Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vrtaná studna představuje poklad v podobě kvalitní vody

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
S pohádkovým rčením "sůl nad zlato“ možná pochodíte u mistra kuchaře, těžko byste s ním však uspěli v poušti. Největším darem z lůna přírody je totiž voda, bez které se v životě skutečně neobejdeme. Kdo má vlastní zdroj vody, má pravý poklad. Najít a vyvrtat vám ho pomůže firma AZ AQUA-GARDEN.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Průzkumné práce na pozemku. | foto: AZ AQUA-GARDEN, s.r.o.

Průzkumné práce na pozemku

Chcete-li mít na pozemku vlastní studnu a příliš se netrápit vyřizováním po úřadech, bude pro vás společnost AZ AQUA-GARDEN tou správnou volbou. Studny totiž zajišťuje kompletně od projektu přes vyvrtání, dodání zhlaví vrtu a čerpadla až po zapojení. Vyřídí za vás také veškerou legislativu včetně stavebních povolení a závěrečné kolaudace. 

Hledání vody

O nejvhodnějším místu pro budoucí studnu se dozvíte hned při prvním setkání na vaší půdě přibližně do hodiny. Při hledání vody vycházejí odborníci, kteří se specializují na vrty pro tepelná čerpadla a vrtané studny, z geologických map a zároveň v terénu využívají i práci proutkaře. Následná realizace studny jako vodohospodářského díla představuje složitější dokumentaci spojenou se stavebním úřadem, s vodoprávním a územním řízením, proto se jako vhodnější a  běžnější varianta uplatňuje realizace studny jako průzkumného díla. Už průzkumný hydrogeologický vrt lze považovat za hotovou studnu a stačí ho většinou provést na základě ohlášení. Jako podklady pro vodoprávní řízení slouží pak jeho vyhodnocení od geologa a projektanta.

Více plus hovoří pro vrtanou studnu

Vrtaná studna představuje poklad v podobě kvalitní vody

Přípojka vody ze studny.

Kopané studny už patří minulosti. Mají sice větší akumulaci, ale nedosahují větších hloubek a mnohem častěji hrozí jejich znečištění. V současnosti až v 99 procentech převažují studny vrtané s dostatečným přítokem podzemní vody, která se neustále vyměňuje. Voda je v nich stálejší a kvalitnější a není závislá na atmosférických srážkách. 

Hloubka vrtu se stanovuje na základě geologických map, archivu Geofondu, okolních studií a s ohledem na posouzení proutkaře. Vzhledem k tomu, že je firma AZ AQUA-GARDEN držitelem oprávnění od Báňského úřadu, smí provádět hlubinné vrty s hloubkou nad 30 metrů. Díky vrtným soupravám s náběrovým a příklepovým vrtáním nejsou problémem ani práce v obtížných i písčitých lokalitách a hlubinné vrty až do 220 mm. Vše záleží na přání zákazníka.

Další výhodou u vrtané studny je časová nenáročnost. Zhotovení vrtu trvá většinou maximálně dva dny a jeden den zabere zhotovení šachty a přípojky. V této souvislosti hraje pro i ekonomické hledisko a návratnost, neboť u kopané studny neodpovídají vysoké náklady výsledku.

Specialista na hydrogeologii a zemní práce

Firma AZ AQUA-GARDEN s. r. o. působí v Pardubickém, Královéhradeckém a rovněž ve Středočeském kraji. Specializuje se na hydrogeologii a zemní práce v oblasti studnařství. Zajistí geologické i hydrogeologické posouzení lokality, vypracuje projekty a vyřídí potřebné formality. Vedle vrtání studní zajistí i osazení skruží a potrubí, je rovněž dodavatelem čerpadel a vodáren včetně montáže. 

Vrtaná studna představuje poklad v podobě kvalitní vody

Vrtání tepelného čerpadla.

Dalšími obory činnosti AZ AQUA-GARDEN jsou návrhy a realizace závlahových systémů, vrty pro tepelná čerpadla, projekty hloubkových vrtů, vrty pro zakládaní staveb či zajištění snižování hladiny podzemní vody. Celé spektrum činností firmy naleznete na http://www.vrty-studny.com.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci.
Lékaři dnes bojují i za své pacienty, nejen o svou existenci

Občané České republiky a soukromí lékaři v celé ČR s podporou České lékařské komory v těchto dnech protestují proti ministerstvu zdravotnictví.   celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků.
Na akci Skákat pro zdravé srdce dorazilo přes pět stovek žáků

I za nepříznivého počasí dorazilo na akci Skákejme pro zdravé srdce, kterou pořádal v pondělí 25. září 2017 na Kostelním náměstí v Ústí nad Labem Nadační fond...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.