Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, jak výhodně financovat bydlení? S pomocí stavebního spoření

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Vlastní střecha nad hlavou je nejen přístavem bezpečí pro rodinu, ale také významným prostředkem zabezpečení na stáří. Majitel nemovitosti je na tom vždy lépe než ten, kdo platí nájem.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Víte, jak výhodně financovat bydlení? S pomocí stavebního spoření | foto: Českomoravská stavební spořitelna

Cestou k vlastnímu bydlení je stavební spoření. Je stále užitečným produktem v oblasti spoření a úvěrů, jehož hlavními devizami jsou výnosnost, bezpečnost a jistota. V současnosti není na trhu produkt, který by se svou výnosností při srovnatelné míře jistoty stavebnímu spoření vyrovnal.

Roční efektivní úroková míra u nových smluv o stavebním spoření může být se státní podporou a pevným úročením vkladů vyšší než 5 % p.a.

Úspory jsou maximálně bezpečné

Logo stříška

Peněžní vklady stavebních spořitelen jsou regulovány státem. Stavební spořitelny investují do pevně úročených cenných papírů a nepřistupují na žádná měnová rizika.

Pro klienty Českomoravské stavební spořitelny je podstatné, že základem bezpečnosti jejich úspor je pevné finanční zázemí největší a nejvyhledávanější stavební spořitelny v ČR. Samozřejmostí je i stoprocentní pojištění vkladů až do částky odpovídající 100 tisícům eur.

spoření na bydlení

Úrokové sazby jsou pevné a neměnné

Uzavřením smlouvy o stavebním spoření získá klient důležitou jistotu: smluvně garantované úrokové sazby. Jak úrok z vkladů, tak úrok z úvěru ze stavebního spoření i meziúvěru jsou definovány ve všeobecných obchodních podmínkách, jež jsou součástí smlouvy.

To umožňuje optimální rodinné finanční plánování. Na úvěr ze stavebního spoření si přitom každý účastník stavebního spoření postupně vytváří nárok svými vklady.

Stavební spoření je zárukou bezpečných úspor

Plánujete-li koupi či úpravy bydlení, jde vždy o velkou investici a s finančními prostředky je nutno nakládat zodpovědně. To platí i pro výběr instituce, které své peníze svěříte. Českomoravská stavební spořitelna je výkonná a stabilní společnost, u níž mají klienti úspory bezpečně uloženy.

Každý klient ČMSS má svého osobního finančního poradce. Klientský servis je přitom maximálně dostupný, zabezpečuje jej obchodní síť 2 900 poradců. Ti pomohou s financováním bytových potřeb, zhodnocováním úspor, zajištěním na stáří i základními bankovními produkty.

kalkulačka - spoření

Reprezentativní příklad průměrného meziúvěru a úvěru v tarifu Atraktiv Rychlá

Při výši průměrného meziúvěru 350 000 Kč a úrokové sazbě 4,4 % p.a. budete splácet měsíční splátku úroků 1283 Kč po dobu do přidělení cílové částky ze stavebního spoření, která průměrně trvá 12 měsíců. Za zpracování meziúvěru zaplatíte úhradu ve výši 1750 Kč Kč.

Roční procentní sazba nákladů u průměrného meziúvěru činí 6,88 %. Přidělení cílové částky je možné už po dvou letech od uzavření smlouvy o stavebním spoření, pokud uspoříte alespoň 38 % z cílové částky a dosáhnete hodnotícího čísla 64. Po tomto přidělení bude meziúvěr splacen uspořenou částkou, případně státní podporou a úvěrem ze stavebního spoření, který je poskytován v průměrné výši 213 307 Kč.

Tento úvěr bude úročen úrokovou sazbou 3,7 % p.a. a budete splácet měsíční splátku 2800 Kč po dobu 7 let a 5 měsíců. Roční procentní sazba úvěru činí 3,64 %. Celkem zaplatíte za takový průměrný meziúvěr a úvěr částku 394 169 Kč a celková RPSN za průměrný meziúvěr i úvěr činí 4,36 %. Za vedení meziúvěrového účtu a následně úvěrového účtu budete platit 310 Kč ročně.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Svěřte své zboží do našich rukou

Svěřte své zboží do našich rukou

Česká rodinná společnost Lorenc Logistic, s.r.o. se sídlem v Klatovech během svého pětadvacetiletého působení na trhu...

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se ubránit?

Dluhová smyčka se může utáhnout i nad vámi. Jak se škrcení ubránit?

Odborné průzkumy, které jsou prováděny pravidelně a napříč celým sociologickým spektrem v České republice, bohužel...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz