Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VŠCHT Praha – příklad výzkumné VŠ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
VŠCHT Praha je dlouhodobě na čelním místě mezi českými VŠ ve výzkumných aktivitách přepočtených na jednoho zaměstnance. Je to také instituce, kde je kvalita na prvém místě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze II | foto: Petra Hajská

V současné době se intenzivně hovoří o kvalitě výzkumu a roli vysokých škol ve vědě. V době škrtů ve státním rozpočtu je nutné využít prostředky na vědu účelně. S rozpočtem souvisí i snaha Ministerstva školství a tělovýchovy podporovat kvalitu ve vzdělávání i výzkumu, vyjádřená heslem "od kvantity ke kvalitě".

Hovoří se i o vytvoření takzvaných výzkumných universit tj. těch vysokých škol, na kterých se provádí špičkový základní výzkum i výzkum aplikovaný pro průmyslové využití.

Tyto nároky jsou jako "šité na míru" VŠCHT Praha, která je dlouhodobě na čelním místě mezi českými VŠ ve výzkumných aktivitách přepočtených na jednoho zaměstnance. Jde o výsledek několika faktorů.

Studenti VŠCHT Praha se účastní špičkových výzkumů

VŠCHT Praha Na VŠCHT Praha pracují špičkoví odborníci, kteří jsou díky úspěchům ve vědecké práci schopni získat prostředky na pořízení špičkových přístrojů a potřebných chemikálií. Řada těchto vědců je začleněna do mezinárodních projektů výzkumu, kde mají prestižní postavení.

I studenti VŠCHT Praha si uvědomují, že účast na špičkovém výzkumu jim otvírá možnost širšího výběru zaměstnání. V době rozvoje biotechnologií, potravinářského a farmaceutického průmyslu, alternativních paliv či nových materiálů je na trhu práce velká poptávka po našich absolventech v průmyslových podnicích, ve zdravotnictví i v základním výzkumu na VŠ nebo ústavech akademie věd.

Namátkou lze připomenout názory ředitele Akademie věd ČR, i ředitelů čtyř ústavů AV ČR, předního českého vědce prof. A. Holého i děkana 1. LF UK, kteří se shodují, že právě naši absolventi jsou pro ně zárukou kvality (viz www.vscht.cz). S tím se ztotožňují i ředitelé potravinářských, chemických a biotechnologických podniků. Většina z nich jsou právě absolventi VŠCHT Praha.

Je dobré, že se kvalita stává hlavním kriteriem hodnocení VŠ a samozřejmě i kriteriem při zaměstnávání absolventů. VŠCHT Praha si uvědomuje svou zodpovědnost v pedagogickém procesu právě v době vzniku velkých výzkumných center z prostředků Evropské unie. Přestože pražské instituce jsou z této soutěže vyloučeny, je zřejmé, že většina center je orientovaná právě na obory, vyučované na VŠCHT Praha.

Vysoká škola chemicko - technologická

VŠCHT Praha je institucí, kde je kvalita na prvém místě

Plánovaný počet nově přijímaných doktorandů a mladých pracovníků do těchto center je zavazující pro MŠMT i pro VŠ, neboť je nutno zajistit jejich kvalitní úroveň odpovídající požadavkům EU, což bez dobře připravených absolventů nepůjde.

Dosažení cíle, tedy aby absolventi VŠCHT Praha byli vybaveni nejen potřebnými teoretickými vědomostmi, ale připraveni i prakticky, je podmíněno kvalitním výzkumem prováděným přímo na vysoké škole jejími akademickými pracovníky i studenty.

Oddělit kvalitní vzdělání od výzkumu prostě nelze! Proto se VŠCHT Praha snaží, aby se stávali členy výzkumných týmů a podíleli se na řešení projektů. Nabídka je pestrá, od tradičních oborů českého průmyslu k oborům nově vznikajícím, jako jsou nanotechnologie, genové inženýrství, alternativní paliva. Studenti VŠCHT Praha také hojně využívají i zahraniční stáže na školách v EU.

Více informací o výzkumu na VŠCHT Praha naleznete na www.vscht.cz.

Autor fotografií v článku: Petra Hajská

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Balená voda od Pražských vodovodů a kanalizací dobývá metropoli

šéf projektu balené vody PVK Miroslav Vavroušek se starostou Městské části...

Pražské vodovody a kanalizace (PVK) nabízejí unikátní zdroj náhradního zásobování – balenou vodu v sáčcích. Obsahuje...

Další z rubriky

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Nebankovní půjčky dnes? Trh se pročistil, půjčování je teď bezpečnější

Zatímco ještě relativně nedávno v lidech slovo „nebankovní půjčka“ evokovalo představu nebývale vysokých úroků a...

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Najdete na iDNES.cz