Vše, co jste potřebovali vědět o rychlé půjčce

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Nenadálé výdaje mohou s rodinným rozpočtem pořádně zamávat. Najednou nevíte, zda zrušit dovolenou, zkusit se obejít na pár týdnů bez pračky nebo začít uvažovat o půjčce.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vše, co jste potřebovali vědět o rychlé půjčce | foto: Financer.com

Rychlá půjčka je jako náplast - zakryje ránu, ale neléčí. I to je ovšem čas od času potřeba. Tento finanční produkt je dostupný a oblíbený, proč byste ho tedy neměli vyzkoušet i vy?

Na jaký účel je vhodné rychlou půjčku využít?

Jelikož se ve srovnání například s hypotékami na bydlení jedná o zanedbatelné finanční částky, rychlé půjčky bývají neúčelové. Nejčastěji jich využívají lidé, které potkají nečekané finanční výdaje. Ty může zavinit například porouchané auto, jímž se denně dopravujete do práce, domácí spotřebiče, které náhle dosloužily, zdravotní problémy, zpožděná faktura...

Rodiny s dětmi si také nezřídka půjčují před Vánocemi, aby ti nejmenší našli pod stromečkem očekávanou hromadu dárků. Výjimkou nejsou ani půjčky na dovolenou či nákupy. Specifickým případem je pak půjčka před výplatou, která vám může pomoci v tom, abyste se nemuseli omezovat v posledním týdnu měsíce. 

Vzít si ji můžete s klidným srdcem, máte totiž jistotu, že po překlenutí tohoto krátkého období jednoduše vše splatíte. Naopak se rozhodně vyvarujte žádosti o rychlé půjčky za účelem splacení půjčky jiné. Jen byste se dostali do koloběhu, z nějž není snadného návratu! Raději se zajímejte o prodloužení doby splatnosti stávajících půjček a jejich konsolidaci.

Kdy pro vás rychlá půjčka nemusí být tím pravým ořechovým?

Mít okamžitě k dispozici určitý finanční obnos, aniž byste museli vynaložit větší úsilí, je velkým lákadlem. Proto se po rychlé půjčce často slepě vrhnou i ti, kteří nejsou schopni ji včas splatit. Namísto tolik potřebné finanční injekce si tak zadělají na dlouhodobé problémy. Než se tedy pro tuto alternativu rozhodnete, zamyslete se, zda budete na splátky mít. 

Máte pravidelný příjem? Čekáte, až vám klient zaplatí fakturu za velkou zakázku? Mohou vám případně vypomoci příbuzní? To vše jsou příznivé faktory. Pokud již naopak dluhy máte, případně žijete z podpory, běžně taktak zvládnete zaplatit nájem nebo už máte se splácením špatnou zkušenost, raději rychlou půjčku dvakrát zvažte.

Potřebuji rychlou půjčku. Jak na to?

Ačkoliv se u půjčky ihned operuje s poměrně malými sumami, rozhodně není jedno, s kým ji uzavřete. Na finančním trhu se vás snaží se svými nabídkami oslovit desítky bankovních i soukromých institucí, mezi nimiž jsou značné rozdíly především ve výši úroků. U některých však bohužel zaplatíte i dvojnásobek vypůjčené částky. Jak zajistit, abyste skutečně kývli na tu nejvýhodnější nabídku a nikdo vás nevzal na hůl? 

Vsaďte na internetové srovnávače nabídek, které udělají většinu práce za vás a efektivně porovnají vaše možnosti podle zadaných kritérií. Navíc zobrazují pouze nabídky kvalitních a prověřených poskytovatelů, odpadá tedy i riziko, že sednete na lep podvodníkovi. Pokud bude nadcházející zkušenost s rychlou půjčkou vaše první, zaměřte se na ty společnosti, které poskytují novým klientům půjčku zadarmo. Nebudete se tak muset alespoň pro jednou zabývat úroky.

Top srovnávač nejen pro půjčky ihned

Nejpřehledněji utříděné nabídky českých věřitelů vám zprostředkuje srovnavač Financer, kde můžete najít nejen výhodné rychlé půjčky, ale také spotřebitelské úvěry a další finanční produkty, vždy v odpovídající kategorii. Jak najít půjčku,která bude přesně vyhovovat vašim požadavkům? Je to snadné, parametry vyhledávače (výši cílové částky a dobu splatnosti) si nastavíte dle potřeb,zohledníte specifická kritéria, jako jsou věk pod 21 let či záznam v registrech, a pak už si jen budete vybírat ze zobrazených nabídek.

Financer v pravidelných intervalech aktualizuje databázi ověřených bankovních i nebankovních společností poskytujících online půjčky, takže nepromeškáte žádné podstatné informace. Nadto se jedná o portál, kde se ve světě financí skutečně vyznají, najdete zde proto i spoustu užitečných informacích o všem, na co jste se kdy chtěli zeptat. A jak poznáte dobrou nabídku? Nepřeplatíte úroky, bude rychle vyřízená, nebudete muset platit další nečekané poplatky a společnost vám umožní prodloužení splátek.

Pomoc, půjčku potřebuji opravdu bleskově!

Konkurence na finančním trhu je skutečně obrovská, proto již dnes není nejmenší problém získat peníze na účet třeba i do patnácti minut. Rychlé půjčky ihned takto fungují, vše vyřídíte v několika krocích z pohodlí domova, ať už před internet, nebo prostřednictvím smsky. 

Poskytovatel půjčky peníze okamžitě odešle na váš účet a pak již záleží pouze na rychlosti převodu. Právě ten ale může být kamenem úrazu, když vám hoří za patami o víkendu nebo státních svátcích, kdy transfery nefungují. Pokud vás taková situace někdy potká, poohlédněte se po půjčce o víkendu. Tato neobvyklá nabídka obvykle spočívá v tom, že vám smluvený obnos doveze kurýr.

Pár tipů na závěr

Ačkoliv srovnávače dovedou v lecčem pomoci, přece jen se vyplatí, umět se ve světě půjček trochu orientovat. Jinak byste mohli promeškat nabídku přímo na míru pro vás. Tak například živnostníci mohou pro své podnikání využít půjčky pro OSVČ, konkrétní typ půjček je připraven pro ty, kteří chtějí koupit nové auto, pořídit si bydlení nebo hledají úvěr na delší dobu. 

Výhodné půjčky na studium mohou získat mladí lidé na počátku své životní dráhy. Maminkám na mateřské, zadluženým osobám, nezaměstnaným či seniorům nepůjčí úplně každý, i pro ně jsou však právě proto k dispozici speciální finanční produkty. Stačí jen umět hledat!

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Podnikání se sociálním přesahem není charita

Podnikání se sociálním přesahem není charita!

V České republice již více než 200 podniků ukazuje, že se dá podnikat, vydělávat peníze a zároveň v regionu pomáhat jak...

Firma GTL usiluje o pět hvězdiček v logistice

Firma GTL usiluje o pět hvězdiček v logistice

Firma GTL si dala k 25. narozeninám jako dárek nový cíl a směr, a to poskytovat zákazníkům pětihvězdičkový servis.

Ojeté dodávky se vyplatí. Lze si je i půjčit

Ojeté dodávky se vyplatí. Lze si je i půjčit

Pokud ke svému podnikání potřebujete větší automobil, můžete mít při startu firmy problém. Nové dodávky nejsou levná...

Najdete na iDNES.cz