Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vrací se vám infekce močových cest? Řešením je imunoterapie

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Infekce močových cest občas trápí až 50 procent žen. Řešením může být imunoterapie, která obvykle přichází na řadu v okamžiku, kdy se infekce močových cest opakovaně vrací. Imunoterapie posílí imunitu, nejlépe lékem připraveným z osmnácti kmenů bakterie E. coli.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nedílnou součástí léčby infekce močových cest by mělo být systematické posílení obranyschopnosti močových cest, tzv. imunoterapie. | foto: Mocovecesty.cz

Infekce močových cest je stav, kdy se v moči nachází významné množství bakterií (bakteriurie) a současně jsou přítomny typické klinické příznaky, především řezavka, pálení a časté nucení na močení.

Pro infekce močových cest jsou charakteristické recidivy, tj. opětovné vzplanutí příznaků, a to i několikrát do roka. Postiženy bývají hlavně ženy, což je dáno anatomickými poměry v oblasti zevního genitálu a močových cest. "Paradoxně nejčastěji onemocní ženy, které nemají žádné zjevné odchylky na močových cestách a navíc dodržují hygienická pravidla.

Recidivy jejich onemocnění je vyřazují z pracovního života a vedou k nadužívání a nesmyslnému střídání léků. Tyto nemocné se vyhýbají intimnímu životu a každé močení je pro ně nepříjemným zážitkem," říká MUDr. Kateřina Bartoníčková z Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol.

Pozor na antibiotickou rezistenci

Podle MUDr. Bartoníčkové by v první řadě měly být nasazeny takové protibakteriální léky, u kterých můžeme očekávat, že zaberou na nejčastější původce močových infekcí.

Pokud jsou nesprávně předepisována tzv. systémová antibiotika, jejichž hodnoty (neboli hladiny) je možné během léčby najít všude možně v lidském těle, pak mají naše střevní bakterie možnost si je dlouhodobě "osahat" a získat proti jejich účinkům odolnost (rezistenci).

Antibiotika by proto měla být vždy předepisována s velkým rozmyslem a rozhodně by neměla být podávána pouze preventivně. Léky by měly být užívány asi 5 dní, doplněné o dostatečný pitný režim a správnou hygienu. Pouze protibakteriální léky na zvládnutí časté infekce močových cest (vyskytuje se nejméně 3x za rok) nemusí stačit.

Imunoterapie: svěřte se do rukou lékaře

ženaNedílnou součástí léčby infekce močových cest by mělo být systematické posílení obranyschopnosti močových cest, tzv. imunoterapie. Může ji předepsat a podávat pouze lékař a nejvhodnější je pro ženy v reprodukčním věku, mohou ji však bez obav užívat i děti od 4 let.

Při imunoterapii se užívá lék, který má schopnost zvýšit produkci imunoglobulinů třídy IgA – molekuly, která umí zabránit bakteriím, aby se zachytily na povrchu sliznic močových cest a způsobily tak infekci. Přípravek stimuluje oslabený imunitní systém, ten se stává efektivnějším a lépe reaguje na bakteriální útoky zvenčí.

Imunoterapie

"Dlouhodobě se osvědčuje snadno použivatelný a účinný lék Uro-Vaxom, který je v České republice dostupný na lékařský předpis.

Je připravený z 18 kmenů bakterie E. coli, která je z více než 80 procent případů příčinou vzniku infekcí močových cest," uvádí MUDr. Miroslav Louda, Ph.D. z Urologické kliniky FN a LF UK Hradec Králové.

Léčba infekcí močových cest vyžaduje trpělivost

Aby byla imunoterapie úspěšná, musí být zkušeným lékařem podávána dlouhodobě a systematicky, a to nejméně po dobu 3 měsíců.

U více oslabených sliznic močových cest a u častějších recidiv infekce močových cest je možné ji užívat ještě déle.

"Chce to určitě trpělivost, každou imunoterapii je třeba přizpůsobit přímo konkrétní pacientce. K dlouhodobému úspěchu v tomto případě jistě nepovede jedna či dvě krabičky. Takto léčené pacientky mohou normálně sportovat a sexuálně žít," uzavírá MUDr. Bartoníčková.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Na léto vás připraví omlazení dekoltu a rukou i laserová epilace

Přivítejte léto, jak jste si vždy přála! Se skvělým pocitem ze svého těla v plavkách. Právě je ideální čas na omlazení...

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Češi mají rekordní zájem o české výrobky

Velká spotřebitelská soutěž „Střihněte si 3× Škodu Fabia a sto tisíc dalších skvělých cen“, kterou organizoval Státní...

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Bojíte se smát? Na rovnátka není nikdy pozdě

Získejte krásný úsměv, o kterém jste vždy snili! Rovné zuby vám nejen zvýší sebevědomí, ale můžete se také vyhnout...

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Jak na plnější rty? Naučte se je vystínovat

Arome.cz Přetřít rtěnkou a hotovo? Kdepak, jen se nebojte věnovat líčení svých rtů pár minut navrch a použijte k tomu víc než jen...

Najdete na iDNES.cz