Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vrací se vám infekce močových cest? Řešením je imunoterapie

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Infekce močových cest občas trápí až 50 procent žen. Řešením může být imunoterapie, která obvykle přichází na řadu v okamžiku, kdy se infekce močových cest opakovaně vrací. Imunoterapie posílí imunitu, nejlépe lékem připraveným z osmnácti kmenů bakterie E. coli.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Nedílnou součástí léčby infekce močových cest by mělo být systematické posílení obranyschopnosti močových cest, tzv. imunoterapie. | foto: Mocovecesty.cz

Infekce močových cest je stav, kdy se v moči nachází významné množství bakterií (bakteriurie) a současně jsou přítomny typické klinické příznaky, především řezavka, pálení a časté nucení na močení.

Pro infekce močových cest jsou charakteristické recidivy, tj. opětovné vzplanutí příznaků, a to i několikrát do roka. Postiženy bývají hlavně ženy, což je dáno anatomickými poměry v oblasti zevního genitálu a močových cest. "Paradoxně nejčastěji onemocní ženy, které nemají žádné zjevné odchylky na močových cestách a navíc dodržují hygienická pravidla.

Recidivy jejich onemocnění je vyřazují z pracovního života a vedou k nadužívání a nesmyslnému střídání léků. Tyto nemocné se vyhýbají intimnímu životu a každé močení je pro ně nepříjemným zážitkem," říká MUDr. Kateřina Bartoníčková z Urologické kliniky 2. LF UK a FN Motol.

Pozor na antibiotickou rezistenci

Podle MUDr. Bartoníčkové by v první řadě měly být nasazeny takové protibakteriální léky, u kterých můžeme očekávat, že zaberou na nejčastější původce močových infekcí.

Pokud jsou nesprávně předepisována tzv. systémová antibiotika, jejichž hodnoty (neboli hladiny) je možné během léčby najít všude možně v lidském těle, pak mají naše střevní bakterie možnost si je dlouhodobě "osahat" a získat proti jejich účinkům odolnost (rezistenci).

Antibiotika by proto měla být vždy předepisována s velkým rozmyslem a rozhodně by neměla být podávána pouze preventivně. Léky by měly být užívány asi 5 dní, doplněné o dostatečný pitný režim a správnou hygienu. Pouze protibakteriální léky na zvládnutí časté infekce močových cest (vyskytuje se nejméně 3x za rok) nemusí stačit.

Imunoterapie: svěřte se do rukou lékaře

ženaNedílnou součástí léčby infekce močových cest by mělo být systematické posílení obranyschopnosti močových cest, tzv. imunoterapie. Může ji předepsat a podávat pouze lékař a nejvhodnější je pro ženy v reprodukčním věku, mohou ji však bez obav užívat i děti od 4 let.

Při imunoterapii se užívá lék, který má schopnost zvýšit produkci imunoglobulinů třídy IgA – molekuly, která umí zabránit bakteriím, aby se zachytily na povrchu sliznic močových cest a způsobily tak infekci. Přípravek stimuluje oslabený imunitní systém, ten se stává efektivnějším a lépe reaguje na bakteriální útoky zvenčí.

Imunoterapie

"Dlouhodobě se osvědčuje snadno použivatelný a účinný lék Uro-Vaxom, který je v České republice dostupný na lékařský předpis.

Je připravený z 18 kmenů bakterie E. coli, která je z více než 80 procent případů příčinou vzniku infekcí močových cest," uvádí MUDr. Miroslav Louda, Ph.D. z Urologické kliniky FN a LF UK Hradec Králové.

Léčba infekcí močových cest vyžaduje trpělivost

Aby byla imunoterapie úspěšná, musí být zkušeným lékařem podávána dlouhodobě a systematicky, a to nejméně po dobu 3 měsíců.

U více oslabených sliznic močových cest a u častějších recidiv infekce močových cest je možné ji užívat ještě déle.

"Chce to určitě trpělivost, každou imunoterapii je třeba přizpůsobit přímo konkrétní pacientce. K dlouhodobému úspěchu v tomto případě jistě nepovede jedna či dvě krabičky. Takto léčené pacientky mohou normálně sportovat a sexuálně žít," uzavírá MUDr. Bartoníčková.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Další z rubriky

Výpomoc na mateřské: v roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Výpomoc na mateřské: V roce 2018 to není chůva, ale půjčka

Chůva, slečna na hlídaní, au pair - to už dávno nejsou synonyma pomoci mamince s péčí o dítě. Stále častěji jsou to...

Velký den v životě každé ženy

Velký den v životě každé ženy

Možná manželství už nemá tu váhu jako kdysi, svatební den však stále zůstává výjimečnou událostí, která spojí dva...

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Získejte za letní ceny formování postavy, konec holení a jiná ošetření

Po těchto letních ošetřeních budete vypadat, jako by luxusní dovolená trvala několik let! S korektivními dermatoložkami...

Najdete na iDNES.cz