Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veolia Voda přispívá ke zlepšení životního prostředí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hlavní činnosti skupiny Veolia Voda ČR – jako je výroba pitné vody a čištění odpadních vod – jsou úzce spjaty s přírodou. Proto patří péče o životní prostředí v této skupině mezi naprosté priority. Veolia Voda přijala také vlastní ekologický kodex, který pomáhá ke zlepšení životního prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Životní prostředí není společnosti Veolia Voda lhostejné. | foto: Veolia Voda ČR

Veolia Voda ČR je divizí francouzské skupiny Veolia Environnement. V mnoha případech využívá svého vlastního technologického know-how, kromě toho rozvíjí projekty, které přímo podporují zachování rostlinných či živočišných druhů na Zemi a které se tak podílejí na zlepšení životního prostředí.

"Veolia Voda se svými projekty připojuje k aktivitám v rámci Mezinárodního roku biodiverzity 2010 vyhlášeného OSN. Kromě Stromů pro život je to projekt Vraťme přírodě, co jí patří, jehož cílem je podpořit návrat lososů a úhořů do našich řek. Dále jsme partnerem vznikajícího Vodního domu, ekologického návštěvnického střediska na vodní nádrži Želivka. Všechny tyto projekty zapadají do koncepce společenské odpovědnosti celé skupiny Veolia Voda v ČR za životní prostředí," dodala Marcela Dvořáková, ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda ČR.

Návrat lososů a úhořů do našich řek

Stromy pro lepší životní prostředí

Společnosti skupiny Veolia Voda Česká republika nyní zahajují postupnou revitalizaci vodohospodářských zařízení. Jde o to, aby byla lépe začleněna do krajiny a přizpůsobená i umístění v obydlených městských zónách.

Tímto způsobem se Veolia Voda také podílí na zlepšení životního prostředí. Prvním takto revitalizovaným objektem se stala v měsíci dubnu Kanalizační čerpací stanice Farářství v Hradci Králové, kde bylo vysazeno více než 200 stromů.

Ochrana biodiverzity

Snižování dopadu plynných emisí na životní prostředí

Specialisté ze společnosti Veolia Voda se intenzivně věnují snižování dopadu plynných emisí na životní prostředí, jejichž zdrojem jsou čistírenské kaly.

Tento zápach může obtěžovat okolní obyvatele a je třeba najít způsoby, jak ho odstraňovat. Jedním z praktických opatření např. u Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., jsou kompozitní kryty s individuálním odtahem na objektech či používání uzavřených kontejnerů k převozu kalů s pachovou dezodorizací.

Zcela nový přístup ke zlepšení životního prostředí aplikovala společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., u čistírny odpadních vod v České Lípě.

Řízená výsadba rychle rostoucích, trvale zelených stromů na hranici pozemku čistírny odpadních vod byla finančně nákladná (téměř čtvrt milionu Kč), ale opticky odstínila celé zařízení a řeší i problém zápachu. V okolí vybraných zařízení v severních a východních Čechách se vysazují další stromky. V roce 2010 jich bude více než 500.

Stromy pro lepší životní prostředí

Partnerem projektu revitalizace je společnost Office Depot, která uskutečňuje ekologický program s názvem Stromy pro život®. Je založen na tom, že za každých 50 prodaných balíků papíru Office Depot nebo Papirius tato společnost vysadí za zákazníka jeden strom.

Program je realizován pod záštitou Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. Od roku 2003, kdy projekt Stromy pro život odstartoval, se podařilo české životní prostředí obohatit o více než 200 000 stromů.

Veolia Voda pomáhá životnímu prostředí

Snižování dopadu činností společností Veolia Voda na životní prostředí a zdraví populace má mnoho podob. Jedním z nich je dosažení vyšší účinnosti čištění odpadních vod (přes 80 %), dalším pak snížení ztrát vody v distribuční síti pod 20 %.

Široké pole působnosti při snižování dopadů na životní prostředí je ve výrobě, dodávce a čištění odpadních vod.

Příkladem může být např. snížení spotřeby plynného chlóru pro dezinfekci pitné vody ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace o 54 % za posledních 5 let, redukce ztrát vody společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s., od roku 2001 do současnosti přesně na jednu polovinu původních ztrát nebo navyšování výroby elektrické energie z bioplynu na čistírně odpadních vod v Praze, kdy je nyní vlastní spotřeba elektřiny kryta z více než tří čtvrtin.

Autor:

Nejčtenější

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Sledujte derby Sparta - Slavia živě na TV Tipsport a vsaďte si!

Nejvyhecovanější zápas jara je tady! Souboj o krále Prahy se odehraje v sobotu od 17:30 na Letné a vy můžete přímý...

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Jak Český chřest obnovil tradici „buržoazní“ zeleniny

Příběh společnosti Český chřest je příběhem o udržení prastaré zelinářské tradice v Česku. Úplní nováčci v oboru...

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

MAGIC NIGHT finanční skupiny Phoenix Investor měl dobročinný přesah

Letošní plesová sezona byla bohatá a přinesla každému z nás alespoň jeden nový zážitek. Společnost Phoenix Investor se...

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

Revoluce v úsporách: První hybridní elektrický ohřívač vody

50% úspora energií při ohřevu vody? Jde to! Nový inteligentní elektrický ohřívač vody Lydos Hybrid firmy Ariston to...

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů

Nebrání vám v úspěchu jen vaše vlastní hlava? Zeptejte se koučů!

Mentor Jan Mühlfeit tvrdí, že v každém z nás se skrývá potenciál a že odhalením svých silných i slabých stránek...

Další z rubriky

Korejských investic do Česka dále přibývá

Korejských investic do Česka dále přibývá

Zájem korejských firem o investice do České republiky se stále zvyšuje. Největší potenciál je nyní v jaderném průmyslu....

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Potřebujete křemičité částice nebo kvantové tečky?

Představujeme vám křemičité částice a kvantové tečky Diag NanoTM a magnetické částice Absolute MagTM od výrobce...

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

V nabídce společnosti BIOGEN Praha najdete i produkty Abbkine

Na českém trhu nabízí produkty Abbkine společnost BIOGEN Praha, která je zde pro vás už 22. rokem. Co vše v portfoliu...

Najdete na iDNES.cz