Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Energická zdravotní sestřička Kateřina Klímová chtěla od mládí pomáhat lidem. Práce ve zdravotnictví byla jejím dětským snem, který si splnila. Nejsou jí lhostejní lidé, ani to, kde a jak všichni žijeme.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou | foto: Městské divadlo Jablonec nad Nisou, o.p.s.

„Baví mě podstata oboru, kdy vidíte přímý výsledek své práce a máte okamžitou zpětnou vazbu. Je to má srdeční záležitost, i když peníze jsou dlouhodobě ve zdravotnictví strašné,“ říká Kateřina Klímová, která pracuje na gastroenterologickém oddělení Nemocnice v Jablonci nad Nisou.

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

Svou práci by neměnila, i když některé podmínky by rozhodně zlepšila. Například finanční ohodnocení sestřiček, které se v dnešní době už celoživotně vzdělávají, podobně, jako jejich kolegové – lékaři. 

Studují vysoké školy, neustále rozšiřují své znalosti a dovednosti a dávno neplatí, že stačí vykročit v čepečku a modrých šatech z lavic střední školy a je z vás kovaná zdravotní sestra s jistým pracovním místem.

Mladá žena chce svou energii a optimismus vysílat ještě dál, za zdi nemocnice. Není jí lhostejné, jak se žije lidem v Jablonci nad Nisou, ve kterém spolu se svými blízkými bydlí. O lepší město by se ráda zasadila jako zastupitelka, proto se rozhodla kandidovat v podzimních volbách za Novou budoucnost pro Jablonec a touto cestou věci měnit.

Vraťme život do vylidněných ulic Jablonce nad Nisou

„Vadí mi vylidněné ulice. Pamatuji si, že když jsem byla malá, naše město žilo. Spousta menších, zajímavých akcí má tak malou propagaci, že se zúčastní jen málo lidí. To je škoda. Je potřeba oživit město, nejen centrum, ale i okolí. Pozvednout cestovní ruch, přilákat turisty, kteří se budou rádi vracet a městu přinášet zisk,“ míní Kateřina Klímová. Způsobů, jak na to, vidí celou řadu, ovšem nejdůležitější je vše se vším provázat.

Z pozice mámy kritizuje zejména chybějící prostory, kde si mohou děti hrát. „Mrzí mě, že například fotbalové kluby mají spoustu hřišť, ale nikoho jiného na ně nepustí. Dětské hrací plochy, ideálně oplocené a hlídané proti vandalům, schází,“ říká Kateřina Klímová. 

Připomíná přitom možnosti, které skýtají některé jablonecké parky, ovšem téměř všude nachází nějaké „ale“. „Pěkný parčík je v ulici 5. května, ale schází se tam takové typy lidí, že si kolemjdoucí raději ani na lavičky nesednou. V Tyršově parku zase vadí, když tam jezdí děti na kole nebo se příliš prohání po trávníku, lesopark na Žižkově Vrchu poblíž Brandlu je dost z ruky,“ vyjmenovává Klímová a dodává: 

„V parcích by měli lidé chodit po trávnících, pořádat pikniky a grilovat, být s rodinou a přáteli. Takové aktivity je potřeba podpořit.“

Naráží i na téma bezpečnosti. „Necítím se ve městě zrovna bezpečně, zvlášť o víkendech a po večerech obsadí místa v centru různá individua a běžní lidé tam kvůli nim chodit nechtějí. Určitě jsem pro rozšíření kamerového systému i mimo centrum a větší aktivitu městské policie, která by měla parky a náměstí obcházet, tyto lidi zvedat z laviček a vykazovat,“ navrhuje možné řešení mladá žena.

Nechce ale pouze hodnotit město kritickým okem, nachází i pozitivní příklady. Líbí se jí například kulturní akce jako Jablonecké kulturní léto nebo Rok české hudby. „Pěkný je také nedávno vytvořený sportovní areál v Čelakovského ulici, kde se mohou vyřádit děti a dá se tam jezdit na in-line bruslích," doplňuje Kateřina Klímová.

Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Modus tvoří nové výrobky vždy s vášní pro dokonalost

Společnost Modus sází na dlouhodobě dobré vztahy se svými zaměstnanci.

Před bezmála čtvrt stoletím začali s málem a od píky. A před dvěma lety již překročily jejich roční tržby poprvé...

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Kyberzločinci útočí i na vás, jak se bránit?

Data, peníze, ale i fotky nebo osobní informace. Kyberzločinci jsou čím dál rafinovanější a v některých případech proto...

U nás nezáleží na vzdálenosti od ústředny – internet od CERBEROSu

Bezpečný internet bez starostí

Neomezená data, wifi-router s doživotní zárukou a k tomu televize nebo zabezpečení PC i mobilu. To vše naleznete v...

Kompletní dětská výbavička za hubičku
Kompletní dětská výbavička za hubičku

Vše pro miminko pořídíte za výhodnou cenu v Bazaru eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz