Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, jak správně vybrat školní batoh či aktovku?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Školní batohy nebo aktovky by se měly malým školákům nejen líbit a pár roků vydržet, ale měly by splňovat některé parametry, stejně jako další školní potřeby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DĚTSKÝ ESHOP - vše do školy | foto: DĚTSKÝ ESHOP - vše do školy

Odkud začít? Nejprve je dobré si uvědomit, jaký typ školní tašky chceme a kolik jsme do ní ochotni investovat. Co se týká typů, rozlišujeme školní tašky na batohy a aktovky.

Při plánování investic je potřeba vzít v úvahu, že kromě školní aktovky nebo batohu bude dítě většinou potřebovat penál, vak na tělocvik a na papuče (případně na obojí), desky na sešity A4, případně i A5, desky na abecedu a číslice a kufřík na výtvarné potřeby.

Tyto požadavky jsou samozřejmě škola od školy odlišné. Pokud zatím nemáte nic z výše uvedeného bývá cenově výhodné zakoupit set, který je i designově jednotný.

U nás jsou v módě školní batohy, v zahraničí jsou to školní aktovky

DĚTSKÝ E-SHOP - vše do školy - děti

Zda zvolit aktovku či batoh je individuální otázkou, u které hraje roli móda a vkus rodičů. U obou typů školní tašky jsou podstatná pevná anatomicky tvarovaná záda, pokud možno s odvětrávacími kanálky proti pocení, váha max. do 1,3 kg, reflexní prvky ze všech stran, stabilní pevné a voduvzdorné dno, polstrované popruhy, praktické vnitřní uspořádání, dostatečný objem a víko, které se jednoduše zavírá. Na některé z těchto požadavků je nutné brát obzvlášť zřetel vzhledem k postavě a povaze dítěte.

Pro menší drobné děti je lépe zakoupit tašku s váhou do 1 kg. Nejlehčí školní aktovky mají již okolo 750 gr. Také výška školní aktovky či batohu pro menší dítě by měla být do 40 cm. Dětem roztržitým zjednodušte hledání pomůcek jednou přehlednou komorou, kterou mají školní aktovky.

Je třeba si také uvědomit, že malí školáci školní aktovky či batohy stále někam přenáší a pokládají, je proto vhodné, aby dno bylo vyztužené a taška stála i méně naplněná. U nás jsou v módě spíše školní batohy, v Německu nebo Rakousku pro prvňáčky volí školní aktovky díky přehlednosti a vyšší stabilitě.

Výrobců je celá řada, z českých je známá značka Topgal, Emipo nebo Bagmaster. Ze zahraničních například Hama a Herlitz. Za všemi stojí spousta spokojených zákazníků. Oblíbené jsou také školní tašky s licenčními motivy jako Hello Kitty, Cars, Spiderman nebo Hannah Montana. Velký výběr školních batohů, aktovek i potřeb a nízké ceny nabízí Dětský eshop.

Školní aktovky musí děti nosit na zádech řádně nasazené

Aby veškeré požadavky, které na vaši školní aktovku nebo batoh budete mít měly ten správný efekt, je nutné je nosit na zádech řádně nasazené. Pásy by měly být nastaveny tak, aby se horní rohy tašky nacházely ve výši ramen. Příliš dlouhé pásy způsobují skoliózu, příliš utažené pásy způsobují hrbení se v hrudní části páteře.

Nošení na jednom rameni nebo v ruce způsobuje vadné držení těla. Platí samozřejmě zásada dávat dítěti pouze to, co je opravdu nutné. Při vkládání by měly být nejtěžší knihy v takové přihrádce, aby byly co nejblíže k zádům. Tak bude váha školní aktovky či batohu přenášena na tělo a zádům se odlehčí.

Kompletní nabídku školních potřeb naleznete na www.detskyeshop.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Péče o bazén ve velkém horku. Pouze chemie nestačí

Péče o bazén ve velkém horku: Pouze chemie nestačí

Teploty venku v podstatě každým dnem atakují třicítku, a tak se frekvence koupání ve vlastním bazénu rapidně zvýšila....

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Přicházejí dny dopravy zdarma. Víme, kdy to vypukne

Nakupujte výhodně bez poštovného. Online porovnávač Herueka se rozhodl podpořit online nákupy i během aktuální sezóny a...

Další z rubriky

Průlom v pohledu na alternativní medicínu

Předání petice na podporu biotroniky do a Senátu Parlamentu České republiky.

Informace o předání petice na podporu biotroniky do Poslanecké sněmovny a Senátu Parlamentu ČR s počtem petentů přes 40...

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Cvičení na bolest zad vyžaduje pravidelnost

Také se celý den hrbíte u počítače nebo v autě a večer se po ulehnutí do postele ozvou vaše záda? Máte málo pohybu a...

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Nový letní fenomén, lehký drink s těžkým jménem, Cointreau Fizz

Minimalismus je trendy, stává se z něj nový životní styl a kromě módy a designu se promítá i do gastronomie. Užijte si...

Najdete na iDNES.cz