Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vlhkost je nevítaný host. Lze se jí však zbavit pomocí hydroizolace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak se zbavit nežádoucích vlhkostních map a plísní na našich zdech? Řešením je obnova svislé i vodorovné hydroizolace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dryzone - vrtání | foto: AQUA SANING spol. s.r.o. Opava

Přirozená lidská vlastnost je stále něco zdokonalovat a vylepšovat. Naše obydlí je obrovským polem pro seberealizaci. Současný trend je objekty rekonstruovat. Ne vždy však výsledek splnil naše očekávání. Po nákladných opravách se nám do domu nastěhoval nevítaný a do této doby neznámý host - vlhkostní mapy a plísně. Jak si s tímto problémem poradit?

Není to snadné. Účinnému řešení musí předcházet určení příčin a  vyhledání jednotlivých zdrojů vlhkosti. Těch je celá řada a jen odborník, vybavený přístroji, dokáže odhalit souvislosti zavlhání a transportních cest, kudy voda vniká do konstrukce.

Pokud je možné tento problém řešit  jako součást celkové rekonstrukce, je vše v naprostém pořádku. Lze zdivo podřezat a obnovit svislé i vodorovné hydroizolace a zajistit jejich celistvost, tudíž funkčnost na velmi dlouhou dobu.

Plnění vrtů

Plnění vrtů

Zapomněli jste na hydroizolace? Nic není ztraceno

V případě, že se toto opomenulo, je mnohem složitější obnova. Stále je však  řada metod,  jak hydroizolace dodatečně obnovit. Jednou z možností jak provést náhradu hydroizolace, je systém, který využívá výjimečných vlastností silikonové chemie. Kořeny této metody pochází z poválečné  Anglie, která byla kolébkou těchto patentovaných postupů.

Současná metoda s názvem DRYZONE patří k poslednímu vývojovému stupni s vysokými užitnými vlastnostmi. Je velice šetrná a tím proveditelná i ze strany interiéru v již zrekonstruovaných budovách. Řada objektů má totiž na vnějším plášti zateplovací systém a není možné do něj zasahovat.

Šetrnost této metody spočívá v tom, že vrty mají malý průměr, pouze 12 mm, jejich osová vzdálenost je 120 mm. Vrty se umisťují v cihelném zdivu do první vodorovné ložné spáry nad podlahou. Při vrtání vzniká malé množství odvrtaného materiálu, který je vlhký a nepráší se.

V případě vyšších požadavků na čistotu práce se dá prach odsávat průmyslovým vysavačem. Interiér bytu je minimálně zatěžován a práce se dá provádět bez přerušení užívání bytu. Pouze se zajistí dostatečný přístup k sanovanému zdivu.

Obrovskou výhodou u hydroizolace prováděné pomocí přípravku DRYZONE je jeho vysoká viskozita, která je na úrovni krému. Ten se při aplikaci do zdiva vytlačí speciální pistolí. Nehrozí žádný únik ani potřísnění podlah. Výrobek je zdravotně nezávadný a nezapáchá. Krém vtlačený do vrtu se v průběhu tří týdnů postupně rozpouští do okolního stavebního materiálu.

Zateplená konstrukce s dodatečnou hydroizolací Dryzone

Zateplená konstrukce s dodatečnou hydroizolací Dryzone

Hydrofóbní souvislá vrstva zdiva zaručuje nepropustnost pro vzlínající vlhkost a slouží tedy jako nová funkční hydroizolace. Další mimořádnou vlastností, je jeho vysoká účinnost a hlavně dlouhá životnost. Ta je odhadována na 40 až 50 let.

Po uplynutí této doby je možné opětovné naplnění těchto vrtů a zajištění nového funkčního cyklu. Aplikační firmě tato metoda přináší ještě celou řadu dalších výjimečných možností aplikace. Tím, že injektážní hmota není tekutá, ale pastovité konzistence, lze ji aplikovat nejen do vodorovných vrtů, ale i do vzestupných, které jsou nutné pro zvládnutí složitých detailů nepřístupných míst. Z uvedeného vyplývá, že se jedná o široce použitelnou, šetrnou, jednoduchou, rychlou a spolehlivou technologii. 

Firma AQUA SANING spol. s r.o. Opava, má mimo jiné technologie i řadu vlastních know-how v přípravcích používaných v oboru chemických injektáží. Již dvacet let se úspěšně vyrábí a používá přípravek SANIPOL a SANINFUSIL. Injektážní roztok SANIPOL je vhodný i pro svépomocnou realizaci a řada chalupářů a majitelů rodinných domů je s úspěchem aplikovala ke své spokojenosti při svých rekonstrukcích.

DRYZONE je vysoce efektivní metoda hydroizolace

Před více jak dvěma lety byla u naší společnosti zavedena do výrobního programu shora popisovaná metoda DRYZONE, která doplnila  a rozšířila aplikační možnosti chemických injektáží.

O metodě DRYZONE můžeme bez obav prohlásit, že se jedná o spolehlivou, vysoce efektivní metodu hydroizolace, se kterou není problém řešit i ty nejnáročnější úkoly.

Autor: Ing. Jan Čmelík, AQUA SANING, spol. s r.o., Opava, www.aquasaning.cz

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Plánování směn a nepřítomností zaměstnanců nikdy nebylo snadnější

Máte při plánování směn zaměstnanců problémy s hlídáním jejich počtu směn a dodržováním legislativy? Neztrácejte se v...

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

Najdete na iDNES.cz