Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, jak výhodně financovat bydlení? S pomocí stavebního spoření

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vlastní střecha nad hlavou je nejen přístavem bezpečí pro rodinu, ale také významným prostředkem zabezpečení na stáří. Majitel nemovitosti je na tom vždy lépe než ten, kdo platí nájem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Víte, jak výhodně financovat bydlení? S pomocí stavebního spoření | foto: Českomoravská stavební spořitelna

Cestou k vlastnímu bydlení je stavební spoření. Je stále užitečným produktem v oblasti spoření a úvěrů, jehož hlavními devizami jsou výnosnost, bezpečnost a jistota. V současnosti není na trhu produkt, který by se svou výnosností při srovnatelné míře jistoty stavebnímu spoření vyrovnal.

Roční efektivní úroková míra u nových smluv o stavebním spoření může být se státní podporou a pevným úročením vkladů vyšší než 5 % p.a.

Úspory jsou maximálně bezpečné

Logo stříška

Peněžní vklady stavebních spořitelen jsou regulovány státem. Stavební spořitelny investují do pevně úročených cenných papírů a nepřistupují na žádná měnová rizika.

Pro klienty Českomoravské stavební spořitelny je podstatné, že základem bezpečnosti jejich úspor je pevné finanční zázemí největší a nejvyhledávanější stavební spořitelny v ČR. Samozřejmostí je i stoprocentní pojištění vkladů až do částky odpovídající 100 tisícům eur.

spoření na bydlení

Úrokové sazby jsou pevné a neměnné

Uzavřením smlouvy o stavebním spoření získá klient důležitou jistotu: smluvně garantované úrokové sazby. Jak úrok z vkladů, tak úrok z úvěru ze stavebního spoření i meziúvěru jsou definovány ve všeobecných obchodních podmínkách, jež jsou součástí smlouvy.

To umožňuje optimální rodinné finanční plánování. Na úvěr ze stavebního spoření si přitom každý účastník stavebního spoření postupně vytváří nárok svými vklady.

Stavební spoření je zárukou bezpečných úspor

Plánujete-li koupi či úpravy bydlení, jde vždy o velkou investici a s finančními prostředky je nutno nakládat zodpovědně. To platí i pro výběr instituce, které své peníze svěříte. Českomoravská stavební spořitelna je výkonná a stabilní společnost, u níž mají klienti úspory bezpečně uloženy.

Každý klient ČMSS má svého osobního finančního poradce. Klientský servis je přitom maximálně dostupný, zabezpečuje jej obchodní síť 2 900 poradců. Ti pomohou s financováním bytových potřeb, zhodnocováním úspor, zajištěním na stáří i základními bankovními produkty.

kalkulačka - spoření

Reprezentativní příklad průměrného meziúvěru a úvěru v tarifu Atraktiv Rychlá

Při výši průměrného meziúvěru 350 000 Kč a úrokové sazbě 4,4 % p.a. budete splácet měsíční splátku úroků 1283 Kč po dobu do přidělení cílové částky ze stavebního spoření, která průměrně trvá 12 měsíců. Za zpracování meziúvěru zaplatíte úhradu ve výši 1750 Kč Kč.

Roční procentní sazba nákladů u průměrného meziúvěru činí 6,88 %. Přidělení cílové částky je možné už po dvou letech od uzavření smlouvy o stavebním spoření, pokud uspoříte alespoň 38 % z cílové částky a dosáhnete hodnotícího čísla 64. Po tomto přidělení bude meziúvěr splacen uspořenou částkou, případně státní podporou a úvěrem ze stavebního spoření, který je poskytován v průměrné výši 213 307 Kč.

Tento úvěr bude úročen úrokovou sazbou 3,7 % p.a. a budete splácet měsíční splátku 2800 Kč po dobu 7 let a 5 měsíců. Roční procentní sazba úvěru činí 3,64 %. Celkem zaplatíte za takový průměrný meziúvěr a úvěr částku 394 169 Kč a celková RPSN za průměrný meziúvěr i úvěr činí 4,36 %. Za vedení meziúvěrového účtu a následně úvěrového účtu budete platit 310 Kč ročně.

Autor:

Nejčtenější

Rosnička ozdraví každý domov. Včetně jeskyně

Hyla ozdraví váš domov, ušetří čas strávený uklízením i peníze.

Hyla je latinsky rosnička. Žije v čistém prostředí a umí ho i vytvořit. Na začátku naší Hyly byl příběh milujícího...

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

I vy jste je milovali: kultovní nafukovací zvířátka z Fatry

Ačkoli mnozí rodiče jsou po příchodu do promáčené koupelny mírně rozpačití, nelze dětem tyto vodní bitvy odepřít. Když...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Další z rubriky

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati patří k nejlepším světovým školám 3. tisíciletí

Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně (UTB) patří k nejlepším světovým univerzitám, které vznikly ve 3. tisíciletí.

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Moderní firmy umožňují práci odkudkoliv

Přibývá firem, které nemají žádné své sídlo. Nenutí své zaměstnance chodit každý den do kanceláře a sedět tam osm hodin...

Najdete na iDNES.cz