Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, jak správně vybrat školní batoh či aktovku?

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Školní batohy nebo aktovky by se měly malým školákům nejen líbit a pár roků vydržet, ale měly by splňovat některé parametry, stejně jako další školní potřeby.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

DĚTSKÝ ESHOP - vše do školy | foto: DĚTSKÝ ESHOP - vše do školy

Odkud začít? Nejprve je dobré si uvědomit, jaký typ školní tašky chceme a kolik jsme do ní ochotni investovat. Co se týká typů, rozlišujeme školní tašky na batohy a aktovky.

Při plánování investic je potřeba vzít v úvahu, že kromě školní aktovky nebo batohu bude dítě většinou potřebovat penál, vak na tělocvik a na papuče (případně na obojí), desky na sešity A4, případně i A5, desky na abecedu a číslice a kufřík na výtvarné potřeby.

Tyto požadavky jsou samozřejmě škola od školy odlišné. Pokud zatím nemáte nic z výše uvedeného bývá cenově výhodné zakoupit set, který je i designově jednotný.

U nás jsou v módě školní batohy, v zahraničí jsou to školní aktovky

DĚTSKÝ E-SHOP - vše do školy - děti

Zda zvolit aktovku či batoh je individuální otázkou, u které hraje roli móda a vkus rodičů. U obou typů školní tašky jsou podstatná pevná anatomicky tvarovaná záda, pokud možno s odvětrávacími kanálky proti pocení, váha max. do 1,3 kg, reflexní prvky ze všech stran, stabilní pevné a voduvzdorné dno, polstrované popruhy, praktické vnitřní uspořádání, dostatečný objem a víko, které se jednoduše zavírá. Na některé z těchto požadavků je nutné brát obzvlášť zřetel vzhledem k postavě a povaze dítěte.

Pro menší drobné děti je lépe zakoupit tašku s váhou do 1 kg. Nejlehčí školní aktovky mají již okolo 750 gr. Také výška školní aktovky či batohu pro menší dítě by měla být do 40 cm. Dětem roztržitým zjednodušte hledání pomůcek jednou přehlednou komorou, kterou mají školní aktovky.

Je třeba si také uvědomit, že malí školáci školní aktovky či batohy stále někam přenáší a pokládají, je proto vhodné, aby dno bylo vyztužené a taška stála i méně naplněná. U nás jsou v módě spíše školní batohy, v Německu nebo Rakousku pro prvňáčky volí školní aktovky díky přehlednosti a vyšší stabilitě.

Výrobců je celá řada, z českých je známá značka Topgal, Emipo nebo Bagmaster. Ze zahraničních například Hama a Herlitz. Za všemi stojí spousta spokojených zákazníků. Oblíbené jsou také školní tašky s licenčními motivy jako Hello Kitty, Cars, Spiderman nebo Hannah Montana. Velký výběr školních batohů, aktovek i potřeb a nízké ceny nabízí Dětský eshop.

Školní aktovky musí děti nosit na zádech řádně nasazené

Aby veškeré požadavky, které na vaši školní aktovku nebo batoh budete mít měly ten správný efekt, je nutné je nosit na zádech řádně nasazené. Pásy by měly být nastaveny tak, aby se horní rohy tašky nacházely ve výši ramen. Příliš dlouhé pásy způsobují skoliózu, příliš utažené pásy způsobují hrbení se v hrudní části páteře.

Nošení na jednom rameni nebo v ruce způsobuje vadné držení těla. Platí samozřejmě zásada dávat dítěti pouze to, co je opravdu nutné. Při vkládání by měly být nejtěžší knihy v takové přihrádce, aby byly co nejblíže k zádům. Tak bude váha školní aktovky či batohu přenášena na tělo a zádům se odlehčí.

Kompletní nabídku školních potřeb naleznete na www.detskyeshop.cz.

Autor:

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Jak topit klimatizací? Ušetříte peníze i životní prostředí

Právě teď je nejlepší doba pro pořízení klimatizace. Zní vám to nesmyslně? Zima je ale často obdobím slev a ppředevším...

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne)výhody?

Jaké typy strojků existují v hodinkách a jaké mají (ne) výhody?

Stejně, jako by se auto bez pomoci jen těžko hýbalo, kdyby nemělo motor, tak i hodinky potřebují k tomu, aby mohly...

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

V péči o park Stromovka budou pomáhat dva nové elektromobily

Největší pražský krajinářský park Stromovka v letošním roce slaví své 750. výročí založení. Při této příležitosti...

Najdete na iDNES.cz