Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VŠCHT Praha – příklad výzkumné VŠ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
VŠCHT Praha je dlouhodobě na čelním místě mezi českými VŠ ve výzkumných aktivitách přepočtených na jednoho zaměstnance. Je to také instituce, kde je kvalita na prvém místě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze II | foto: Petra Hajská

V současné době se intenzivně hovoří o kvalitě výzkumu a roli vysokých škol ve vědě. V době škrtů ve státním rozpočtu je nutné využít prostředky na vědu účelně. S rozpočtem souvisí i snaha Ministerstva školství a tělovýchovy podporovat kvalitu ve vzdělávání i výzkumu, vyjádřená heslem "od kvantity ke kvalitě".

Hovoří se i o vytvoření takzvaných výzkumných universit tj. těch vysokých škol, na kterých se provádí špičkový základní výzkum i výzkum aplikovaný pro průmyslové využití.

Tyto nároky jsou jako "šité na míru" VŠCHT Praha, která je dlouhodobě na čelním místě mezi českými VŠ ve výzkumných aktivitách přepočtených na jednoho zaměstnance. Jde o výsledek několika faktorů.

Studenti VŠCHT Praha se účastní špičkových výzkumů

VŠCHT Praha Na VŠCHT Praha pracují špičkoví odborníci, kteří jsou díky úspěchům ve vědecké práci schopni získat prostředky na pořízení špičkových přístrojů a potřebných chemikálií. Řada těchto vědců je začleněna do mezinárodních projektů výzkumu, kde mají prestižní postavení.

I studenti VŠCHT Praha si uvědomují, že účast na špičkovém výzkumu jim otvírá možnost širšího výběru zaměstnání. V době rozvoje biotechnologií, potravinářského a farmaceutického průmyslu, alternativních paliv či nových materiálů je na trhu práce velká poptávka po našich absolventech v průmyslových podnicích, ve zdravotnictví i v základním výzkumu na VŠ nebo ústavech akademie věd.

Namátkou lze připomenout názory ředitele Akademie věd ČR, i ředitelů čtyř ústavů AV ČR, předního českého vědce prof. A. Holého i děkana 1. LF UK, kteří se shodují, že právě naši absolventi jsou pro ně zárukou kvality (viz www.vscht.cz). S tím se ztotožňují i ředitelé potravinářských, chemických a biotechnologických podniků. Většina z nich jsou právě absolventi VŠCHT Praha.

Je dobré, že se kvalita stává hlavním kriteriem hodnocení VŠ a samozřejmě i kriteriem při zaměstnávání absolventů. VŠCHT Praha si uvědomuje svou zodpovědnost v pedagogickém procesu právě v době vzniku velkých výzkumných center z prostředků Evropské unie. Přestože pražské instituce jsou z této soutěže vyloučeny, je zřejmé, že většina center je orientovaná právě na obory, vyučované na VŠCHT Praha.

Vysoká škola chemicko - technologická

VŠCHT Praha je institucí, kde je kvalita na prvém místě

Plánovaný počet nově přijímaných doktorandů a mladých pracovníků do těchto center je zavazující pro MŠMT i pro VŠ, neboť je nutno zajistit jejich kvalitní úroveň odpovídající požadavkům EU, což bez dobře připravených absolventů nepůjde.

Dosažení cíle, tedy aby absolventi VŠCHT Praha byli vybaveni nejen potřebnými teoretickými vědomostmi, ale připraveni i prakticky, je podmíněno kvalitním výzkumem prováděným přímo na vysoké škole jejími akademickými pracovníky i studenty.

Oddělit kvalitní vzdělání od výzkumu prostě nelze! Proto se VŠCHT Praha snaží, aby se stávali členy výzkumných týmů a podíleli se na řešení projektů. Nabídka je pestrá, od tradičních oborů českého průmyslu k oborům nově vznikajícím, jako jsou nanotechnologie, genové inženýrství, alternativní paliva. Studenti VŠCHT Praha také hojně využívají i zahraniční stáže na školách v EU.

Více informací o výzkumu na VŠCHT Praha naleznete na www.vscht.cz.

Autor fotografií v článku: Petra Hajská

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu
Pět pravidel pro bezpečnou platbu na internetu

On-line platby jsou každým rokem populárnější, protože jsou pohodlnější, levnější a ve svém důsledku i bezpečnější než například platba na dobírku. Jen je...  celý článek

UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy
UCB Technometal: Specialista na litinové profily a barevné kovy

Hledáte spolehlivého dodavatele litinových profilů a barevných kovů? Pokud vám spolupráce s tím stávajícím nevyhovuje a vyžadujete lepší ceny, individuální...  celý článek

Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip
Je pro vás postup založení s.r.o. zdlouhavý? Máme pro vás tip

Postup založení s.r.o. je časově i finančně velmi náročný, navíc je zde riziko odmítnutí zápisu vaší firmy do obchodního rejstříku. Vyhněte se byrokracii a...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.