Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Venkovní keramická dlažba je sázkou na jistotu

Komerční sdělení   7:00aktualizováno  7:00
Venkovní keramická dlažba dokáže funkčně i esteticky propojit interiér bytu s jeho okolím. V současné době lze vybírat z celého spektra kvalitních exteriérových dlažeb, které vynikají mimořádnou odolností a nadčasovým designem. Venkovní keramická dlažba zahrnuje i dlažbu v tradičním stylu, ale i moderní velké formáty.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Venkovní keramická dlažba je sázkou na jistotu | foto: Los Kachlos

Trendem zůstávají venkovní keramické dlažby imitující přírodní materiály, především dřevo, terčové dlažby a bazénové krajovky.

Foto: Venkovní keramická dlažba se schodovým programem v populárním odstínu z...

Foto: Venkovní keramická dlažba se schodovým programem v populárním odstínu z nabídky Los Kachlos

Moderní venkovní keramická dlažba si stále častěji nachází cestu z interiérů domů do jejich bezprostředního okolí. Pryč je doba nevzhledných betonových desek se širokými spárami plnými nečistot. Díky novým technologiím výroby a dokonalejším materiálům je dnes venkovní keramická dlažba mimořádně kvalitní a odolná. Zároveň lze už i v případě dlažby do zahrad, na terasy, balkóny či chodníky vybírat z nepřeberného množství formátů, barev i stylů.

Venkovní keramická dlažba v sobě spojuje řadu výhod – variabilitu, barevnost, odolnost, možnost volit a kombinovat nejrůznější povrchové úpravy a formáty či využívat celé programy obsahující schodovky, podstupnice, dekorativní prvky, bazénové prvky nebo keramické parapety. Možnosti využití venkovní keramické dlažby jsou téměř neomezené a její výhodou je, že rozhodně nenudí.

Venkovní dlažba nesmí klouzat

Při výběru je však třeba zohlednit několik klíčových funkčních parametrů. Má-li venkovní keramická dlažba dobře a dlouho plnit svůj účel, musíme vybrat kvalitní dlažbu, která je mrazuvzdorná, protiskluzová a v případě řešení bazénu pak navíc i protiskluzná pro bosou nohu. Keramickou dlažbu, a pro tu venkovní to platí obzvlášť, se proto vyplatí nakupovat u renomovaných prodejců.

Foto: Moderní keramická protiskluzná dlažba z nabídky Los Kachlos: kombinovat...

Foto: Moderní keramická protiskluzná dlažba z nabídky Los Kachlos: kombinovat lze mnoho formátů a dekorů

"Některé naše venkovní dlažby mají index nasákavosti do 0,1 %, což je jedna z garancí vynikajících vlastností," konstatuje Jiří Lipovský ze společnosti Los Kachlos a dodává: "Vybrané špičkové španělské dlažby v naší nabídce mají mimořádně vysoký koeficient protiskluznosti a zároveň využívají revoluční technologii, která dokáže eliminovat hrubost povrchu při zachování jeho neklouzavosti."

Retro dlažba přichází ke slovu i v exteriéru

I v případě venkovních keramických dlažeb lze sledovat mnoho trendů. Vedle stálic, k nimž patří terracotta či klasické šedé čtvercové dlažby, lze dnes sledovat velký boom retro stylu. 

Foto: Keramická dlažba 1900 z nabídky Los Kachlos. Vybírat je možné z bezmála...

Foto: Keramická dlažba 1900 z nabídky Los Kachlos. Vybírat je možné z bezmála 30 druhů dekorů, které je možné libovolně kombinovat.

Ten postupně zcela opanoval interiéry, a to především ve větších městech, a postupně se ukazuje i na balkónech či terasách bytů a domů. Příkladem může být série 1900 z nabídky Los Kachlos. Její rustikální nádech je docílený širokou škálou barevných vzorů a umocněný výraznou patinou, která evokuje dávné časy. 

"Některé z modelů venkovních retro dlažeb nacházejí své zákazníky mezi těmi, kteří rekonstruují staré secesní domy a potřebují stylovou dlažbu, která by odpovídala jak estetickým, tak i moderním funkčním hlediskům, a to nejenom do interiéru, ale i na schodiště nebo lodžie či terasy," poznamenává Jiří Lipovský s tím, že tento typ dlažeb však sluší i selskému stavení.

Venkovní mrazuvzdorná dlažba: imitace dřeva je nadčasový trend

Stálicí, která nikdy neomrzí, jsou pak moderní dlažby věrně imitující přírodní materiál – dřevo, pískovec nebo břidlici. Tyto dlažby jsou vizuálně tak dokonalé, že je lze na první pohled rozeznat od pravého materiálu jen velmi stěží. Jejich výhodou přitom je, že si stále zachovávají veškeré přednosti keramické dlažby, což se týká především odolnosti. 

Foto: Exkluzivní keramická dlažba Legno Antiguo z nabídky Los Kachos.

Foto: Exkluzivní keramická dlažba Legno Antiguo z nabídky Los Kachos.

Oproti dřevu je venkovní mrazuvzdorná dlažba imitace dřeva praktičtější jak co do nosnosti, tak otěruvzdornosti a v neposlední řadě i pro samotnou údržbu.

"Příkladem mimořádně zajímavé moderní dlažby, jejíž design odkazuje na ochozené dubové parkety ve spojení s odvážným barevným zpracováním je dlažba Legno Antiquo," říká Jiří Lipovský a zdůrazňuje, že dokonce i v případě takto originálních sérií dodává Los Kachlos celý program zahrnující schodovky a dekory.

Foto: Venkovní keramická dlažba imitující dřevo Rosa Gres z nabídky Los Kachlos...

Foto: Venkovní keramická dlažba imitující dřevo Rosa Gres z nabídky Los Kachlos – se schodovým programem i bazénovými krajovkami.

Pokládka dlažby na terče otevírá nové možnosti

Pokročilé materiály, technologie výroby i způsoby pokládky umožňují už i v případě venkovní keramické dlažby využívat k dosažení požadovaných efektů velké formáty, které lze oživit vhodným dekorem v podobě mozaiky či pásku lemujícího vytyčený prostor.

Zajímavá je pak možnost pokládky venkovní dlažby na terče. Toto řešení je praktické všude tam, kde je potřeba vytvořit bezbariérový vstup na terasu nebo třeba dodatečně vést elektrickou kabeláž. Instalace této dlažby je velmi snadná a výhodou je, že při ní není třeba investovat do drahé stavební chemie (lepidla, spárovací hmoty). Použití terčové dlažby je praktické i v okolí bazénů či zahradních sprch. 

Donedávna jsme mohli zakoupit pouze betonovou terčovou dlažbu. Při letmém pohledu z odstupu možná moderní a vzhledově přijatelnou, při bližším pohledu každodenního uživatele šlo však stále jenom o nudný beton. Keramická dlažba na terče má oproti té betonové dvě zásadní výhody. Jednak je to design, čili vynikající povrch se všemi přednostmi, jimiž keramika disponuje, a pak garance toho, že se tato dlažba neušpiní a nenasákne nečistotou.

terčová dlažba
terčová dlažba
Autor:

Nejčtenější

Třetina Generace Z nespoří

Třetina Generace Z nespoří

Mladí lidé si v převážné většině představují, že budou v penzi žít z úspor a investic. Zároveň ale třetina Generace Z...

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Sledujte Australian Open na TV Tipsport živě a vsaďte si!

Je tady první sportovní vrchol roku! V Melbourne probíhá 106. ročník Australian Open, který od začátku až po finále...

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Hubnutí: malé změny přináší velké výsledky

Zdravý životní styl patří v posledních letech mezi horká témata. Denně vycházejí články o tom, jaký výživový směr je...

Sedm důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

7 důvodů, proč je dovolená na lodi zajímavější než v hotelu u moře

Stále ještě váháte, je-li pro vás okružní plavba lodí to pravé? Pokud vyznáváte tradiční plážovou dovolenou na jednom...

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris

Netrapte se zbytečně. Hojení vám výrazně urychlí ActiMaris.

Trápí vás akné, afty, opary, řezné rány, bodnutí hmyzem, popáleniny, bércové vředy nebo puchýře? Vyzkoušejte švýcarský...

Další z rubriky

Tichá, pracovitá, výkonná. Jak vybrat čističku vzduchu?

Tichá, pracovitá, výkonná: Jak vybrat čističku vzduchu?

Smog nebo alergeny v podobě roztočů či plísní mají aktuálně zelenou, a nejen alergici nebo astmatici řeší, jak zdravě...

Finská nebo infrasauna? Vyberte tělu zdravé pocení podle jeho gusta

Finská nebo infrasauna? Vyberte tělu zdravé pocení podle jeho gusta.

Na nic nemyslíte a doslova cítíte, jak se vaše starosti a únava odplavují pryč z těla. Saunování je ideální způsob...

Sladký spánek vám dopřejí jen kvalitní matrace. Jak je vybírat?

Sladký spánek vám dopřejí jen kvalitní matrace. Jak je vybírat?

Spánkem strávíme třetinu svého života. Proto bychom měli věnovat zvýšenou pozornost výběru nejen postele, ale i...

Najdete na iDNES.cz