Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Víte, jak se ubránit lovcům nehod?

Komerční sdělení   0:01aktualizováno  0:01
Tzv. lovcům nehod padnou každoročně za oběť tisíce řidičů, protože nevědí, jak si zavolat rychlou a spolehlivou pomoc od své pojišťovny. Přitom již přes rok mají k dispozici Linku pomoci řidičům 1224, která je před praktikami lovců nehod spolehlivě ochrání.

Linka 1224 | foto: iDNES.cz

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Parazitují na stresu řidičů

Za lovce nehod nebo crash huntery jsou označované firmy i jednotlivci, kteří se bez přivolání objeví u havarovaných či porouchaných vozidel a vnucují zde vystresovaným řidičům své služby. Využívají stresové situace, a ještě než se řidiči stačí vzpamatovat z prvního šoku, už začnou připravovat odtah nepojízdného auta, nabízejí náhradní vozidlo a opravu auta ve spřáteleném autoservisu.

Protože nepodléhají žádné kontrole, poskytují často zbytečné, leckdy i nekvalitní a hlavně předražené služby, které v konečném důsledku musí řidič zaplatit ze svého. Přitom to je zbytečné, protože rychlé a spolehlivé asistenční služby už má dnes prakticky každý motorista předplacené v rámci pojištění svého vozidla.

Linka 1224

Linka 1224

Pomoc je v ceně povinného ručení

Každý řidič, který má sjednané povinné ručení, případně havarijní pojištění, má od pojišťovny nárok na asistenční služby pro případ nehody nebo poruchy auta. Jejich rozsah najde ve své pojistné smlouvě. Sjednané asistenční služby poskytuje smluvní asistenční společnost pojišťovny, u které je auto pojištěné. Telefonní číslo smluvní asistenční společnosti si nemusí pamatovat ani se ve stresu zdržovat jeho zjišťováním.

Pojišťovny a Česká kancelář pojistitelů provozují jednotnou Linku pomoci řidičům 1224, kde si motorista přivolá pomoc od své pojišťovny, ať již je pojištěný kdekoliv. Linka 1224 pokrývá celé území České republiky, funguje 12 měsíců v roce 24 hodin denně, proto se její telefonní číslo 1224 velmi snadno pamatuje.

Pomáhá řidičům zvládnout krizové situace a ubránit se lovcům nehod. Ačkoliv je číslo 1224 na Linku pomoci řidičům snadno zapamatovatelné, doporučujeme vám si jej uložit pro případ nehody či poruchy také do mobilního telefonu.

10 rad, jak se ubránit lovcům nehod

1. Pokud potřebujete odtah nebo jinou pomoc s nepojízdným vozidlem, co nejdříve zavolejte Linku pomoci řidičům 1224.

2. Linku 1224 volejte, i pokud nevíte, kde je vozidlo pojištěné či na jaké asistenční služby máte nárok od své pojišťovny. Operátoři linky 1224 vás přepojí na asistenční společnosti pojišťovny a tam už vám pomohou.

3. Odmítněte vždy rázně asistenční službu (lovce nehod), kterou jste si sami nezavolali.

4. Důrazně oznamte lovci nehod, že si odtah a opravu nepojízdného vozidla zajistíte sami s pomocí pojišťovny, a jeho služby proto nevyužijete.

5. I pokud vám již lovec nehod začal nějaké služby poskytovat, např. začal nehodu označovat a tvrdí, že již přivolal odtah auta, služby odmítněte a rozhodně mu nic nepodepisujte.

6. Pozor na různé triky lovců nehod, do poslední chvíle se vás budou snažit zmanipulovat k využití jejich spřáteleného servisu. O tom, kde se bude vozidlo opravovat, si však rozhodujete vy sami. Pokud nemáte servis, kde auto pravidelně servisujete, doporučujeme využít prověřené smluvní autoservisy, které vám doporučí vaše pojišťovna.

7. Lovci nehod se s oblibou uvádějí, že je poslala pojišťovna nebo s ní mají smlouvu. Samozřejmě to není pravda. Pokud zavoláte na linku 1224, dozvíte se zde od smluvní asistenční společnosti pojišťovny, kdy a kdo vám přijede pomoci, všechny ostatní odtahové společnosti můžete bez obav odmítnout.

8. Pokud jste již lovci nehod naletěli, informujte o této skutečnosti pojišťovnu a domluvte se na dalším postupu. Předejdete tak zbytečným doplatkům za čerpání služeb, které pojišťovna nemůže proplatit.

9. Řada motoristů se setkává s nekvalitní opravou v servisech doporučených lovcem nehod. Existují i případy, kdy autoservis vyfakturoval výměnu dílů, místo toho provedl pouze opravu a díl nevyměnil. Věnujte proto provedené opravě zvýšenou pozornost, případně si opravu nechte prověřit jiným, důvěryhodným subjektem.

10. Problémy, které motoristům přinášejí lovci nehod, jsou velmi nepříjemné a často na ně bohužel doplácí motorista. Jediný opravdu bezpečný postup je prevence, kdy si osvojíte postup při dopravní nehodě a o pomoc požádáte svoji pojišťovnu. Pro tyto účely si uložte do telefonu i do své paměti číslo Linky pomoci řidičům 1224.

Linka pomoci řidičům 1224 snižuje výskyt následných dopravních nehod. Řidič má totiž povinnost, co nejdříve odstranit překážku, která po nehodě, poruše brání v plynulosti provozu. V tom mu pomáhá linka 1224, díky niž je odtahová služba po zavolání na místě v průměru do 30 minut a do dalších 20 minut je porouchané či havarované vozidlo odtaženo.

Komerční sdělení

Komerční sdělení je placená služba portálu zprávy.iDNES.cz, která měsíčně osloví 650 000 uživatelů. Další informace najdete ZDE

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem

Nejsme tak bohatí, abychom mohli silnice opravovat levným materiálem.

Neodborné opravy výtluků, použití nekvalitních materiálů a obecně nezájem o udržování vozovek. To jsou podle Ing....

Podlehněte kráse českých stříbrných šperků, které dobyly Japonsko

Kapky rosy na kvítcích třešňových stromů připomíná náhrdelník Pearl Blossom.

„Můžete být nádherná ve třiceti, okouzlující ve čtyřiceti a neodolatelná po zbytek svého života,“ řekla Coco Chanel....

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

Užívat vůz v pronájmu, nebo vlastnit?

I pořízení vozu může být rychlé a jednoduché. Pokud máte vybrané auto, stačí najít toho pravého prodejce a nakonec...

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue

Vyhrajte inteligentní osvětlení Philips Hue.

Dnešní svět nejmodernějších technologií otvírá nové možnosti v použití domácího osvětlení. Philips Hue je světlo, které...

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí

Nechtěné a podceněné akcie jsou zajímavou investiční příležitostí.

Co není výnosné dnes, může být výnosné zítra. Tuto strategii bezezbytku využívají některé fondy.

Další z rubriky

Dr.Sejf: Sdílejte zdravotnická data bezpečně, v souladu s legislativou

Dr.Sejf: Sdílejte zdravotnická data bezpečně, v souladu s legislativou.

Společnost OR-CZ spol. s r.o., významný dodavatel komplexních PACS řešení, přináší na trh zcela novou službu s názvem...

Kde pořídit čerstvou rybu? Odpověď vás možná překvapí

Kde pořídit čerstvou rybu? Odpověď vás možná překvapí.

Nejspíš si říkáte, že pokud člověk chce, svou rybu si vždy najde. V době internetu, kdy si můžete vyhledat a objednat...

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Prožijte Neobyčejná dobrodružství od autora Velké ryby

Edsel Bronfman, hlavní hrdina románu Neobyčejná dobrodružství, se může snadno stát novým oblíbeným knižním hrdinou...

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.