Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veolia Voda přispívá ke zlepšení životního prostředí

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Hlavní činnosti skupiny Veolia Voda ČR – jako je výroba pitné vody a čištění odpadních vod – jsou úzce spjaty s přírodou. Proto patří péče o životní prostředí v této skupině mezi naprosté priority. Veolia Voda přijala také vlastní ekologický kodex, který pomáhá ke zlepšení životního prostředí.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Životní prostředí není společnosti Veolia Voda lhostejné. | foto: Veolia Voda ČR

Veolia Voda ČR je divizí francouzské skupiny Veolia Environnement. V mnoha případech využívá svého vlastního technologického know-how, kromě toho rozvíjí projekty, které přímo podporují zachování rostlinných či živočišných druhů na Zemi a které se tak podílejí na zlepšení životního prostředí.

"Veolia Voda se svými projekty připojuje k aktivitám v rámci Mezinárodního roku biodiverzity 2010 vyhlášeného OSN. Kromě Stromů pro život je to projekt Vraťme přírodě, co jí patří, jehož cílem je podpořit návrat lososů a úhořů do našich řek. Dále jsme partnerem vznikajícího Vodního domu, ekologického návštěvnického střediska na vodní nádrži Želivka. Všechny tyto projekty zapadají do koncepce společenské odpovědnosti celé skupiny Veolia Voda v ČR za životní prostředí," dodala Marcela Dvořáková, ředitelka komunikace a marketingu Veolia Voda ČR.

Návrat lososů a úhořů do našich řek

Stromy pro lepší životní prostředí

Společnosti skupiny Veolia Voda Česká republika nyní zahajují postupnou revitalizaci vodohospodářských zařízení. Jde o to, aby byla lépe začleněna do krajiny a přizpůsobená i umístění v obydlených městských zónách.

Tímto způsobem se Veolia Voda také podílí na zlepšení životního prostředí. Prvním takto revitalizovaným objektem se stala v měsíci dubnu Kanalizační čerpací stanice Farářství v Hradci Králové, kde bylo vysazeno více než 200 stromů.

Ochrana biodiverzity

Snižování dopadu plynných emisí na životní prostředí

Specialisté ze společnosti Veolia Voda se intenzivně věnují snižování dopadu plynných emisí na životní prostředí, jejichž zdrojem jsou čistírenské kaly.

Tento zápach může obtěžovat okolní obyvatele a je třeba najít způsoby, jak ho odstraňovat. Jedním z praktických opatření např. u Pražských vodovodů a kanalizací, a.s., jsou kompozitní kryty s individuálním odtahem na objektech či používání uzavřených kontejnerů k převozu kalů s pachovou dezodorizací.

Zcela nový přístup ke zlepšení životního prostředí aplikovala společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s., u čistírny odpadních vod v České Lípě.

Řízená výsadba rychle rostoucích, trvale zelených stromů na hranici pozemku čistírny odpadních vod byla finančně nákladná (téměř čtvrt milionu Kč), ale opticky odstínila celé zařízení a řeší i problém zápachu. V okolí vybraných zařízení v severních a východních Čechách se vysazují další stromky. V roce 2010 jich bude více než 500.

Stromy pro lepší životní prostředí

Partnerem projektu revitalizace je společnost Office Depot, která uskutečňuje ekologický program s názvem Stromy pro život®. Je založen na tom, že za každých 50 prodaných balíků papíru Office Depot nebo Papirius tato společnost vysadí za zákazníka jeden strom.

Program je realizován pod záštitou Fakulty lesnické a dřevařské České zemědělské univerzity v Praze. Od roku 2003, kdy projekt Stromy pro život odstartoval, se podařilo české životní prostředí obohatit o více než 200 000 stromů.

Veolia Voda pomáhá životnímu prostředí

Snižování dopadu činností společností Veolia Voda na životní prostředí a zdraví populace má mnoho podob. Jedním z nich je dosažení vyšší účinnosti čištění odpadních vod (přes 80 %), dalším pak snížení ztrát vody v distribuční síti pod 20 %.

Široké pole působnosti při snižování dopadů na životní prostředí je ve výrobě, dodávce a čištění odpadních vod.

Příkladem může být např. snížení spotřeby plynného chlóru pro dezinfekci pitné vody ve společnosti Severočeské vodovody a kanalizace o 54 % za posledních 5 let, redukce ztrát vody společnosti Pražské vodovody a kanalizace, a.s., od roku 2001 do současnosti přesně na jednu polovinu původních ztrát nebo navyšování výroby elektrické energie z bioplynu na čistírně odpadních vod v Praze, kdy je nyní vlastní spotřeba elektřiny kryta z více než tří čtvrtin.

Autor:

Nejčtenější

Krásně upravená zahrada celé léto. Pomůže AKU pomocník

AKU plotové nůžky Patriot HT56 40V mají kvalitní nože střižné lišty řezané...

Žádný rámus, exhalace ani dolévání drahého benzinu nebo tahání kabelů. Snadné ovládání a jen minimální údržba. To vše...

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Výběr školního batohu není věda, ale jen když víte, na co se zaměřit

Výběr školního batohu není věda - ale jen, když víte, na co se zaměřit

Prázdniny pomalu končí a blíží se další školní rok. Rodiče nejen prvňáčků by měli dobře rozmyslet, jaký batoh či...

Pět žhavých trendů automobilismu

Pět žhavých trendů automobilismu

Když se řekne „auto budoucnosti“, co vás napadne? Nejspíše elektromobilní samořídící Tesla, která vám cestou přečte...

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Dřevními peletami se dá vytápět pohodlně i levně

Topení dřevním peletami v naší zemi už dávno není exotická záležitost. Několik desítek tisíc domů v ČR je tímto...

Další z rubriky

Korejští dobrovolníci opět pomáhali v regionu

Korejští studenti přijeli pomáhat na Vysočinu

Na dva týdny v srpnu přiletělo dvacet čtyři korejských studentů a deset zaměstnanců korejské firmy KHNP, která je...

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Řiďte svůj podnik chytře s Business Intelligence

Začalo to nápadem, který se realizoval v pronajaté místnosti o velikosti 20 metrů čtverečních. Brzy bylo nutné najít...

Nedostatek parkovacích míst pomohou vyřešit parkovací domy

Parkoviště Astron

Centra měst, sídliště, nemocnice, letiště, nádraží i obchodní centra se dnes potýkají s nedostatkem parkovacích míst....

Najdete na iDNES.cz