Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Energická zdravotní sestřička Kateřina Klímová chtěla od mládí pomáhat lidem. Práce ve zdravotnictví byla jejím dětským snem, který si splnila. Nejsou jí lhostejní lidé, ani to, kde a jak všichni žijeme.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou | foto: Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s.

„Baví mě podstata oboru, kdy vidíte přímý výsledek své práce a máte okamžitou zpětnou vazbu. Je to má srdeční záležitost, i když peníze jsou dlouhodobě ve zdravotnictví strašné,“ říká Kateřina Klímová, která pracuje na gastroenterologickém oddělení Nemocnice v Jablonci nad Nisou.

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

Svou práci by neměnila, i když některé podmínky by rozhodně zlepšila. Například finanční ohodnocení sestřiček, které se v dnešní době už celoživotně vzdělávají, podobně, jako jejich kolegové – lékaři. 

Studují vysoké školy, neustále rozšiřují své znalosti a dovednosti a dávno neplatí, že stačí vykročit v čepečku a modrých šatech z lavic střední školy a je z vás kovaná zdravotní sestra s jistým pracovním místem.

Mladá žena chce svou energii a optimismus vysílat ještě dál, za zdi nemocnice. Není jí lhostejné, jak se žije lidem v Jablonci nad Nisou, ve kterém spolu se svými blízkými bydlí. O lepší město by se ráda zasadila jako zastupitelka, proto se rozhodla kandidovat v podzimních volbách za Novou budoucnost pro Jablonec a touto cestou věci měnit.

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

„Vadí mi vylidněné ulice. Pamatuji si, že když jsem byla malá, naše město žilo. Spousta menších, zajímavých akcí má tak malou propagaci, že se zúčastní jen málo lidí. To je škoda. Je potřeba oživit město, nejen centrum, ale i okolí. Pozvednout cestovní ruch, přilákat turisty, kteří se budou rádi vracet a městu přinášet zisk,“ míní Kateřina Klímová. Způsobů, jak na to, vidí celou řadu, ovšem nejdůležitější je vše se vším provázat.

Z pozice mámy kritizuje zejména chybějící prostory, kde si mohou děti hrát. „Mrzí mě, že například fotbalové kluby mají spoustu hřišť, ale nikoho jiného na ně nepustí. Dětské hrací plochy, ideálně oplocené a hlídané proti vandalům, schází,“ říká Kateřina Klímová. 

Připomíná přitom možnosti, které skýtají některé jablonecké parky, ovšem téměř všude nachází nějaké „ale“. „Pěkný parčík je v ulici 5. května, ale schází se tam takové typy lidí, že si kolemjdoucí raději ani na lavičky nesednou. V Tyršově parku zase vadí, když tam jezdí děti na kole nebo se příliš prohání po trávníku, lesopark na Žižkově Vrchu poblíž Brandlu je dost z ruky,“ vyjmenovává Klímová a dodává: 

„V parcích by měli lidé chodit po trávnících, pořádat pikniky a grilovat, být s rodinou a přáteli. Takové aktivity je potřeba podpořit.“

Naráží i na téma bezpečnosti. „Necítím se ve městě zrovna bezpečně, zvlášť o víkendech a po večerech obsadí místa v centru různá individua a běžní lidé tam kvůli nim chodit nechtějí. Určitě jsem pro rozšíření kamerového systému i mimo centrum a větší aktivitu městské policie, která by měla parky a náměstí obcházet, tyto lidi zvedat z laviček a vykazovat,“ navrhuje možné řešení mladá žena.

Nechce ale pouze hodnotit město kritickým okem, nachází i pozitivní příklady. Líbí se jí například kulturní akce jako Jablonecké kulturní léto nebo Rok české hudby. „Pěkný je také nedávno vytvořený sportovní areál v Čelakovského ulici, kde se mohou vyřádit děti a dá se tam jezdit na in-line bruslích," doplňuje Kateřina Klímová.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Aktuální nabídka prodeje druhé a třetí etapy zahrnuje téměř sto bytových...
Rezidence Park Masarykova: blízko za sportem a do přírody

Mluvíme-li o bydlení v horách nebo bydlení v přírodě, většina z nás si stále ještě představí horskou chalupu, kde jsme za blízkost přírody ochotni obětovat...  celý článek

Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS.
Věděli jste, že...? Aneb zajímavosti o službách společnosti CERBEROS

Pojďme se podívat na zajímavosti z řad produktů společnosti CERBEROS s. r. o., která poskytuje internetové připojení, VOIP telefony a televizní vysílání....  celý článek

Den otevřených dveří ve společnosti Šroubárna Turnov
Šroubárna v Turnově předvedla veřejnosti nový kabát

V sobotu 9. září se v turnovské Šroubárně konal den otevřených dveří. Firma s dlouholetou tradicí, kterou už mnozí považovali za zaniklou, předvedla...  celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.