Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Veolia a Nadační fond Veolia předaly šek na 600 tisíc korun

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Šestý ročník projektu Voda pro Afriku přinesl dalších 600 tisíc korun z benefičního prodeje křišťálových karaf na vodu. Stoprocentní výtěžek z prodeje šesté limitované edice karaf byl opět věnován na sbírku Skutečná pomoc organizovanou o.p.s. Člověk v tísni.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Veolia a Nadační fond Veolia předaly šek na 600 tisíc korun | foto: Veolia Voda Česká republika, a.s.

Získané finanční prostředky budou opět použity na opravu dalších vodních vrtů, které slouží jako zdroj pitné vody pro obyvatele jižní části africké Etiopie. Symbolický šek za šestý ročník projektu předala ve středu 10. 2. humanitární organizaci Člověk v tísni zastoupené Janem Faltusem, koordinátorem programu Voda a hygiena, paní Eva Kučerová, místopředsedkyně správní rady Nadačního fondu Veolia.

Veolia a Nadační fond Veolia předaly šek na 600 tisíc korun

Veolia a Nadační fond Veolia předaly šek na 600 tisíc korun

„Věříme, že má smysl pomáhat lidem v nouzi zejména v místě, kde žijí. Voda je základem života, ale bohužel i příčinou řady nepokojů. Společně můžeme pomoci tento problém řešit na chudém etiopském venkově, kam výtěžek směřuje,“ říká Marcela Dvořáková, výkonná ředitelka komunikace a marketingu Veolia Česká republika pro Čechy. V Etiopii až 74 % venkovanů nemá přístup k nezávadné vodě. V posledních letech se vlivem jevu El Niňo situace na některých místech Afriky zhoršila, namísto očekávaných dešťů přišlo sucho, vodu potřebují tedy nejen domácnosti, ale i místní farmáři.

Celý výtěžek z prodeje karaf šesté edice bude použit na zásobování pitnou vodou jihoetiopské obce Teso a pomůže jejím 4 200 obyvatelům.

Kde karafy pomohly

„Za uplynulých 6 let poskytla skupina Veolia a Nadační fond Veolia na podporu vodních zdrojů v Etiopii již 3 160 000 korun. Výtěžek z 5. ročníku projektu ve výši 760 tisíc korun byl využit na vybudování zdrojů vody pro vesnice Mito Dubela a Buko Timbane v okrese Alaba na jihu Etiopie. „Jeden vodní zdroj pokrývá asi 50 kilometrů čtverečních, závisí na něm desítky tisíc lidí, kteří pro vodu denně musejí ujít až desítky kilometrů,“ přiblížil situaci, Jan Faltus z Člověka v tísni.

Petra Vránová z Člověka v tísni, která v Etiopii na projektu pracovala, vysvětluje, že přístup k vodě ovlivňuje i další oblasti, v nichž organizace Etiopanům pomáhá. „Jednou z nich je budování škol či mentoring pro tamní učitele. Aby mohly děti chodit do školy, záleží i na tom, jak daleko je zdroj nezávadné vody,“ vysvětluje Vránová. O zásobování vodou se totiž ve vesnicích starají především ženy a děti. „Pokud pro vodu vyrazí ráno a za hodinu ji donesou domů, stihnou vyučování, ovšem, pokud jim cesta pro vodu trvá několik hodin tam a zpět, do školy nejdou,“ vysvětluje Vránová.

Kde karafy pomohly
Kde karafy pomohly

Z etiopské vesnice – zdroj vody

„Humanitární organizace Člověk v tísni, která v Etiopii dlouhodobě poskytuje rozvojovou pomoc, je pro nás garantem profesionality při poskytování konkrétní pomoci i hospodárného využití finančních prostředků,“ uvádí Vendula Valentová, ředitelka Nadačního fondu Veolia. Výtěžek z prodeje karaf přispívá od roku 2010 každoročně k dostupnosti čisté nezávadné vody pro Etiopany na jihu země.

„Křišťálové karafy pro nás vyrábějí v tradičním sklářském regionu v Novém Boru. Celý proces výroby je čistě ruční záležitost. Každá karafa je unikát. Stojí za ní velký kus lidské práce a energie,“ dodává Vendula Valentová. Prodej karaf se uskutečnil on-line přes nadační e-shop a v místech přímého prodeje v Praze. Balení a expedici pro e-shop zajistila již popáté Pohoda, o.p.s. poskytující sociální služby dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením.

Kde karafy pomohly

Kde karafy pomohly

Autor:

Hlavní zprávy

Další z rubriky

Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?
Poskytnutí virtuálního sídla firmy je snadné. Jak na to?

Toužíte po prestižní adrese pro svou firmu? Kvůli dobré vizitce a prestiži nemusíte celou svou společnost stěhovat. Poskytnutí virtuálního sídla firmy vám...  celý článek

Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy
Nejlepší manažer inspiruje. Stát se jím můžete i vy

Manažerské pozice jsou lákavé, zajímavé se zdají zejména platové podmínky a možnost být si svým vlastním pánem. Tedy aspoň takhle to navenek vypadá. Skutečnost...  celý článek

Vedoucí výroby Radek Pasz (na snímu vlevo) a Jan Sliž operátor ohraňovacího...
Ohraňovací lis na míru potřebám není ani pro osvědčené dodavatele standardní zakázkou

Koupí stroje od FORMETALU nic nekončí, naopak začíná. Spolupráce mezi společnostmi FORMETAL a BERNDORF CZ se začala psát v roce 2012.   celý článek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.