Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VŠCHT Praha – příklad výzkumné VŠ

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
VŠCHT Praha je dlouhodobě na čelním místě mezi českými VŠ ve výzkumných aktivitách přepočtených na jednoho zaměstnance. Je to také instituce, kde je kvalita na prvém místě.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze II | foto: Petra Hajská

V současné době se intenzivně hovoří o kvalitě výzkumu a roli vysokých škol ve vědě. V době škrtů ve státním rozpočtu je nutné využít prostředky na vědu účelně. S rozpočtem souvisí i snaha Ministerstva školství a tělovýchovy podporovat kvalitu ve vzdělávání i výzkumu, vyjádřená heslem "od kvantity ke kvalitě".

Hovoří se i o vytvoření takzvaných výzkumných universit tj. těch vysokých škol, na kterých se provádí špičkový základní výzkum i výzkum aplikovaný pro průmyslové využití.

Tyto nároky jsou jako "šité na míru" VŠCHT Praha, která je dlouhodobě na čelním místě mezi českými VŠ ve výzkumných aktivitách přepočtených na jednoho zaměstnance. Jde o výsledek několika faktorů.

Studenti VŠCHT Praha se účastní špičkových výzkumů

VŠCHT Praha Na VŠCHT Praha pracují špičkoví odborníci, kteří jsou díky úspěchům ve vědecké práci schopni získat prostředky na pořízení špičkových přístrojů a potřebných chemikálií. Řada těchto vědců je začleněna do mezinárodních projektů výzkumu, kde mají prestižní postavení.

I studenti VŠCHT Praha si uvědomují, že účast na špičkovém výzkumu jim otvírá možnost širšího výběru zaměstnání. V době rozvoje biotechnologií, potravinářského a farmaceutického průmyslu, alternativních paliv či nových materiálů je na trhu práce velká poptávka po našich absolventech v průmyslových podnicích, ve zdravotnictví i v základním výzkumu na VŠ nebo ústavech akademie věd.

Namátkou lze připomenout názory ředitele Akademie věd ČR, i ředitelů čtyř ústavů AV ČR, předního českého vědce prof. A. Holého i děkana 1. LF UK, kteří se shodují, že právě naši absolventi jsou pro ně zárukou kvality (viz www.vscht.cz). S tím se ztotožňují i ředitelé potravinářských, chemických a biotechnologických podniků. Většina z nich jsou právě absolventi VŠCHT Praha.

Je dobré, že se kvalita stává hlavním kriteriem hodnocení VŠ a samozřejmě i kriteriem při zaměstnávání absolventů. VŠCHT Praha si uvědomuje svou zodpovědnost v pedagogickém procesu právě v době vzniku velkých výzkumných center z prostředků Evropské unie. Přestože pražské instituce jsou z této soutěže vyloučeny, je zřejmé, že většina center je orientovaná právě na obory, vyučované na VŠCHT Praha.

Vysoká škola chemicko - technologická

VŠCHT Praha je institucí, kde je kvalita na prvém místě

Plánovaný počet nově přijímaných doktorandů a mladých pracovníků do těchto center je zavazující pro MŠMT i pro VŠ, neboť je nutno zajistit jejich kvalitní úroveň odpovídající požadavkům EU, což bez dobře připravených absolventů nepůjde.

Dosažení cíle, tedy aby absolventi VŠCHT Praha byli vybaveni nejen potřebnými teoretickými vědomostmi, ale připraveni i prakticky, je podmíněno kvalitním výzkumem prováděným přímo na vysoké škole jejími akademickými pracovníky i studenty.

Oddělit kvalitní vzdělání od výzkumu prostě nelze! Proto se VŠCHT Praha snaží, aby se stávali členy výzkumných týmů a podíleli se na řešení projektů. Nabídka je pestrá, od tradičních oborů českého průmyslu k oborům nově vznikajícím, jako jsou nanotechnologie, genové inženýrství, alternativní paliva. Studenti VŠCHT Praha také hojně využívají i zahraniční stáže na školách v EU.

Více informací o výzkumu na VŠCHT Praha naleznete na www.vscht.cz.

Autor fotografií v článku: Petra Hajská

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Mějte své globální portfolio plně pod kontrolou

Průběžné sledování rizik u větší skupiny vašich obchodních partnerů, navíc rozptýlených po celém světě, se může zdát...

Najdete na iDNES.cz