Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Víno je firemní dárek jako víno

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Stále platí, že nejoblíbenější a nejžádanější firemní dárek představuje víno. Sedmičkou Frankovky za stovku ze supermarketu se nevytáhnete, dobře vybraným vínem však uděláte dojem. A navíc si ho můžete odečíst z daní.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Víno je firemní dárek jako víno | foto: Víno-klub.cz

Vánoce se nezadržitelně blíží. Na to, čím obdarujete své blízké, zřejmě ještě nemyslíte. Otázkou, jakou pozorností překvapíte své obchodní partnery a klienty, byste se však měli zabývat s větším předstihem. I když odpověď je snadná. Nejpopulárnější firemní dárek je stále láhev vína.

Malá lekce z legislativy

Víno-klub.cz

Výhodou vinných darů je, že si ho můžete, jako propagační předmět, odečíst z daní. Podle platných zákonů (§25 odst. 1 zákona o daních z příjmu) je dar ve formě tichého vína (do 500 Kč bez DPH za kus - cena včetně označení logem a balení) jako drobný reklamní a propagační předmět daňově uznatelným výdajem, čímž vzniká i nárok na odpočet DPH. Pojem tiché víno definuje zákon o spotřebních daních (§ 93 odstavec 2 zákona o spotřebních daních) jako nešumivé víno s určitým obsahem alkoholu.

Láhev by měla být označena logem firmy. Za firemní dárek se totiž považuje reklamní nebo pro­pagační předmět, který je opatřen obchodní značkou nebo ochrannou známkou firmy, která víno daruje. Tato podmínka se velmi dobře naplňuje. Nejefektivnější je tisk firemního logo přímo na etiketu. V menších šaržích lze použít samolepky, visačky či rafinovanější balení.

Vsaďte na šampiony

Kvalita vín, která můžete na českém trhu sehnat, je rozmanitá. Firemním dárkem chcete samozřejmě dát obdarovanému najevo, že si jej vážíte. Levné víno z pultů některého z našich řetězců vám takovou službu neprokáže. Pokud vybíráte víno, které použijete jako firemní dárek, postupujte nadmíru pečlivě. Skvělou volbou jsou vína, která získala některá z prestižních českých nebo zahraničních ocenění.

Jedním z aktuálně nejlepších domácích vín je Ryzlink vlašský 2011 pozdní sběr z trati Železná od Vinaře roku 2011 - Volaříka. Vlašáky z Pálavy rostou na velmi minerální půdě, proto jsou v chuti plné a koncentrované. Nádherná je i samotná lahev.

Mezinárodnímu i tuzemskému úspěchu se těší i Sauvignon VOC Znojmo 2011 z Vinařství Lahofer, které přivezlo medaile ze San Francisca, Vídně a ze soutěže Král vín ČR. Mezi nejvyhledávanější odrůdy patří Pálava, tím spíše pokud navíc pochází z vinic rostoucích na svazích Pálavy. Krásně aromatickou, kořenito-mandarinkovou Pálavu z Pálavy vyrábí vinařství Šilinek z Pavlova.

Víno-klub.cz

Firemní dárek z online vinotéky Víno-klub.cz

Pokud si s výběrem vína nevíte rady, obraťte se na online vinotéku Víno-klub.cz, která má s firemními dárky v lahvi častou zkušenost. Firemní dárek můžete vybírat z nabídky přesahující 2500 vín z Moravy, Čech i celého světa. Víno si můžete také předem ochutnat, abyste věděli, co svým obchodním partnerům a klientům dáváte. Víno-klub za vás obstará tisk loga na etiketu, dárkové nebo přepravní balení a dopravu až k obdarovanému, pokud byste víno do Vánoc nestihli předat osobně.

Zaujalo vás víno jako firemní dárek? Více informací naleznete na www.vino-klub.cz.

Autor:

Nejčtenější

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

Nejen volba prezidenta, ale i plechové střechy štěpí českou společnost

„Mně hlava nebere, jak si něco takového může dát někdo na novostavbu!“ I takový post zachytíte na diskuzních fórech na...

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů

Ideální tiskárna pro domácnost? HP přichází s řešením bez kompromisů.

Multifunkční tiskárny HP v sobě kombinují to nejlepší, co od své tiskárny „na doma“ očekáváte. Značka HP je dlouhodobě...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Osteoporóza, tichý nepřítel kostí

Osteoporóza (řídnutí kostí) -Tichý nepřítel kostí

Osteoporóza je onemocnění, při kterém se snižuje hustota kostní hmoty, dochází ke ztrátě minerálů a zeslabuje se kostní...

Další z rubriky

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Lidé nechtějí čekat týdny na operaci, říká MUDr. Roman Fraško z GHC

Zavedení laparoskopie do chirurgických operačních technik, ke kterému došlo na konci osmdesátých let minulého století,...

Najdete na iDNES.cz