Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, jak se ubránit lovcům nehod?

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Tzv. lovcům nehod padnou každoročně za oběť tisíce řidičů, protože nevědí, jak si zavolat rychlou a spolehlivou pomoc od své pojišťovny. Přitom již přes rok mají k dispozici Linku pomoci řidičům 1224, která je před praktikami lovců nehod spolehlivě ochrání.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Linka 1224 | foto: iDNES.cz

Parazitují na stresu řidičů

Za lovce nehod nebo crash huntery jsou označované firmy i jednotlivci, kteří se bez přivolání objeví u havarovaných či porouchaných vozidel a vnucují zde vystresovaným řidičům své služby. Využívají stresové situace, a ještě než se řidiči stačí vzpamatovat z prvního šoku, už začnou připravovat odtah nepojízdného auta, nabízejí náhradní vozidlo a opravu auta ve spřáteleném autoservisu.

Protože nepodléhají žádné kontrole, poskytují často zbytečné, leckdy i nekvalitní a hlavně předražené služby, které v konečném důsledku musí řidič zaplatit ze svého. Přitom to je zbytečné, protože rychlé a spolehlivé asistenční služby už má dnes prakticky každý motorista předplacené v rámci pojištění svého vozidla.

Linka 1224

Linka 1224

Pomoc je v ceně povinného ručení

Každý řidič, který má sjednané povinné ručení, případně havarijní pojištění, má od pojišťovny nárok na asistenční služby pro případ nehody nebo poruchy auta. Jejich rozsah najde ve své pojistné smlouvě. Sjednané asistenční služby poskytuje smluvní asistenční společnost pojišťovny, u které je auto pojištěné. Telefonní číslo smluvní asistenční společnosti si nemusí pamatovat ani se ve stresu zdržovat jeho zjišťováním.

Pojišťovny a Česká kancelář pojistitelů provozují jednotnou Linku pomoci řidičům 1224, kde si motorista přivolá pomoc od své pojišťovny, ať již je pojištěný kdekoliv. Linka 1224 pokrývá celé území České republiky, funguje 12 měsíců v roce 24 hodin denně, proto se její telefonní číslo 1224 velmi snadno pamatuje.

Pomáhá řidičům zvládnout krizové situace a ubránit se lovcům nehod. Ačkoliv je číslo 1224 na Linku pomoci řidičům snadno zapamatovatelné, doporučujeme vám si jej uložit pro případ nehody či poruchy také do mobilního telefonu.

10 rad, jak se ubránit lovcům nehod

1. Pokud potřebujete odtah nebo jinou pomoc s nepojízdným vozidlem, co nejdříve zavolejte Linku pomoci řidičům 1224.

2. Linku 1224 volejte, i pokud nevíte, kde je vozidlo pojištěné či na jaké asistenční služby máte nárok od své pojišťovny. Operátoři linky 1224 vás přepojí na asistenční společnosti pojišťovny a tam už vám pomohou.

3. Odmítněte vždy rázně asistenční službu (lovce nehod), kterou jste si sami nezavolali.

4. Důrazně oznamte lovci nehod, že si odtah a opravu nepojízdného vozidla zajistíte sami s pomocí pojišťovny, a jeho služby proto nevyužijete.

5. I pokud vám již lovec nehod začal nějaké služby poskytovat, např. začal nehodu označovat a tvrdí, že již přivolal odtah auta, služby odmítněte a rozhodně mu nic nepodepisujte.

6. Pozor na různé triky lovců nehod, do poslední chvíle se vás budou snažit zmanipulovat k využití jejich spřáteleného servisu. O tom, kde se bude vozidlo opravovat, si však rozhodujete vy sami. Pokud nemáte servis, kde auto pravidelně servisujete, doporučujeme využít prověřené smluvní autoservisy, které vám doporučí vaše pojišťovna.

7. Lovci nehod se s oblibou uvádějí, že je poslala pojišťovna nebo s ní mají smlouvu. Samozřejmě to není pravda. Pokud zavoláte na linku 1224, dozvíte se zde od smluvní asistenční společnosti pojišťovny, kdy a kdo vám přijede pomoci, všechny ostatní odtahové společnosti můžete bez obav odmítnout.

8. Pokud jste již lovci nehod naletěli, informujte o této skutečnosti pojišťovnu a domluvte se na dalším postupu. Předejdete tak zbytečným doplatkům za čerpání služeb, které pojišťovna nemůže proplatit.

9. Řada motoristů se setkává s nekvalitní opravou v servisech doporučených lovcem nehod. Existují i případy, kdy autoservis vyfakturoval výměnu dílů, místo toho provedl pouze opravu a díl nevyměnil. Věnujte proto provedené opravě zvýšenou pozornost, případně si opravu nechte prověřit jiným, důvěryhodným subjektem.

10. Problémy, které motoristům přinášejí lovci nehod, jsou velmi nepříjemné a často na ně bohužel doplácí motorista. Jediný opravdu bezpečný postup je prevence, kdy si osvojíte postup při dopravní nehodě a o pomoc požádáte svoji pojišťovnu. Pro tyto účely si uložte do telefonu i do své paměti číslo Linky pomoci řidičům 1224.

Linka pomoci řidičům 1224 snižuje výskyt následných dopravních nehod. Řidič má totiž povinnost, co nejdříve odstranit překážku, která po nehodě, poruše brání v plynulosti provozu. V tom mu pomáhá linka 1224, díky niž je odtahová služba po zavolání na místě v průměru do 30 minut a do dalších 20 minut je porouchané či havarované vozidlo odtaženo.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Pomoc místo slev. Jubilejní rok ve znamení iniciativy {SPOLEČNĚ}

dm oslavila 25 let na českém trhu

Unikátní narozeninová iniciativa {SPOLEČNĚ} podpořila u příležitosti 25. narozenin společnosti dm v roce 2017 celkem...

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Jak se české maminky připravují na příchod miminka

Čtyřicet týdnů plných emocí, nových situací a také zařizování před narozením miminka. Začíná zcela nová etapa v životě...

Operátoři v roli Ježíšků. Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Operátoři v roli Ježíšků: Který letos přišel s nejlepšími dárky?

Ani tento rok mobilní operátoři nezapomněli pro své zákazníky přichystat sváteční nadílku. Své vánoční kampaně spustili...

Najdete na iDNES.cz