Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců čtyři miliony korun

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V roce 2018 získalo finanční dar z programu MiNiGRANTY Nadačního fondu Veolia na 144 projektů. Jde o veřejně prospěšné projekty, na kterých se podílejí ve svém volném čase zaměstnanci společností skupiny Veolia. Celkem mezi ně byla rozdělena částka 4 011 191 korun.

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun | foto: Nadační fond Veolia

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

MiNiGRANTY patří k nejvýznamnějším programům Nadačního fondu Veolia. Jejich prostřednictvím podporuje skupina Veolia již od roku 2008 dobrovolnictví svých pracovníků konané ve volném čase. Každý zaměstnanec může získat až 50 tisíc korun na jakkoli zaměřený veřejně prospěšný projekt, na kterém se sám jako dobrovolník podílí. 

„Letos přišlo do nadačního fondu téměř 300 žádostí a o kvalitní projekty opět nebyla nouze, takže regionální komise měly z čeho vybírat. Máme radost z toho, že i po deseti letech se nám hlásí každý rok polovina nových projektů či organizací. Potvrzuje to, že šanci s dobrým projektem má u nás každý,“ uvedla Vendula Valentová, ředitelka nadačního fondu.

Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun
Veolia věnovala na projekty svých zaměstnanců 4 miliony korun

Zaměstnanci skupiny Veolia se ve svém volnu věnují juniorskému sportu, pomáhají znevýhodněným skupinám obyvatel (seniorům, dětem vyrůstajícím mimo klasickou rodinu, fyzicky či mentálně handicapovaným), zapojují se do komunitního života, ochrany kulturních památek a také se starají o životní prostředí – chrání ohrožené druhy, vysazují novou zeleň, obnovují staré aleje stromů apod. Celkem bylo v rámci programu MiNiGRANTY VEOLIA za jedenáct let podpořeno 1 307 projektů částkou 34,1 milionu korun.

Dlouhodobě nejúspěšnější žadatelkou je paní Pavla Bažantová, IT specialistka z útvaru kontroly vody Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Ta letos dokonce získala finanční prostředky pro své dva projekty. „Jeden je na podporu mladé dámy, která je bez rodiny. A druhý je pro organizaci Děti patří domů starající se o pěstounské rodiny. A její další aktivitou je hostitelská péče o děti z dětských domovů,“ vysvětluje paní Bažantová, kam peníze poputují.

Fotogalerie

Pavla Bažantová je držitelkou ceny Křesadlo – „Ceny pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. Letos se k ní přiřadil další zaměstnanec PVK Petr Veselý, který ocenění převzal v dubnu z rukou pražské primátorky Adriany Krnáčové a patrona akce ředitele Vinohradské divadla Tomáše Töpfera.

Petr Veselý již sedm let připravuje a organizuje pro Centrum pro náhradní rodinnou péči programy pro děti na víkendových pobytech, zajišťuje sportovní vybavení, prostory pro akce a spolupracuje s vedoucími dětských klubů.

Cenu Křesadlo uděluje od roku 2001 HESTIA – Centrum pro dobrovolnictvi, z.s. Hlavním cílem této iniciativy je ocenit práci dobrovolníků, upozornit na přínos dobrovolnických činností v naší společnosti, zviditelnit příběhy vzájemné a nezištné pomoci a především podpořit další lidi k zapojení se do dobrovolnických aktivit.

Schválením podpory pro letošní projekty ale MiNiGRANTY nekončí. Až do září bude probíhat slavnostní předávání darů formou setkání se zaměstnanci a obdarovanými organizacemi v jednotlivých regionech.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Top trendy zimy 2018/2019: ikonické pohorky jsou zpět

Top trendy zimy 18/19: Ikonické pohorky jsou zpět!

S posledními paprsky slunce vás přicházejí oslnit novinky z oblasti obuvi, módy a životního stylu. Nadcházející sezona...

Líbí se vám minimalistické betonové stěrky? Splňte si svůj sen

Betonepox

S přicházejícím podzimem, kdy trávíme všichni mnohem více času uvnitř domova, vám přinášíme inspiraci pro zvelebení...

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Na televizorech QLED se nevypaluje obraz, potvrdily zahraniční testy

Společnost RTINGS připravila už tři testy týkající se vypalování a retence obrazu.* Z výsledků jasně vyplynulo, že u...

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

Raketově rychle. Tak funguje půjčka od lidí

O tom, že je půjčka od lidí levnější, už všichni vědí. Že mají peníze do pěti minut na účtu, si teprve lidé zvykají....

Myslete na budoucnost, nikdy není brzy začít spořit na důchod

Myslete na budoucnost – nikdy není brzy začít spořit na důchod

Dnes už víme, že do důchodu odejdeme nejpozději v 65 letech. Nikdo nám ale nezaručí, že to bude platit i za pár let....

Další z rubriky

Zbrojaři mají pomocníka na ministerstvu obrany. Už čtvrtý rok.

Ředitel odboru průmyslové spolupráce Ministerstva obrany ČR Tomáš Kopečný. Foto...

Firmám podává pomocnou ruku odbor průmyslové spolupráce. Jeho úkolem je, aby se české podniky co nejvíce zapojovaly do...

Mountfield překvapuje: ve velkém se pustil do vánočních dekorací

Vánoční dekorace Mountfield.

Mountfield letos pojímá Vánoce ve velkém stylu. Připravil pro zákazníky ohromný výběr vánočních dekorací. Od LED...

V gastronomii si podnikání bez úvěrového pojištění neumíme představit

V gastronomii si podnikání bez úvěrového pojištění neumíme představit

Srdcem každého většího gastronomického provozu je už dnes tzv. konvektomat. Je to taková ta kouzelná skříň, která umí...

Najdete na iDNES.cz