Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Rebel Lumír Aschenbrenner kandiduje do Senátu. Ví, co Plzeň potřebuje

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
„Problémy mladých po škole se přehlíží, problémy seniorů se omezují na dohady o výši důchodů,“ říká starosta druhého plzeňského obvodu Lumír Aschenbrenner. I když není zástupcem ani jedné z generačních skupin, chce jejich potíže řešit na republikové úrovni. Z pozice dlouhodobého obvodního starosty kandiduje do Senátu za Koalici pro Plzeň.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rebel Lumír Aschenbrenner kandiduje do Senátu. Ví, co Plzeň potřebuje | foto: Kandidát Koalice pro Plzeň s podporou ODS, Svobodných v Plzni, Koruny České, Strany soukromníků ČR, Svazu pomocných technických praporů ČR a Konfederace politických vězňů Plzeň

Jaké podle vás mají problémy mladí lidé po škole?
Pro mnohé je těžké za prvé najít vůbec práci a za druhé rozumně placenou práci, aby mohli relativně brzy pomýšlet na rodinu.

A jaké nabízíte řešení?
Budu prosazovat například snížení odvodů sociálního pojištění firmám, které budou zaměstnávat těžko umístitelné absolventy nebo umožní částečný úvazek mladým lidem, aby měli víc času na péči o rodinu. Podobně bych rád podpořil i firmy, které zřizují zaměstnanecké školky. Mladým rodinám bychom měli pomáhat i do vlastního bydlení, třeba odpuštěním daně z převodu nemovitosti. Těch modelů podpory je ale celá řada.

V případě seniorů často hovoříte o nutnosti posilovat vazby mezi nimi samými i ostatní populací.
Ano. Ještě častěji ale říkám, že senioři hlavně potřebují „být potřební“. Je doba, kdy ubývá vícegeneračních domácností i domů a starší lidé zůstávají osamoceni. Na Slovanech jsem věnoval hodně času podpoře klubové činnosti seniorů a přesvědčil se, jak je důležitá a jak dokáže posilovat jejich životní vitalitu. Podporovat tuto činnosti hodlám i v případě zvolení do Senátu. Dále podporuji zvýhodnění firem, které umožní zaměstnancům částečné úvazky, aby mohli pečovat o rodiče či prarodiče. A jsem přesvědčen, že naše vyspělá společnost, by měla mít vedle univerzálních domovů důchodců víc zařízení pro péči na míru.

Lumír Aschenbrenner při pravidelných diskusích s občany pořádaných na lavičkách...

Lumír Aschenbrenner při pravidelných diskusích s občany pořádaných na lavičkách

Do Senátu kandidujete za Plzeň. Co potřebuje nejvíce?
Dvě věci. Vysokou zaměstnanost, protože ta je hlavním zdrojem prosperity i jedním z pilířů vysoké kulturní úrovně města. Aby ale do Plzně přicházeli úspěšní zaměstnavatelé, musí ČR skoncovat s prostředím právní nejistoty a odbourat bariéry při zřizování nových pracovních míst.

A druhá věc?
Plzeň potřebuje nápravu nového rozpočtového určení daní, protože oproti původnímu přichází ročně o sto milionů. Navíc stát převedl část svých povinností vůči občanům právě na radnice největších měst. To stojí peníze a stát je teď nechce Plzni ani ostatním platit. O to bojuji už z pozice komunálního politika, ale z Plzně je to do Prahy málo slyšet.

Něco podobného se stalo ale i přímo v Plzni. Zastupitelé města snížili příjmy obvodům. Reagoval jste tím, že jste rezignoval na post městského zastupitele. Proč?
Protože pro návrh hlasovali i někteří kolegové, kteří před volbami naopak slibovali garantované příjmy obvodů. Mně se takové jednání příčí. Nemohl bych hlasovat proti čemukoli, co jsem slíbil prosazovat.

A nejednalo se z vaší strany o pouhé „laciné“ gesto?
Z mojí strany určitě ne. Do konce volebního období jsem se jím připravil o víc než 40 tisíc korun.

Máte pocit, že jste rebel?
Nevím. Byl jsem celý život zvyklý říkat, co si myslím, a nepodléhat většinovým názorům. Pokud je to rebelství, pak tento stát potřebuje rebelů víc.

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Pronájem nemovitostí: 5 nejčastějších chyb, kterých se dopouštíme
Pronájem nemovitostí: 5 nejčastějších chyb, kterých se dopouštíme

Pronájem nemovitostí se v poslední době stal často využívanou a oblíbenou investiční záležitostí. Ti, kteří kupují nemovitost za úspory, se chtějí těšit...  celý článek

Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání.
Personální agentura pomáhá lidem nejen při hledání zaměstnání

S vývojem hospodářské situace a situací na trhu práce v České republice rostou nároky na pracovní sílu a vzniká stále větší poptávka po kvalitnějším a...  celý článek

Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna.
Ochraňte svůj domov proti chladu i lupičům - pomohou kvalitní okna

Okna tvoří bohužel často místa s největším únikem tepla v domácnosti, proto je potřeba jejich výběr nepodcenit. Okna se dnes vyrábí z různých materiálů:...  celý článek

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.