání Holbů a Šeráků na Šeráku. Holba přivítá jubilejního návštěvníka a na Pivovarských slavnostech narazí narozeninový speciál. Jubilejní rok zakončí pivovarníci Vánočním jarmarkem u Pivovarského muzea v Hanušovicích. 

Všechny cesty vedou k Holbě. Blíží se 17. Pivovarská čtvrtka

Třicátník Šerák s retro etiketami

Už 30 let připíjejí příznivci českého piva tím nejlepším, co jim příroda dala.  Oblíbené světlé výčepní pivo Holba Šerák se rodí v podhůří Jeseníků z českého chmele, sladu z proslulých moravských ječmenů a horské vody z hlubinných pramenů. Nejen do jeho chuti, ale i celkové charakteristiky, se promítá čistota horské přírody stejně jako poctivá práce hanušovických pivovarníků. Na svůj Šerák jsou právem hrdi, proto ho pojmenovali podle stejnojmenného kopce v Jeseníkách. A zatímco jeho výška zůstává, oblíbenost Holby Šerák neustále roste.

Všechny cesty vedou k Holbě. Blíží se 17. Pivovarská čtvrtka

První várka dnešního "třicátníka“ naplnila pouze sudy, hned poté se však Holba Šerák začal stáčet do lahví. Jejich původní podobu připomínají tři nejstarší etikety, které můžete najít v omezené sérii narozeninových multipacků.

Navštivte kraj ryzího piva z hor a nechte si načepovat nejlepší desítku u nás

Vybrat si mezi ležáky nebo "jedenáctkami“ obvykle nebývá problém. Čím vyšší stupňovitost, tím obvykle lepší kvalita, i když ani to nemusí vždy platit. Pokud chcete zahnat žízeň obyčejným a přitom skutečně výborným výčepním pivem, zajděte si na Holbu. Holba Classic potěší nejen vaše chuťové pohárky, ale i peněženku. Oceníte nejen její plnou a vyváženou chuť, ale také výborný říz a příjemně zaokrouhlenou hořkost, stejně jako odborní degustátoři soutěže Zlatý pohár PIVEX- PIVO 2014, kteří Holbu Classic pasovali na vítěze mezi světlými výčepními pivy s titulem PIVO 2014. Ocenili i Holbu Šerák, vlajkovou loď pivovaru, která získala certifikát kvality. 

Hanušovická Holba je vítězem mezi pivovary 

Holbu pasovali odborníci na nejlepší pivovar v republice. Hanušovický pivovar se stal vítězem v kategorii pivovarů s výstavem od 200 tisíc do 500 tisíc hl piva. Je výjimečný svou jedinečnou polohou v podhůří Jeseníků, malebným areálem, jehož součástí je Pivovarská restaurace, muzeum i pivovarské rybníky, ale především pivem, které se tady vaří bez přerušení už 140 let. Nejen pro svůj kolorit, ale především díky tradiční výrobě piva patří pivovar Holba k nejvyhledávanějším u nás. Časopis Pivo, Bier & Ale, který hodnocení pivovarů prováděl, je zaměřen především na náročné konzumenty zlatého moku, pro které základním kritériem pro nákup piva zůstává jeho kvalita. Věnuje se také pivní kultuře a podpoře pivní turistiky ve spojení historií, uměním, gastronomií a tradiční výrobou piva. 

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Pro kvalitní plynové armatury se obraťte na specialisty

Na výrobu a servis plynových armatur, ventilů a uzávěrů se již 27. rokem specializuje firma ARMAGAS s. r. o. Její...

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Olej z řízku do kanalizace nepatří. Přijímají jej sběrné dvory

Co by to bylo za štědrovečerní večeři bez smaženého kapra nebo řízku? Co ale s použitým olejem? Neucpávejte si jím...

Rekuperace tepla: obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Rekuperace tepla – obrovská příležitost pro podnikatele v roce 2018

Opětovným využitím odpadového teplého vzduchu či vody může váš podnik snížit náklady na teplo téměř o polovinu. V...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz