Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Voda, základ života. Vysoušení, základ zdraví

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Nicméně, nic se nemá přehánět. Stavaře a majitele domů či bytů dokáže voda občas zle potrápit. Problémů souvisejících s vysokou vzdušnou či materiálovou vlhkostí v objektech poslední dobou přibývá. Na pořadu dne je vysoušení.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Voda – základ života. Vysoušení – základ zdraví | foto: I & CS spol. s r.o.

Novostavby je nutno zbavovat vlhkosti co nejdříve. Investor obvykle tlačí na dodržení termínů a před dokonalým vysušením potěrů není možné přistoupit k pokládání krytin či obkladů.

U starších domů pak do hry vstupuje nedokonalá hydroizolace. Ke skokovému nárůstu vlhkosti ve starších objektech v posledních letech nezřídka dochází po provedeném zateplení zdí a výměně oken.

Připočítejte si občasné havárie odpadu, střešní krytiny, okapových svodů, vodovodního řádu a čím dál častější povodně.

Voda 1

Vysoušení metodou "topit a větrat" je výrazně úspěšné pouze za mrazivých dnů - z místnosti odvětráte teplý, vlhký vzduch a zároveň do ní nasajete vzduch studený. Ledový vzduch, o minimální absolutní vlhkosti vzduchu, je schopen se po ohřátí nasytit velkým množstvím vody, kterou následně znovu vyženete oknem ven.

Za jiných povětrnostních podmínek je ovšem využití této metody vysoušení drahé a z hlediska účinnosti i problematické.

Vyzkoušejte k vysoušení výkonný odvlhčovač

Využitím výkonného kondenzačního odvlhčovače je možné problémy spojené s vysokou vlhkostí velmi účinně řešit.

Ve stavebnictví je výhodné využívat odvlhčovače průmyslové, konstruované na dlouhodobé zatížení při vysokém výkonu. Naproti tomu v kancelářích, bytech a rodinných domech je vhodné se přiklonit spíše k bytovým odvlhčovačům.

Vysoušení bytovým odvlhčovačem je lehké, jednoduše ovladatelné, snadno manipulovatelné a v neposlední řadě - jsou elegantnější.

Voda 2

Nominální výkon odvlhčovačů je obvykle dán při 30°C a 85 % RV. Se snižující se teplotou a vlhkostí snižuje se i  výkon přístroje. Při teplotách pod 10°C je již účinnost kondenzačních odvlhčovačů minimální.

Všechny odvlhčovače se automaticky vypnou při naplnění sběrné nádobky. Přestože je většina odvlhčovačů automaticky ovládána hygrostatem, je velmi žádoucí, spojit proces vysoušení s monitoringem změn relativní vlhkosti vzduchu ve sledovaném objektu.

K tomuto účelu slouží univerzální vlhkoměry. I poměrně levné digitální teplo/vlhkoměry jsou při vyhovující přesnosti vybaveny funkcí záznamu maximálních a minimálních hodnot obou sledovaných veličin. Cenově dostupné jsou i dataloggery, tedy přístroje, zaznamenávající celý průběh změn vlhkosti v místnosti.

Voda 3

Vysoušení bytu, domu je dobré pro zdraví

Jestliže zvlhčovače vzduchu dokážeme v běžných podmínkách poměrně úspěšně nahradit různými druhy odpařovačů nebo třeba i akváriem, je funkce odvlhčovačů v mnoha případech nezastupitelná.

Trvale udržovaná vysoká vlhkost v bytu umožňuje růst plísní a dřevokazných hub, které z hlediska současných zdravotních standardů činí byt prakticky neobyvatelným. Vysoušení má opravdu smysl.

Autor:

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Další z rubriky

První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen.
První globální ročník soutěže „P&G CEO Challenge“ je otevřen

Zájemci se mohou začít registrovat do prvního globálního ročníku prestižní soutěže společnosti Procter & Gamble – P&G CEO CHALLENGE. Soutěž CEO CHALLENGE...  celý článek

Vinotéky již nabízí vína ve vyšší kvalitě.
Vinotéky již nabízejí vína ve vyšší kvalitě

Volání po vyšší kvalitě v prodeji sudových vín přináší své ovoce. Víno ve vinotékách nahrazují kvalitní jednorázové obaly VINOBOX.   celý článek

STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace.
STEMA-TECH-řešení požadavků v oblasti průmyslové automatizace

Jak bychom mohli definovat automatizaci? Automatizace je důkazem rychlého pokroku techniky a označuje použití řídicích systémů k řízení průmyslových zařízení a...  celý článek

Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?
Rodičovská v životopisu: Patří tam, nebo ne?

Sehnat práci s dítětem se dá, jen se na to musí správně.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.