Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné projekty, na kterých se podílejí ve svém volném čase zaměstnanci společností skupiny Veolia. Celkem mezi ně byla rozdělena částka 4 011 191 korun.

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun | foto: Nadační fond Veolia

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

MiNiGRANTY patří k nejvýznamnějším programům Nadačního fondu Veolia. Jejich prostřednictvím podporuje skupina Veolia již od roku 2008 dobrovolnictví svých pracovníků konané ve volném čase. Každý zaměstnanec může získat až 50 tisíc korun na jakkoli zaměřený veřejně prospěšný projekt, na kterém se sám jako dobrovolník podílí. 

„Letos přišlo do nadačního fondu téměř 300 žádostí a o kvalitní projekty opět nebyla nouze, takže regionální komise měly z čeho vybírat. Máme radost z toho, že i po deseti letech se nám hlásí každý rok polovina nových projektů či organizací. Potvrzuje to, že šanci s dobrým projektem má u nás každý,“ uvedla Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu.

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun
Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

Zaměstnanci skupiny Veolia se ve svém volnu věnují juniorskému sportu, pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel (seniorům, dětem vyrůstajícím mimo klasickou rodinu, fyzicky či mentálně handicapovaným), zapojují se do komunitního života, ochrany kulturních památek a také se starají o životní prostředí – chrání ohrožené druhy, vysazují novou zeleň, obnovují staré aleje stromů apod. Celkem bylo v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA za jedenáct let podpořeno 1 307 projektů částkou 34,1 milionu korun.

Dlouhodobě nejúspěšnější žadatelkou je paní Pavla Bažantová, IT specialistka z útvaru kontroly vody Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Ta letos dokonce získala finanční prostředky pro své dva projekty. „Jeden je na podporu mladé dámy, která je bez rodiny. A druhý je pro organizaci Děti patří domů starající se o pěstounské rodiny. A její další aktivitou je hostitelská péče o děti z dětských domovů,“ vysvětluje paní Bažantová, kam peníze poputují.

Fotogalerie

Pavla Bažantová je držitelkou ceny Křesadlo – „Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Letos se k ní přiřadil další zaměstnanec PVK Petr Veselý, který ocenění převzal v dubnu z rukou pražské primátorky Adriany Krnáčové a patrona akce ředitele Vinohradské divadla Tomáše Töpfera.

Petr Veselý již sedm let připravuje a organizuje pro Centrum pro náhradní rodinnou péči programy pro děti na víkendových pobytech, zajišťuje sportovní vybavení, prostory pro akce a spolupracuje s vedoucími dětských klubů.

Cenu Křesadlo uděluje od roku 2001 HESTIA – Centrum pro dobrovolnictvi, z.s. Hlavním cílem této iniciativy je ocenit práci dobrovolníků, upozornit na přínos dobrovolnických činností v naší společnosti, zviditelnit příběhy vzájemné a nezištné pomoci a především podpořit další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit.

Schválením podpory pro letošní projekty ale MiNiGRANTY nekončí. Až do září bude probíhat slavnostní předávání darů formou setkání se zaměstnanci a obdarovanými organizacemi v jednotlivých regionech.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Bývalý profesionální cyklista to roztáčí ve světě elektrokol

Jakub Danačík na horském elektrokole MTF MOUNT 7.0.

Startoval v řadě velkých cyklistických závodů po celém světě, doma se stal v roce 2007 mistrem republiky v silničním...

Mountfield rozjíždí prodej elektrokol

Jízdu po zpevněných cestách si nádherně užijete na trekingovém či krosovém...

Společnost Mountfield zahájila ve čtvrtek 29. listopadu ve všech svých prodejnách v České republice, na Slovensku...

Televizní svět čekají změny. Připravte se včas s O2 TV

Televizní světě čekají změny. Připravte se včas s O2 TV.

Svět technologií se neustále vyvíjí. Už v únoru 2021 totiž svůj oblíbený seriál, film nebo diskuzní pořad nenaladí ti,...

OLED: nejvyšší kvalita televizního zobrazení

OLED – nejvyšší kvalita televizního zobrazení

Ploché televizory, tak jak je známe dnes, vstoupily na trh zhruba v polovině poslední dekády minulého století, kdy...

Češi chtějí místo zlatého prasátka raději vánočního medvěda.

Češi opouštějí od zlatého prasátka, místo něho očekávají vánočního medvěda

Zlaté prasátko je spojeno s půstem a vánoční medvěd z e-shopu GRIZLY.cz přináší tolik dobrůtek, že by to člověk určitě...

Další z rubriky

Ministryně Nováková: Účastí na CIIE naše práce s firmami teprve začíná

Ministryně Nováková: Účastí na CIIE naše práce s firmami teprve začíná

Česká republika se zúčastnila akce China International Import Expo (CIIE) v elitní sestavě, proč bylo důležité být v...

LOUIS XIII.: Nápoj, který jeho tvůrce nikdy neokusí

LOUIS XIII.

Koňak, mnoho let stařený vinný destilát z přísně vymezené francouzské oblasti Cognac představoval exkluzivní záležitost...

I rodinným firmám pomáhá Euler Hermes udržovat finance v dobré kondici

I rodinným firmám pomáhá Euler Hermes udržovat finance v dobré kondici

Přestože neproplacené faktury trápí v Česku úplně každou společnost bez ohledu na její velikost, speciální pojištění na...

Najdete na iDNES.cz