Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Virtuální servery vám pomohou ušetřit náklady na hosting

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
S nárůstem výkonu počítačových komponent a požadavky na co nejefektivnější využití serverů se již několik let setkáváme s pojmem virtualizace. Nové virtuální servery totiž svým výkonem předbíhají používané aplikace a výrobci hardware i software hledají optimální využití kapacit nových serverů.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Virtuální servery tak mohou ušetřit náklady na hosting i Vám. | foto: ZONER software

Co je to vlastně ta virtualizace?

Pojem virtualizace serveru se dá vysvětlit jako uspořádání, ve kterém je možné k systémovým zdrojům serveru (paměť, výkon procesoru, velikost diskového prostoru) přistupovat jako k množině výkonu, ve které je možné libovolně vytvářet samostatné výkonové podmnožiny.

Pojem "server" se tak už neomezuje svou fyzickou podobou (počítač), ale skupinou dostupných zdrojů a virtualizace pak umožňuje na jednom fyzickém serveru provozovat více serverů virtuálních.

Laicky řečeno – fyzicky vidíme v data centru jeden výkonný server na kterém ale administrátor spravuje "serverů" několik a přiřazuje jim individuálně výkonové kapacity podle potřeby.

Pro koho se virtuální servery hodí?

Virtuální servery jsou vhodné k hostování firemních webových prezentací, hostování účetních systémů, firmy je mohou využívat pro vlastní intranetové aplikace nebo na nich vývojáři mohou testovat webové stránky a aplikace.

Virtuální servery Virtuální servery pro webhosting

Služba virtuální server nabízí výhody pronajatého serveru (serverhosting) za výrazně nižší cenu díky využití pouze přidělené části výkonného serveru (disk, paměť, procesor). Další nespornou výhodou je oddělení systémů od ostatních zákazníků s možností individuálních nastavení serveru podle požadavků zákazníka a hostovaných aplikací.

Pokud tedy firma spravuje více webových stránek, může si vše sjednotit na jeden virtuální server a výrazně ušetřit za celkový pronájem webového prostoru. Velmi časté jsou také případy, kdy je pronajímán samostatný server, ale jeho vytížení je minimální. Ušetřená částka za pronájem virtuálního serveru je potom několik tisíc Kč.

Pokud hostujete více webových prezentací nebo uvažujete o pronájmu virtuálního serveru, zkuste zapřemýšlet o aktuální nabídce webhostingu CZECHIA.COM, který nabízí do konce května 50% slevu na nové virtuální servery.

Bonusy k objednávce virtuálních serverů:

  • k VPS Basic – kompletně spravovanému serveru 10 domén navíc
  • možnost vyhrát konzoli X-BOX 360

Program VPS Zero  VPS Basic 
Operační paměť garantovaná  1 GB  1 GB 
Diskový prostor  30 GB včetně OS  10 GB prostor pro data 
Operační systém  Windows Web Server 2008 R2  Windows Web Server 2008 R2 
Administrace serveru  NE   ANO 
Z-panel pro správu domén  NE   ANO 
Počet domén  neomezeně  20 + BONUS 10 
Systém elektronické pošty Z-mail  NE   ANO 
Standardní cena  990 Kč  1 490 Kč 
Jarní BONUS 1. rok  50 %  50 % 

 Zvýhodněná cena 1. rok   495 Kč                           745 Kč

 Akční nabídka virtuálních serverů na http://www.czechia.com/.

Virtuální servery pro účetní systémy

Významné místo virtuální servery nyní nacházejí v oblasti hostování účetních systémů. Pomocí terminálových služeb se pracovníci mohou odkudkoliv připojit na účetní server.

Díky dynamickému přidělování paměti, výkonu může server růst na základě potřeb firmy a počtu připojených uživatelů. Díky tomu může firma výrazně ušetřit vstupní náklady a v případě nárůstu požadavku na vysoký výkon není problém přejít na hostování aplikace na samostatném serveru.

Například malá účetní firma na pronajatém virtuálním serveru zajišťuje účetnictví několika firmám. Díky umístění serveru v datovém centru zaměstnanci pracují z domova, občas navštěvují jejich zákazníky a přímo u nich bez problému vytvářejí majitelům výstupy z účetnictví. S rostoucím počtem zákazníků a zaměstnanců stačí pouze přiobjednat více paměti a výkonu virtuálního serveru.

Vše po domluvě s poskytovatelem serveru, který zároveň sleduje a zajišťuje bezproblémové funkce serveru. Kromě úhrady měsíčního pronájmu za virtuální server a softwarové licence nemá firma žádné další výdaje a může se plně věnovat svému byznysu. Podobný příklad se nabízí i pro firmy s pobočkami po celé republice a nutností jednotného přístupu k účetnímu systému.

Virtuální servery pro hostování aplikací

Na virtuálních serverech je vhodné hostovat aplikace jako například vlastní intranetové firemní portály, kde je vyžadována bezpečnost a nezávislost systému. Ideální případem je hostování již hotových aplikací jako je například Microsoft Office SharePoint Server či Microsoft Dynamics CRM 4.0.

Microsoft WebsiteSpark

Virtuální servery pro vývojáře

Na závěr zmíníme jednu velmi zajímavou kampaň společnosti Microsoft, která nese název WebsiteSpark. Jedná se o program zaměřený na pomoc vývojářům a malým firmám do deseti zaměstnanců, které nabízí tvorbu webových stránek a aplikací.

Tyto firmy mohou nyní získat balík software pro profesionální webové vývojáře a návrháře zcela zdarma místo několika desítek tisíc korun. Další výhodou je sleva až 50 % na virtuální servery společnosti ZONER software. Více informací o projektu je na stránkách http://websitespark.czechia.com.

Autor: Petr Komárek, ZONER softwareAutor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Imitace betonu® přináší jedinečný, moderně nadčasový vzhled

Imitace betonu v showroomu společnosti Lionstone

Moderní minimalistické stěrky imitující betonovou plochu se již delší dobu drží na pomyslném Olympu oblíbenosti povrchů...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Další z rubriky

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Braňte se proti odposlechům, mohou být kdekoliv

Uvažovali jste někdy nad tím, co by se mohlo stát, kdyby například vaše rozhovory z kanceláře slyšel i někdo další?...

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě

Panasonic LUMIX GX800: pro špičkové 4K fotky a videa na sociálních sítě.

Stylová kompaktní bezzrcadlovka LUMIX GX800 upoutá pozornost stylovým designem, speciálními funkcemi pro selfíčka,...

Výkonný kancelářský pomocník, který vyhrál dTest

Značku kvality dTest získala HP OfficeJet Pro 8720

Zorientovat se v množství kancelářských zařízení, která spolehlivě zvládnou barevný tisk, kopírování a skenování, je...

Najdete na iDNES.cz