Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vlhkost je nevítaný host. Lze se jí však zbavit pomocí hydroizolace

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak se zbavit nežádoucích vlhkostních map a plísní na našich zdech? Řešením je obnova svislé i vodorovné hydroizolace.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dryzone - vrtání | foto: AQUA SANING spol. s.r.o. Opava

Přirozená lidská vlastnost je stále něco zdokonalovat a vylepšovat. Naše obydlí je obrovským polem pro seberealizaci. Současný trend je objekty rekonstruovat. Ne vždy však výsledek splnil naše očekávání. Po nákladných opravách se nám do domu nastěhoval nevítaný a do této doby neznámý host - vlhkostní mapy a plísně. Jak si s tímto problémem poradit?

Není to snadné. Účinnému řešení musí předcházet určení příčin a  vyhledání jednotlivých zdrojů vlhkosti. Těch je celá řada a jen odborník, vybavený přístroji, dokáže odhalit souvislosti zavlhání a transportních cest, kudy voda vniká do konstrukce.

Pokud je možné tento problém řešit  jako součást celkové rekonstrukce, je vše v naprostém pořádku. Lze zdivo podřezat a obnovit svislé i vodorovné hydroizolace a zajistit jejich celistvost, tudíž funkčnost na velmi dlouhou dobu.

Plnění vrtů

Plnění vrtů

Zapomněli jste na hydroizolace? Nic není ztraceno

V případě, že se toto opomenulo, je mnohem složitější obnova. Stále je však  řada metod,  jak hydroizolace dodatečně obnovit. Jednou z možností jak provést náhradu hydroizolace, je systém, který využívá výjimečných vlastností silikonové chemie. Kořeny této metody pochází z poválečné  Anglie, která byla kolébkou těchto patentovaných postupů.

Současná metoda s názvem DRYZONE patří k poslednímu vývojovému stupni s vysokými užitnými vlastnostmi. Je velice šetrná a tím proveditelná i ze strany interiéru v již zrekonstruovaných budovách. Řada objektů má totiž na vnějším plášti zateplovací systém a není možné do něj zasahovat.

Šetrnost této metody spočívá v tom, že vrty mají malý průměr, pouze 12 mm, jejich osová vzdálenost je 120 mm. Vrty se umisťují v cihelném zdivu do první vodorovné ložné spáry nad podlahou. Při vrtání vzniká malé množství odvrtaného materiálu, který je vlhký a nepráší se.

V případě vyšších požadavků na čistotu práce se dá prach odsávat průmyslovým vysavačem. Interiér bytu je minimálně zatěžován a práce se dá provádět bez přerušení užívání bytu. Pouze se zajistí dostatečný přístup k sanovanému zdivu.

Obrovskou výhodou u hydroizolace prováděné pomocí přípravku DRYZONE je jeho vysoká viskozita, která je na úrovni krému. Ten se při aplikaci do zdiva vytlačí speciální pistolí. Nehrozí žádný únik ani potřísnění podlah. Výrobek je zdravotně nezávadný a nezapáchá. Krém vtlačený do vrtu se v průběhu tří týdnů postupně rozpouští do okolního stavebního materiálu.

Zateplená konstrukce s dodatečnou hydroizolací Dryzone

Zateplená konstrukce s dodatečnou hydroizolací Dryzone

Hydrofóbní souvislá vrstva zdiva zaručuje nepropustnost pro vzlínající vlhkost a slouží tedy jako nová funkční hydroizolace. Další mimořádnou vlastností, je jeho vysoká účinnost a hlavně dlouhá životnost. Ta je odhadována na 40 až 50 let.

Po uplynutí této doby je možné opětovné naplnění těchto vrtů a zajištění nového funkčního cyklu. Aplikační firmě tato metoda přináší ještě celou řadu dalších výjimečných možností aplikace. Tím, že injektážní hmota není tekutá, ale pastovité konzistence, lze ji aplikovat nejen do vodorovných vrtů, ale i do vzestupných, které jsou nutné pro zvládnutí složitých detailů nepřístupných míst. Z uvedeného vyplývá, že se jedná o široce použitelnou, šetrnou, jednoduchou, rychlou a spolehlivou technologii. 

Firma AQUA SANING spol. s r.o. Opava, má mimo jiné technologie i řadu vlastních know-how v přípravcích používaných v oboru chemických injektáží. Již dvacet let se úspěšně vyrábí a používá přípravek SANIPOL a SANINFUSIL. Injektážní roztok SANIPOL je vhodný i pro svépomocnou realizaci a řada chalupářů a majitelů rodinných domů je s úspěchem aplikovala ke své spokojenosti při svých rekonstrukcích.

DRYZONE je vysoce efektivní metoda hydroizolace

Před více jak dvěma lety byla u naší společnosti zavedena do výrobního programu shora popisovaná metoda DRYZONE, která doplnila  a rozšířila aplikační možnosti chemických injektáží.

O metodě DRYZONE můžeme bez obav prohlásit, že se jedná o spolehlivou, vysoce efektivní metodu hydroizolace, se kterou není problém řešit i ty nejnáročnější úkoly.

Autor: Ing. Jan Čmelík, AQUA SANING, spol. s r.o., Opava, www.aquasaning.cz

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Znáte nerezová šroubení Push-In a Push-On od Schwer Fittings?

Představujeme vám kvalitní nerezová šroubení Push-In a Push-On od společnosti Schwer Fittings.

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Výrobci tvoří až polovinu vystavovatelů STYL a KABO

Džíny s “chytrou” kapsou na mobil, která ochrání spermie před teplem a elektromagnetickým zářením, znovuzrozené...

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Tři důvody pro založení s.r.o. přes zprostředkovatele

Chtěli byste podnikat v rámci společnosti s ručením omezeným? Důvodů by se nejspíše našlo hned několik. Patřilo by mezi...

Najdete na iDNES.cz